Dodaj do ulubionych

Służba zdrowia plajtuje

26.06.19, 15:10
polityczek.pl/uncategorised/11105-wycofano-refundacje-na-leki-onkologiczne-program-trumna?fbclid=IwAR3QHBC0K_sRPd1yRkXHQWj_w5Z74TMd15EStVtpEbB5dGqmOQ1xXMHmKbI
- Z wykazu leków refundowanych usunięto cetuksymab i bewacyzumab – leki stosowane w leczeniu I i II linii raka jelita grubego. Biorąc pod uwagę, że Polska jest jednym z nielicznych krajów UE, które nie refunduje leczenia III i IV linii, to oznacza, że ci chorzy stracili w ogóle możliwość leczenia - informuje redakcja portalu.
...- Panie Pośle jestem 18,5 roku po przeszczepie nerki i po raz pierwszy się zdarza, że nie ma leku ceclaid, jest to lek utrzymujący mnie przy życiu. Kilka razy miałem już zmieniane leki, bo bardzo drożały, a to nie jest obojętne dla mojego życia. Proszę o zainteresowanie się tą sprawą, na władze nie liczę. Kiedyś lek 3,20 a teraz 1300 cell cept - napisał chory do posła Krzysztofa Brejzy, skarżąc się na postanowienie polityków PiS.

Krzysztof Brejza (PO): Jedna z wielu smutnych wiadomości. Kolosalny wzrost cen za leki dla osób po przeszczepach, do tego problem z dostępnością jednego z nich. Wystąpię w tej sprawie z interwencją do Ministerstwa Zdrowia.

Robert Pisarzowski (internauta): W szpitalu psychiatrycznym, w którym dorosły pacjent zgwałcił 15-latkę inny pacjent molestował dwie 13-latki. Wszyscy lekarze z oddziału wewnętrznego szpitala w Pruszkowie zrezygnowali z pracy. Brak refundacji leków dla chorych na raka jelita grubego. Serce Europy, 25 czerwca 2019 r.

To fragmenty artykułu.
Nie podejrzewam, żeby pisowcy celowo chcieli podnieść statystyki umieralności Polaków.
Podejrzewam natomiast, że jest już tak żle z kasą, że zewsząd wykopują złotówki.
Edytor zaawansowany
  • iryska2604 26.06.19, 15:39
    Chyba cechuje ich bezmyślność i brak profesjonalizmu. Tak z reguły bywa gdzie się stawia na stanowisku osobę mierną ale wierną.

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.