Dodaj do ulubionych

Czego trzeba, żeby milion Polaków wyszło na ulice?

21.06.19, 18:21
Lista przewinień Prawa i Sprawiedliwości wydłuża się w zastraszającym tempie. I nie chodzi tu o drobne ustawy i pomysły, ale o naruszanie fundamentów państwa prawa i trójpodziału władzy. Opozycja i niektóre organizacje wzywają Polaków do wyjścia na ulice i protestowania przeciwko władzy. Jednak nic takiego się nie dzieje. Dlaczego tak się dzieje i czy w ogóle da się wyprowadzić na ulice milion Polaków?

natemat.pl/212481,co-zrobic-zeby-milion-polakow-wyszlo-na-ulice-pytamy-co-z-polska-musi-zrobic-pis-zebysmy-naprawde-sie-wkurzyli
Proste to naprawdę nie jest ale czy niemozliwe? Latwiej było jak wróg był "obcy" ,nasze pokolenie juz to przerabiało. Teraz czarno to widzę.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • estella50 21.06.19, 19:33
    PiS jest teflonowe. Każdy jego brud spływa po nim, jak po kaczce. Dlaczego? Bo lodówki ciągle pełne, bo pracę taką czy owaką, albo zasiłki można dostać. I jakoś się żyje.
    Polak zdenerwuje się poważnie dopiero wtedy, kiedy zobaczy pustkę w kieszeni, czy kompletne załamanie w służbie zdrowia. Musi dostać porządnie w tyłek, żeby zacząć protestować. I tak będzie, jeśli PiS będzie dalej rządzić, bo nieunikniony jest krach przy takim rozdawnictwie.
  • uoia 22.06.19, 00:53
    No dobrze, wyjdzie milion ludzi na ulice, PiS straci wladze i co dalej? Nowa wladza zreformuje sluzbe zdrowia? Nikt w to nie uwierzy.
  • estella50 22.06.19, 08:00
    Nikt? Jesteś pewny/a, że nikt? Mnie nikt nie pytał!
    Nie ma na świecie kraju, który byłby w stanie spełniać wszystkie potrzeby zdrowotne. Z różnych względów, których tu nie będę wyliczać. Naszym głównym problemem jest poważne niedofinansowanie i braki personalne: lekarzy, pielęgniarek.
    Niedofinansowanie można zmniejszyć poprzez zmiany w wydatkowaniu (zamiast korupcji wyborczej np), a braki specjalistów poprzez chociażby zatrudnianie fachowców zza granicy. I o tym się mówi.
  • iryska2604 22.06.19, 14:30
    I to jest własnie myslenie Polaków. Dobrze ,wyjdę ale co to da? Zastanawiam sie jakim cudem powstała Solidarność,skąd sie w ludziach wziął ten zryw. Wychodzi mi ze Polak jest z gruntu leniwy i trzeba jakiegos nieszczęścia, kataklizmu aby zmusić go do działania.

--
  • uoia 22.06.19, 15:46
    Solidarnosc powstala w opozycji wobec ludzi, ktorzy sa w dzisiejszej opozycji.
  • uoia 22.06.19, 15:43
    Skoro jest to takie proste, to dlaczego nie zrobiono tego w czasie rzadow PO?
  • aga-kosa 22.06.19, 16:06
    Irysko, pytasz skąd wziął się zryw do powstania "Solidarności" - może z lenistwa. Niektórzy wbrew powiedzeniu: czy się stoi czy się leży - kończyli studia w wielu przypadkach psu na budę potrzebne - w PRL można było studiować do oporu - i ... jak Osiecka, w którejś ze swoich piosenek: "To wszystko z nudów, wysoki sądzie, to wszystko z nudów"... Powstał KOR i uświadamianie ludzi, że coś im się należy.....
    10 000 0000 uwierzyło, czy uwierzą jeszcze raz, że im się należy - przecież dostali 500+ razy iks. crying aga
  • iryska2604 22.06.19, 18:26
    uoia - zadajesz dziwne pytania. Rządy PO jakie by nie były - nie prowadziły kraju do ruiny rozdawnictwem.Takiego kolesiostwa i nepotyzmu nie bylo w żadnej ekipie jak obecnie.Nikt nie stosował kupowania głosów,poparcie kosztem zadłuzania kraju.Ludziom to sie podoba, owszem - bo cos dostaja ale tez nie pytają skąd rząd bierze na to pieniądze. Sławetne osmiorniczki kiedys były synonimem luksusu ale nikt szaremu Polakowi nie uswiadomił ze jak chce to moze sobie te osmiorniczki kupić w Biedronce i skonsumowac. I nikt nie plótł takich bzdur jak dzisiejsi politycy.I przyjrzyj sie ilu postkomunistów przygarnął Pis.

--
  • estella50 22.06.19, 18:42
    Czy ktoś powiedział, że naprawa służby zdrowia to prosta sprawa? Można i trzeba mieć plan, ale przede wszystkim możliwości do jego realizacji. Może obiło się Tobie o uszy, że w czasach rządu PO/PSL był kryzys nie tylko w Polsce? Że mieliśmy nadmierny deficyt i należało go zbić? A ponadto należało zapełnić kasę państwa, żeby było z czego ta naprawę uczynić. I tak się stało. Niestety PiS przejął rządy i natychmiast finanse uzbierane przez poprzedni rząd zaczął przeznaczać na konsumpcję, na rozdawnictwo, na projekty typu "przekop Mierzei Wiślanej", na flotę powietrzną i lądową dla rządu, na różne spółki i spółeczki itd itd. I w tej chwili jest tak, że mamy ponad bilion złotych długu i jesteśmy w ósemce najbardziej zadłużonych krajów, co oznajmił osobiście premier Morawiecki. Chyba że znowu kłamie, jak to ma w sądownie potwierdzonym zwyczaju? Jak myślisz? Kłamie, czy prawdę mówi o tym zadłużeniu?
  • iryska2604 22.06.19, 18:56
    I na dodatek znowu obiecuje
    Rząd przekonuje, że program Emerytura Plus będzie kontynuowany pod jednym warunkiem. — Jeśli PiS będzie kontynuowało rządy, mogę zobowiązać się, że będziemy Emeryturę Plus wypłacać — zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na antenie radia RMF FM.
    innpoland.pl/153159,czy-emerytura-plus-bedzie-kontynuowana-w-2020-premier-mowi-ze-tak
    W końcu emerytów jest sporo i jeśli by poszli do urn? Jak juz poznałam sposób myślenia tego elektoratu - to pójdą -dadzą sie kupić obietnicami.Oczy im wyjdą jak zobaczą te skaczące ceny i na ile im ta emerytura wystarczy.

--
  • uoia 22.06.19, 20:01
    No to ja, chyba, ogladalam wiadomosci z innego kraju, rzadzonego przez PO. Ja widziałam innego rodzaju rozrzutność, widzialm wydawianie pieniedzy na bardzo nie trafione inwestycje np.: agua parki, jurassic parki, orliki, ekrany akustyczne, sciezki rowerowe itp. Inwestycje na ktore trzeba bylo dopozyczyc z banokow, najczesciej niemiech ogromne pieniadze. Widzialam likwidacje polaczen kolejowych, wyprzedaz wielu zakladow przemyslowych, ktore przynosily dochody, za tym szla fala wyjazdow za praca. Z drugiej strony widziałam tworzenie instytucji np. agencja atomowa, kosmiczna, gdzie były stanowiska dobrze płatne, ale czy kiedykolwiek rozliczone ze swojej działalności. Wielu ludziom zylo się bardzo zle, bo czego nie rozkradziono po tzw. upadku komuny, to sprzedawano na latanie dziur w budżecie. Ja mysle, ze żeby można było przeprowadzić skuteczna reformę służby zdrowia Polacy musza zaczac zarabiać jak na zachodzie. Korzystamy z innowacji zachodnich, ich wycena nie może się znacząco roznic od ceny w kraju, z którego zostały sprowadzone. To jest smutne, ze tak male pieniądze, jak ta 13 emeryturam mogla zrobić duza roznice w zyciu wielu osob. Uwazam, ze to co robi PiS jest bardzo dobre, w Polsce ludze musza zacząć zarabiać jak w Europie, za wszelka cene. Tak długo jak najnizsza pensja nie będzie rowna najniższej np. niemieckiej, tak długo będziemy zebrakami Europy. Nie rozumiem skad jest tyle pogardy dla 500+. Ja mysle, ze PO zapomnialo po co istnieje instytucja państwa. Pride parade, nie wygrywają wyborow.
  • aga-kosa 22.06.19, 21:15
    Uola, faktycznie, oglądasz inne wiadomości.
    Gratuluje poczucia humoru; tak zwaną "Trzynastkę", rząd dał mi z MOICH podatków. Przy czym wziął mi dużo więcej - obiecywał 8 000 wolne od podatku - -mam minimalną emeryturę .
    Jeśli teraz MM mówi, że wcześniej sprzedawano, kradziono, rozdawano - to jak sądzisz co robi teraz prokuratura
    Pogarda dla 500+ stąd, że dostają nieroby. Gdyby były zwolnienia od podatku dla pracujących rodziców, nie sprowadzalibyśmy ludzi z zagranicy. Ostatni radosny prezent to matczyne emerytury. Jak kobieta była tylko w domu i wychowała czworo dzieci - dostanie emeryturę. Jak kobieta pracowała i wychowywała czworo dzieci - to jej emerytura matczyna się nie należy.
    Ech, trzeba TU żyć, TU pracować wink aga
  • iryska2604 22.06.19, 21:28
    Za jaką cenę? Czy maja na to rozdawnictwo? Bo jak to inaczej nazwac? Zastanawiałas sie kiedyś skad czerpią na te fundusze? W jakim tempie rosnie dług kraju? Polacy musza zarabiac - oczywiscie ale nie w ten sposób bo nas po prostu na to nie stać. Najpierw była Polska w ruinie - a ja mieszkam akurat w zagłębiu miedziowym i wiem jak Polska wyglądała. Akurat do tej osławionej Nowej Soli co tak Szydłowa nad nią płakała mam 38 km. Zadnej ruiny nie było. Prezes nakresla linię wg której wytycza kurs polityki i propagandy a wy ,elektorat bierzecie to za dobrą monetę i dajecie sie manipulować jak stado owiec. Nie widzisz np. przejmowania spółek państwa i tworzenia stanowisk dla "krewnych królika" po to aby po trzech m-cach przyszedł następny.Uwazam, ze to co robi PiS jest bardzo dobre, w Polsce ludze musza zacząć zarabiać jak w Europie, za wszelka cene. Owszem, zarabiac ,a nie dostawać za bezdurno bo sie narobi dzieci i często przepija te pieniądze. Zresztą z wami nie ma dyskusji ... Sądzę ze na tym forum z nikim nie podyskutujesz a tym bardziej nie przekonasz do swoich racji.

