Dodaj do ulubionych

Na złodzieju czapka gore...

16.06.19, 17:24
Jarosław Kaczyński odniósł się do filmu Vegi: Przygotowanie do wielkiego hejtu, wielkiego ataku
Jarosław Kaczyński podczas spotkania klubów "Gazety Polskiej" w Spale zagrzewał klubowiczów do uczestnictwa w kampanii wyborczej. Uczulał też swoich sympatyków w związku z rzekomymi atakami na Prawo i Sprawiedliwość. Jednym z nich ma być nowy film Patryka Vegi. Prezes PiS odniósł się następnie do zapowiadanego filmu Patryka Vegi "Polityka". Filmu jeszcze nie ma, a już stał się popularny, m.in. dzięki scenie zainspirowanej sejmowymi wystąpieniami Krystyny Pawłowicz. - Mamy do czynienia z coraz jawniejszym, coraz wyraźniej pokazywanym - pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu Vegi - hejtem czy przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, wielkiego ataku na zasadzie, że nie liczą się żadne fakty albo fakty są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - mówił w Spale Kaczyński.

Później polityk stwierdził, że wokół filmu (Vegi - red.) toczy się "kampania reklamowa", która ma pokazać polityków jego ugrupowania jako "ludzi złych i zdemoralizowanych". - Ludzi, którzy nie służą Polsce, ludzi, którzy w gruncie rzeczy dopuszczają się różnego rodzaju bezeceństw. Tego rodzaju działań będzie bardzo wiele - przestrzegał.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24903648,jaroslaw-kaczynski-odniosl-sie-do-filmu-vegi-przygotowanie.html#a=359&c=159&t=7&g=d&s=BoxNewsImg1

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • estella50 16.06.19, 18:38
    Nie wie, że politycy jego ugrupowania, to właśnie "ludzie żli i zdemoralizowani"? Z nim samym zdecydowanie na czele?
    A może uważa, że tacy muszą być, bo takich jemu potrzeba, żeby pełnię władzy we własnej garści mieć? I nie obchodzi go ich pazerność, obłuda, amoralność.
    Jaką bronią wojujesz, od takiej broni giniesz - tak już starożytni Słowianie twierdzili.
  • czuk1 17.06.19, 22:55
    Szkoda. że TSUE i sama UE opóźnia i wręcz odpuszcza państwom unijnym grzechy niewierności. obłudy, braku solidarności europejskiej, łamania prawa,..... Polska traci na tym, bo krzepnie teraz państwo autorytatywne i trudno będzie odbudować demokratyczne państwo prawa.

--
    „Wiem, jak wyegzekwować obietnice, zabezpieczyłem się odpowiednio. To będzie wymagać pojednania się z wrogiem, ale nie pozostawiacie mi wyjścia" – twierdzi Marek Falenta w liście, który wysłał w kwietniu do prezydenta RP.
  • iryska2604 18.06.19, 14:49
    Panie premierze, premierzy mówią swoje, a ja robię swoje. Jestem niezależny i robię filmy, które mogą się politykom nie podobać.

Patryk Vega w rozmowie z Gazeta.pl zdradził, że "Polityka" to nie historia z bohaterami związanymi z jedną partią polityczną, produkcja będzie opowiadać o "najważniejszych polskich politykach, nawet tych w sutannach". Reżyser chce, żeby jego najnowszy film traktować jako "odbicie rzeczywistości", dlatego w fabule pojawią się nawiązania do prawdziwych wydarzeń, łatwe do rozszyfrowania przez widzów.

Film ma także wyprzedzać rzeczywistość - akcja produkcji zmierza do finału, jakim są nadchodzące wybory. Dlatego data premiery "Polityki" jest taka ważna - Vedze zależy, by film trafił do kin 6 września, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Powiedział nam:

W moim przekonaniu w Polsce od 30 lat jeszcze nie było tak kontrowersyjnego, bezkompromisowego i bezstronnego filmu o polityce. Dzięki temu, że jestem niezależny od państwowego finansowania, mogłem być bezlitosny i bezstronny.

kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,24912264,patryk-vega-odpowiada-morawieckiemu-i-pokazuje-kto-zagra-premiera.html#s=BoxOpCzol7
    Już sie nie mogę doczekac.

--
  • iryska2604 19.06.19, 19:27
    Najbardziej przerażająca konstatacja wynika z tego, że każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Jeśli ktoś oszukuje masę ludzi każdego dnia, to nie jest możliwym, by po powrocie do domu zresetował się przy żonie i dzieciach i stawał się normalnym człowiekiem. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Uważam, że mój film obnaży kłamstwa i grzechy polityków, którzy dobrali się do publicznych pieniędzy.

--
  • anoagata 19.06.19, 21:50
    Nie jestem ZA takim filmem,bo to jeszcze bardziej mobilizuje wybrańców a wiem z doświadczenia,także nic tu chyba niegore.
  • estella50 20.06.19, 11:07
    Beton niełatwo skruszyć, ale przekonać niezdecydowanych? Albo takich, co na wybory nie chodzą? "Kler" obejrzało na YT ponad 22 miliony (tyle było wejść; niektórzy po kilka razy, inni w towarzystwie). Gdyby nie było potrzeby wiedzy, nie było ciekawości, to nie wchodziliby. Na Vegę też pójdą i obejrzą. I zobaczą (mam nadzieję) rządzących nami głupców, kłamców i złodziei. Vega 6 września, a w pażdzierniku będzie II część "Kleru".
  • iryska2604 20.06.19, 11:16
    Bo im się zapala w głowie takie czerwone swiatełko - że jak dojdą do władzy ci inni to im zabiorą 500+ albo co innego. Nie policzą bo szarych komórek nie staje, ile tak realnie wynosi teraz te 500, kto to własciwie finansuje.

--
  • czuk1 20.06.19, 22:39
    iryska2604 napisała:
    > Bo im się zapala w głowie takie czerwone swiatełko - że jak dojdą do władzy ci inni to im zabiorą 500+ albo co innego. Nie policzą bo szarych komórek nie staje, ile tak realnie wynosi teraz te 500, kto to własciwie finansuje.

Słusznie zauważyłaś. Wartość tej pomocy rodzicom na 2< dziecko dziś nie przekracza 350 zł.Program 500+, jeśli płacony był/jest z emisji obligacji skarbowych a kwota pożyczki u obywateli + podmiotów zagranicznych nie została spłacona - powoduje systematyczny wzrost zadłużenia Polaków.

• aga-kosa 20.06.19, 11:24
    Nie wierzę, że się rusza nim lodówki opustoszeją. "Kler" i "Nie mów nikomu" oglądali jak kiedyś palenie czarownic na stosie. Dym się rozwiał i po spektaklu.
    Obserwowałam informacje po morderstwie Kristyny w Mrowinach. (Mieszkałam tam od 1945- 1966.) Zero współczucia dla rodziny zamordowanego dziecka; a to prawdopodobnie podłoże seksualne, a to 50 ran kłutych, potem targanie do prokuratury sprawcy, potem informacja, że kochanek matki ... i wszędzie pełno gawiedzi. Jeszcze pogrzeb w sobotę, jeszcze jedno widowisko i sprawdzanie jak kto płakał i powrót do domu...
    I każdy ma telewizor i kłopoty własne.
    Obojętność na wszystko co mnie nie dotyczy.
    Nikt nie pomyśli, że; może już nie być nikogo, jeśli ja będę w potrzebie. aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.