Dodaj do ulubionych

Zmiany w prawie karnym

14.06.19, 16:35
Nieludzkie prawo PiS-u

Przedmiotem krytyki Głowy Kościoła i oburzenia społeczeństwa jest wprowadzenie kary bezwzględnego dożywocia. Oznacza to, że człowiek na nie skazany nie będzie miał możliwości warunkowego zwolnienia. Eksperci są zgodni co do tego, że taki więzień nie mając już nic do stracenia - będzie stanowił zagrożenie dla innych.

Nie tylko eksperci, ale również Europejski Trybunał Praw Człowieka skrytykował ten pomysł. Uznał on, że kara ta jest nieludzka i zakazana Europejską konwencją praw człowieka. Nie raz i nie dwa PiS pokazywał, że nie bardzo patrzy na to, co sądzi o ich działaniach Europa.

Papież Franciszek nazwał taką karę: "ukrytą karą śmierci". Niemniej, Zbigniew Ziobro dalej zapowiada doprowadzenie do końca reformy systemu sprawiedliwości.--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
 • estella50 14.06.19, 17:14
  Poza tym taki więzień zostanie pozbawiony nadziei na jakąś zmianę, na przyszłość. Jaki by nie był i czego by nie zrobił, to nieludzka jest taka tortura. Do końca życia tylko cela i spacerniak.
  Ten Ziobro jest do głębi złym człowiekiem. Przepełnionym mściwością. To psychopata, jemu przyjemność sprawia takie dręczenie z daleka, zwiększanie kar z fotela ministerialnego. Przecież nikt tak traktowany nie zemści się na nim. Oko w oko ze zwykłym kieszonkowcem ZZ zwiewałby natychmiast! A z gabinetu to może sobie bezpiecznie hulać, a że eksperci, że Unia?
 • alfredka1 14.06.19, 18:37
  a oddychać pełną iersią będzie można ??
  przeczytałam całość i ....
  co dalej ? jak żyć ?
  starzy szybko odejdą a co z młodymi i tymi którzy dorosną do dojrzałości ?
 • iryska2604 14.06.19, 19:13
  A ja zyję nadzieją że sięgnie ich ręka sprawiedliwości.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • iryska2604 15.06.19, 10:19
  W opinii z 9 czerwca prawnicy z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego (KIPK) stwierdzili, że zgodnie z poprawkami Senatu "przepisy dotyczące przestępstw łapownictwa w sektorze publicznym (art. 228 k.k., art. 229 k.k.) mogą nie mieć zastosowania do osób zarządzających największymi, strategicznymi spółkami handlowymi z udziałem Skarbu Państwa, co prowadzi do rażących nierówności wobec prawa i nieuzasadnionego uprzywilejowania niektórych podmiotów gospodarczych".
  "W myśl poprawki wprowadzonej w Senacie prezes zarządu PKN Orlen S.A. nie mógłby odpowiadać karnie za łapownictwo w sektorze publicznym, podczas gdy odpowiedzialności takiej podlegać będzie przykładowo prezes spółki komunalnej, zajmującej się wywozem nieczystości w małej gminie wiejskiej" - czytamy.

  Czytaj więcej na www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ministerstwo-sprawiedliwosci-pozwie-profesorow-uj-za-opinie-,nId,3045949#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • iryska2604 15.06.19, 12:39
  Cd. ---
  "Minister Sprawiedliwości pozwie ekspertów, bo im się jego kodeks nie podoba. Dobrze, że za krytykę każdej z 9 nowelizacji wybitnej ustawy o SN nie pozywał oddzielnie, bo by z sądu nigdy nie wyszedł" - to z kolei opinia Dominik Długosz.

  Słabi prawnicy, często ledwo magistrowie będą pozywać \ wsadzać swoich byłych profesorów do więzień. Orwell z Kafką w jednym" - ocenił poseł Piotr Misiło.

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24902216,ministerstwo-sprawiedliwosci-zapowiada-pozwanie-profesorow-uj.html#s=BoxOpImg2


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 15.06.19, 13:47
  Tak mi się kojarzy: minister kultury chce decydować, jaki film ma być nakręcony, co ma się znależć w muzealnej ekspozycji, jakie książki należy czytać; minister edukacji chce, by wiedzę w szkołach czerpać z przekazów religijnych, a omijać współczesną naukę; minister rolnictwa dąży do wybicia zwierząt, wycięcia lasów; no to minister sprawiedliwości chce, by to jego osobista wiedza znalazła odbicie w stosowanym prawie.
  A kto chce, żeby było inaczej, ten czyni zamach na kierującą partię i rządzący rząd!
 • aga-kosa 15.06.19, 14:19
  Przy wykształceniu pana Zbyszka, przypomniał mi się dowcip:
  W akademiku na półpiętrze spotykają się dwaj profesorowie; jeden schodzi, drugi wchodzi:
  - Jak tam panie kolego, student zdał?
  - - Nie, kazał mi przyjść pojutrze.
  Widać pan Zbyszek nie trafił na takich wyrozumiałych egzaminatorów i teraz się mści na tych co mu trójczynę z litości wstawiali.wink aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.