--
  • anoagata 23.06.19, 08:57
    Irysko,przekonać to nie przekona ale może niech podyskutuje i przy nas "otworzy oczy"aczkolwiek ja do mediacji się nie nadaje,mam kuzynkę,która zabetonowana myśli podobnie jak w/w osóbka i ona na wszelkie moje argumenty odpowiada:
    cyt. " Ale Oni dajo" i koniec dyskusji.
    Słyszałam mądrą wypowiedz w telewizji,że społeczeństwo dzieli sie na tych co dają i tych co biorą.Poz.
  • aga-kosa 23.06.19, 09:49
    Pozamiatane. Dziś odczytano wypowiedź Gądeckiego we wszystkich kościołach. Słów mi brak. sad aga
  • iryska2604 23.06.19, 14:29
    "W ostatnich tygodniach miały miejsce smutne i gorszące wydarzenia: brak szacunku dla Eucharystii, profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, oraz nawoływanie do nienawiści w stosunku do ludzi wierzących, w tym osób duchownych. Biskupi proszą o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny" – to fragment komunikatu biskupów z Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

A o grzechach duchownych ani słowa? Kto tu atakuje kosciół? Niczego nie chcą zrozumieć?

--
  • aga-kosa 23.06.19, 15:35
    Ani słowa Irysko, bo to sprawa stara jak świat.
    ciebie.
    Patrz: "Dekameron" Boccaccio.
    Szczególnie opowiadanie o zapędzaniu diabła do piekła. aga wink
  • alfredka1 23.06.19, 18:20
    czego trza ??
    Jeśli jecie, przestańcie, bo możecie się zakrztusić. Jeśli stoicie, usiądźcie. Padła bowiem propozycja, by odwołać Adama Bodnara z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich i powołać nowego. A właściwie nową... Krystynę Pawłowicz.
  • iryska2604 23.06.19, 19:16
    Dobrze że skończyłam jesć bo bym sie faktycznie zakrztusiła. Tą wstrętną babę??????????????

--
  • estella50 23.06.19, 20:24
    To chyba jakiś fake news z tą Pawłowicz surprised
    Przeczytałam, co wypisuje Uola i ręce opadają. Bo nie wiadomo, z której strony i od jakiego początku tłumaczyć kobiecie, skąd się bierze pieniądze na wypłaty. I jakie czary mary trzeba zrobić, żeby one były wyższe.
    A już te gryzące w oczy Uoli ścieżki rowerowe :-o Ale chyba "naj" jest narzekanie na rzekome rozkradzenie majątku państwa przez dzisiejszą opozycje (kiedy sprawowała rządy). Bo gdzież są zarzuty prokuratorskie? gdzie areszty i sprawy w sądzie? A w końcu kto z bliskich Tuskowi siedzi z wyrokiem za sprzeniewierzenie? Niemal 4 lata mamy niemiłościwie nam panujących pisowców z Ziobrą prokuratorem naczelnym i Kaczyńskim o kanaliach z mównicy sejmowej krzyczącym, a żadnych wyroków nie ma!
    A posadzoną na stołku premiera przez szeregowego posła panią Szydło pamiętacie? Kiedy w swoim pierwszym wtedy wystąpieniu bardzo długo o przekrętach, o niegospodarności, o złodziejstwach wreszcie teczkami się podpierając w Sejmie perorowała? Pamiętacie? I jakoś cicho w tych tematach. To takich kiepskich mają teraz śledczych, czy też oskarżenia palcem na wodzie pisane? Może da to Uoli do myślenia?
  • iryska2604 23.06.19, 20:57
    Gorzej że tak jak ona mysli ten głosujacy na nich elektorat. I nie wytłumaczysz niektórym nic bo od myslenia toto odwykło chyba czy co...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.