Dodaj do ulubionych

Jak rozmowa o komputerach to tu

19.07.19, 12:11
A dyskusje na ten temat odbywaja się w najlepsze w wątku ,że u nas pusto. Przecież mozna załozyć osobny watek, nie? Mój lapek ma 9 rok, i to 7. Uważam że sprawował się do tej pory wysmienicie i 7 też. Wazne jest to ze dbałam o wszelkie aktualizacje, często wyrzucałam "smieci" ,korzystająć z płatnego Avasta i z wszelkich dostępnych mozliwości. Jak mam jakiś problem to szukam rozwiązań w necie. Internet mam mobilny z orange, szybkość jest przyzwoita,mam ruter pod który mogą sie podłączyć równiez inni użytkownicy w domu (WI-FI). Póki mogę bedę dalej korzystać z 7-mki.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • wikul 19.07.19, 13:51
    To znaczy że masz system operacyjny Windows 7? A czemu nie Windows 10? Jest lepszy.

I nie masz żadnych kłopotów? Az mi się nie chce wierzyć. Ja mam ciągle. Może za mocno go eksploatuję.
  • iryska2604 19.07.19, 17:30
    Kiedyś - jak mozna było sobie za darmo zmienic to jakoś mi się nie chciało. Tak sie przywiązałam do tej 7-mki ze nie mogłam się z nią rozstać. Jakby co to syn, który mieszka ze mną ma 10. Teraz nie wiem bo jak zaprzestaną aktualizowac to bede musiała coś z tym zrobić. Do tej pory nie miałam większych problemów, jesli były jakies to z połączeniem internetowym ale to była moja wina bo coś tam było z ustawieniami. Mam Samsunga, ma program samonaprawiający i od czasu do czasu sam wkracza i sprawdza spójnosc plików. Jakoś do tej pory nie narzekam a to już tyle lat...

--
  • zajbel 19.07.19, 21:08
    Zamierzam kupić nowy komputer bo ten już ledwo zipie mimo ostatnich napraw . Nie chcę laptopa , wolę stacjonarny. Mam jeszcze trochę czasu bo będę nabywać kompa dopiero na gwiazdkę , ale już myślę co przy takim zakupie jest najważniejsze i na co zwracać uwagę.
  • iryska2604 19.07.19, 21:53
    Moze poczytaj?
    www.naprawek.pl/porady/na-co-warto-zwrocic-uwage-przy-zakupie-nowego-komputera-lub-laptopa,p701345884

A czemu nie chcesz laptopa? Mniej miejsca zajmuje i mozesz go używac w dowolnym miejscu. No i mozna go uzywać w dwojaki sposób - i do prądu i na baterię jakby co...

--
  • dociek 23.07.19, 22:43
    A mój sprzęt zdechł. I tu wkroczył niemiecki doktor na A...

--
    Jednakowoż ciemnota w Polszcze grasuje nadal.
  • banowanyzaprawde1 25.07.19, 15:44
    Na potrzeby tu piszących wystarczy każdy komputer czy laptop polizingowy. Nie warto przepłacać

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • wikul 25.07.19, 18:34
    banowanyzaprawde1 napisał(a):

> Na potrzeby tu piszących wystarczy każdy komputer czy laptop polizingowy. Nie w
    > arto przepłacać

Mam bardzo złe doświadczenia z takim komputerem (desktop typu Dell). Dwa razy reklamowałem to dziadostwo aż dałem sobie spokój. Za pierwszym razem system zdechł, za drugim razem zaczął wyć jak zarzynane prosię. Podobno to wina zasilacza na który oni nie mają wpływu. Nowego zasilacza tego typu nie mogłem znaleźć. Dałem sobie spokój i powiedziałem że już nigdy ...
  • banowanyzaprawde1 25.07.19, 15:51
    wikul napisał:

> To znaczy że masz system operacyjny Windows 7? A czemu nie Windows 10? Jest lep
    > szy.
    >
    > I nie masz żadnych kłopotów? Az mi się nie chce wierzyć. Ja mam ciągle. Może za
    > mocno go eksploatuję.

Zaczynałem od Win 98 SE i nie miałem problemu z żadnym systemem ale najpierw musiałem
    każdy z nich trochę poznać i w nim pogrzebać. Najbardziej wkurzające były pierwsze Linuxy i ich nie używam, nawet tych obecnych dość intuicyjnych. Dość fajnie mi się pracowało na Ogryzkach z wcześniejszymi kotami na pokładzie ale tych już nie używam od 15 lat.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • wikul 25.07.19, 18:25
    banowanyzaprawde1 napisał(a):

> Zaczynałem od Win 98 SE i nie miałem problemu z żadnym systemem ale najpierw mu
    > siałem
    > każdy z nich trochę poznać i w nim pogrzebać. Najbardziej wkurzające były pierw
    > sze Linuxy i ich nie używam, nawet tych obecnych dość intuicyjnych. Dość fajn
    > ie mi się pracowało na Ogryzkach z wcześniejszymi kotami na pokładzie ale tych
    > już nie używam od 15 lat.

W98 to był dobry system, potem przyszedł zupełnie nieudany Me (Milenium) i Xp który ja oceniam najwyżej. Zaletą starszych systemów był systemowy program pocztowy Outlook Express. Ponieważ zawsze miałem wiele kont był mi niezbędny. Programy pocztowe w W7 i W10 to beznadzieja. Mam W10 i cały czas nie mogę pogodzić się z programem pocztowym tego systemu.
    Po 20 latach za pan brat z komputerami odnoszę wrażenie że co nowszy system tym bardziej traktuje użytkownika jak idiotę wciskając mu niepotrzebne gadżety.
  • banowanyzaprawde1 26.07.19, 11:35
    Od lat używam do poczty Thunderbirda i nie mam problemów. Nigdy nie używałem Outlooka.

--
  • chris.w5 26.07.19, 14:03
    banowanyzaprawde1 napisał:
    > nie używałem Outlooka

od wielu lat używam outlook.live i jestem z zadowolony
  • suender 25.07.19, 16:06
    A ja pierwsze kroki stawiałem na maszynie o nazwie: "wang computer".
    Wyglądała mniej więcej tak:

i.ytimg.com/vi/AlLP8jhkktc/maxresdefault.jpg

Pozdrawiam.
  • iryska2604 25.07.19, 16:31
    Takiego nigdy nie widziałam. Przypominam sobie że jak kupiłam komputer do domu to miał Linuxa. Nie miałam pojęcia o tym oprogramowaniu i od razu dałam do zainstalowania Windowsa. Swoją drogą - w ciekawych czasach przyszło nam zyć...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka