Dodaj do ulubionych

Ojej, kto wie co w nas trafi...

26.06.19, 18:55
Polscy naukowcy wykryli, że pod koniec czerwcu Ziemia wejdzie w strumień dużych meteoroidów, niektórych o średnicy nawet 300 metrów. Jeśli na nas spadną, to mogą zmieść z powierzchni ziemi dosłownie wszystko na dystansie nawet tysiąca kilometrów.

Meteory możemy obserwować na niebie niemal każdej nocy. Jedne są blade, a inne bardzo jasne. Wielokrotnie widzieliśmy nagrania z przelotu tych najjaśniejszych meteoroidów, które eksplodowały zmieniając noc w dzień.

Nie zapominajmy też o zdarzeniu, do którego doszło w Czelabińsku w Rosji, gdzie w lutym 2013 roku wybuchł bolid o średnicy 20 metrów. Rannych zostało wtedy ponad 100 osób, a uszkodzeniu uległo ponad 7,5 tysiąca budynków, z których wypadły szyby.

To jednak nic w porównaniu z tym, co może nas czekać pod koniec czerwca. Naukowcy z Polskiej Sieci Bolidowej, pod przewodnictwem dr hab. Arkadiusza Olecha z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie, zajmują się badaniem rojów meteorowych, za sprawą których możemy obserwować spektakularne bolidy.

www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2019-06-25/taurydy-pod-koniec-czerwca-zgotuja-nam-kosmiczna-katastrofe-moze-byc-druga-tunguska/
No i co poradzisz na to, człowieku?


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
 • estella50 26.06.19, 20:38
  Nic nie poradzisz! Dowiemy się za 4 dni. Albo i nie!
  Był jeszcze Meteoryt Tunguski. Specjalnie używam wielkich liter, dla podkreślenia jego szczególnego znaczenia.
 • alfredka1 26.06.19, 22:03
  .... będzie dobrze ! szybciej nas szlag trafi ale z innego powodu....
  narazie cieszxymy się na turniej tenorów
  szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,137466,24937920,walka-na-glosy-na-swiezym-powietrzu-zbliza-sie-wielki-turniej.html#s=BoxLoSzImg2

 • alfredka1 27.06.19, 10:22
  często sami ten "szlag" na siebie ściągamy ..
  24tp.pl/n/58977
  /wczoraj/
 • alfredka1 03.07.19, 11:59
  Może nawet Łukaszenko .....
  przeczytajcie , bardzo niepokojace słowa ..


  Łukaszenka z wizytą roboczą w obwodzie mińskim Możemy prosić o ochronę NATO lub Rosję, ale najlepiej brońmy się sami - powiedział prezydent Alaksandr Łukaszenka we wtorek podczas uroczystego koncertu z okazji białoruskiego Dnia Niepodległości. 3 lipca Białoruś obchodzi rocznicę wyzwolenia Mińska z rąk nazistów w 1944 roku. - Można nie bronić swojego kraju, a poprosić NATO. Jeśli bardzo poprosimy, zgodzą się. Chcecie tego wariantu? Ja nie - mówił prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka, nawiązując między innymi do krytyki na temat projektu ustawy zaostrzającej kwestie poboru do wojska. Białoruś: otrzymaliśmy od Rosji propozycje w sprawie pogłębienia integracji Białoruś... czytaj dalej » - Jest i drugi wariant. Jest on nam bliższy i do niedawna tak funkcjonowaliśmy. Bratnia, bliska Rosja - wskazywał. - Możemy wejść w skład Rosji i poprosić ich by nas bronili. Parasol atomowy, broń ponaddźwiękowa i tak dalej. Wy chcecie wejść w skład Rosji, żeby ona nas broniła? Nie. I ja nie chcę - podkreślił białoruski lider. - W takim razie jest trzeci wariant. Sami będziemy się bronić. Ojczyzny powinni bronić wszyscy, zwłaszcza mężczyźni - podkreślił Łukaszenka. (www.tvn24.pl)
 • iryska2604 03.07.19, 12:09
  A nasz Błaszczak pojechał werbować młodych do wojska na plażach - jakos nie ma chętnych do woja.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 03.07.19, 13:04
  Obie strony otwarcie zbroją się przeciwko sobie. A my, jak od stuleci, jesteśmy pośrodku. Oficjalnie trzymamy się tej demokratycznej strony ewentualnego konfliktu, ale to zupełnie nie chroni nas przed skutkami ich starcia. Ach, zapomniałam, że mamy przecież terytorialsów i Efy! No to dobra nasza!
 • alfredka1 03.07.19, 18:36
  Trzymamy się / o nie !
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polska-poparla-przywrocenie-rosji-prawa-glosu-w-radzie-europy/2y8pwgf
 • iryska2604 03.07.19, 19:24
  No i prawda - ludzi nieodpowiedzialnych sie bójmy a nie odłamów skalnych z kosmosu!

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka