Dodaj do ulubionych

Skąd płyną pieniądze na partie? Zobacz

05.07.19, 19:09
Cała Polska płaci na PiS

Na mapach wpłat Prawa i Sprawiedliwości widać koncentrację w trzech województwach: śląskim (2,5 mln zł), małopolskim i podkarpackim - z tych dwóch wpłynęło łącznie 3,5 mln zł. Pokaźne środki pochodziły także z województwa świętokrzyskiego i Mazowsza - łącznie ponad 4 mln zł.

Podobnie jak w przypadku innych partii na PiS najwięcej środków wpłynęło z Warszawy - 850 tys. zł. Dalej jest Poznań - z ponad 410 tys. zł.

biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,24964996,skad-plyna-wplaty-na-fundusze-wyborcze-partii-analiza.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy
Na końcu jest mapka gdzie mozna sprawdzić ile pieniedzy spłaciła wasza miejscowość.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • estella50 05.07.19, 19:40
    To nie tylko chodzi o miejscowość. Nie po to postawiono ludzi na funkcjach szefów najróżniejszych spółek Skarbu Państwa, żeby sami konfitury stamtąd konsumowali. Mają wręcz obowiązek wpłacać na konto PiS wyznaczony procent dochodów. Wiemy chyba wszyscy, jaka jest karuzela w obsadach tych funkcji. Co kilka miesięcy nowy szef! Ale odchodzący otrzymuje sowitą odprawę a wódz w tej swojej kanciapie na Nowogrodzkiej sreberka tylko zwija... i zwija...
  • iryska2604 05.07.19, 19:52
    Ale przy okazji mozesz kliknąć na swoją miejscowość i zobaczyć ile haraczu od was poszło. Ja juz niedługo bedę chora po prasówce.

--
  • estella50 05.07.19, 20:38
    Klikam na punkt na mapkach, ale nic mi się nie otwiera.
  • iryska2604 05.07.19, 20:58
    Ostatnia mapka na dole artykułu.

--
  • iryska2604 05.07.19, 21:00
    Wystarczy najechać kursorem - udało mi się namierzyć Tucholę.

--
  • estella50 05.07.19, 21:03
    O choinka, ponad 13 tysięcy! Parszywa owca wszędzie się znajdzie, ale i wstyd dla wszystkich.
  • iryska2604 05.07.19, 22:32
    Obciach - bo moja gmina wpłaciła ponad 17. Dobrze ze powiat dał na PO.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka