Dodaj do ulubionych

Rozumiecie coś z tego?

13.06.19, 16:34
Za spowodowany przez pirata drogowego wypadek, w którym zginie trzyosobowa rodzina, sądy będą mogły orzec karę ośmiu lat więzienia. A na 16 lat będą mogły skazać osobę, która dwukrotnie ukradnie ze sklepu kilka batoników - to przykłady reformy kodeksu karnego Zbigniewa Ziobry, którą dziś zaakceptuje Sejm.

wyborcza.pl/7,75398,24894735,batoniki-cenniejsze-od-ludzkiego-zycia-w-czwartek-sejm-przyjmie.html#s=BoxWyboImg3
– Ile warte jest ludzkie życie dla Ministerstwa Sprawiedliwości? Policzmy. Za wypadek spowodowany przez pirata drogowego, w którym ginie trzyosobowa rodzina, należy się maksymalnie 8 lat więzienia. Ale za dwukrotną kradzież trzech batonów ze sklepu należy się 16 lat. Czegoś takiego jeszcze nie było! – komentuje dr Mikołaj Malecki, karnista z UJ i jeden z autorów opinii. „Jaskrawo niesprawiedliwe konsekwencje” wygeneruje nowy przepis o kradzieży szczególnie zuchwałej, który przekształca wiele drobnych czynów w przestępstwa zagrożone surową karą.

Inny przykład "nieracjonalnego zaostrzania sankcji od przypadku do przypadku" – nietrzeźwemu kierowcy znacznie przekraczającemu prędkość, który wjedzie na chodnik i zabije dwoje dzieci, będzie grozić kara do 12 lat. A kara 15 lat więzienia będzie grozić matce, której dwoje dzieci zginie, bo wybiegły na ulicę przez niedomkniętą przez kobietę furtkę. To skutek drastycznego podwyższenia kary za nieumyślne spowodowanie śmierci.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
 • aga-kosa 13.06.19, 17:08
  Jeśli chodzi o tatusia pana Zbyszka, to on najchętniej dla lekarzy i sędziów zmieniłby cały kodeks z poniedziałku na piątek.
  - "Proszę wysokiej sprawiedliwości - zwraca się oskarżony do sądu
  - Tu nie ma sprawiedliwości. Tu jest sąd. - informuje przewodniczący składu sędziowskiego
  I jeszcze fragment z Wańkowicza:
  - I proszę wysokiego sądu, ona mi powiedziała żebym ją pocałował w dupę. To jej powiedziałem: Już wysoki sąd cię pocałuje. aga
 • estella50 13.06.19, 18:05
  No i cóż tu można powiedzieć? Ziobro! Ten niedouczony prawnik, którego Kaczyński zrobił ministrem bez względu na tragiczne konsekwencje tej osoby dla polskiego systemu prawnego. Wiedział o jego czynach (Blida, utopiony laptop, Lepper...), a mimo to uczynił go ministrem.
  A Ziobro zieje wręcz nienawiścią nie tylko do lekarzy. Ma obsesję na punkcie karania, zaostrzania kar, aresztów, osądzania bez sądowego wyroku. To za jego czasów przecież wymyślono areszt wydobywczy.
  I temu psychopacie pozwolono na zmiany w KK. A on przecież sam intelektualnie nie jest w stanie pojąć konsekwencji zmian. No i jako dyshonor przyjmuje konsultacje ze specjalistami. To jakie mogą być inne efekty?
 • aga-kosa 20.06.19, 15:03
  https://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/64225850_1047008915497958_7837742233418727424_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&oh=bdb1c681db23d6fe31fd58cd61be952f&oe=5DC6B9EC

  To dlaczego zarzuty i karę w zawieszeniu otrzymał Arabski. aga
 • estella50 20.06.19, 15:23
  Pamiętam raczej dokładnie te przepychanki w 2010 roku. Zaproszony był tylko Tusk, ale Lech Kaczyński rościł sobie prawo do obecności na uroczystościach. Ze względów protokolarnych mógł w takim razie lecieć jako prywatna osoba. Formalnie organizacja lotu spoczywała na kancelarii premiera. Jednak kancelaria prezydenta życzyła sobie bezwzględnie (m.in. Sasin), żeby się tamci nie wtrącali! Dowodem ta załączona przez Agę kopia. Dla świętego spokoju, żeby unikać awantury i przepychanek politycznych Arabski za zgodą Tuska machnęli na to ręką. Niech sobie organizują i lecą gdzie chcą.
  Gdyby tylko wiedzieli, czym to awanturnictwo się skończy! Kozłem ofiarnym jest T. Arabski, a Sasin udaje, że niczego nie wie!
  Ciekawe, czyj to podpis pod listem?
 • iryska2604 20.06.19, 19:07
  Kozła ofiarnego znaleźli. Gdyby on rzeczywiście był winny to wyrok też inaczej by wyglądał.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.