Dodaj do ulubionych

Czy penis jest organiczny?

30.07.19, 22:04
Panują małpie mody na słowa i określenia, czasami według mnie, zupełnie absurdalne albo wręcz prześmieszne. Przykładowo wynalazek - słowo "organiczny", które zastąpiło w większości przypadków określenie: "naturalny".

Dla mnie, ze starej szkoły, organiczne to mogą być związki chemiczne w przeciwieństwie do nieorganicznych. Ale organiczne ziemniaki, organiczna woda różana, organiczne mleko, organiczna kasza, organiczne opakowania...
Jakiś cwaniaczek wymyślił podstawienie słowa organiczny, zamiast naturalny lub naturalnego pochodzenia i lawina "organiczności" nas zaspała. Stąd też moje pytanie, czy przywołany organ jest z istoty rzeczy, jako organ - organiczny? Albo zapytajmy jakąś panią, czy ma organiczny biust?

Inne modne określenie: "pochylić się nad czymś", zamiast, np. przyjrzeć się, ocenić, przeanalizować, przemyśleć, przypatrzeć się. Mowa polska jest bogata. I to określenie jest zasadniczo prawidłowe, ale przez modę w jego stosowaniu, bawi mnie zwłaszcza gdy wyobrażę sobie, że jak się wszyscy pochylą - to po prostu "wystawią do góry dupska". Jest w "Dobrym wojaku Szwejku" taki fragment, gdy stara babcia pochylająca się na szorowaniem podłogi w gospodzie oszukała seksualnie jakiegoś dezertera.

Ot, tak się czepiam - "w tym temacie"... Też było modne i niekiedy jest. Chyba już od Gierka, tak potem recytowali pomniejsi towarzysze.

--
To chyba robota ruskich!
Edytor zaawansowany
  • m.y.q.2 31.07.19, 00:33
    Organicznie nienawidzę partyjnej nowomowy, tej z pewnego radia też. I tu i tu "pochylają" się fałszywie nad ludźmi, których chcą wykorzystać do swoich celów a potem pogardliwie zepchnąć ich na margines, bo już są im do niczego niepotrzebni. Ten stan, w jakim się ci wykorzystani znaleźli nazywają "ubogaceniem" i to ma tym biedakom wystarczyć do szczęścia.
    Moja matka o takich cwaniakach mówiła "krew wypiją, dziurki nie zostawią".

--
    Ślepej wierze źle z oczu patrzy.
    St. Jerzy Lec
  • estella50 31.07.19, 08:56
    Docieka denerwują "małpie mody na słowa i określenia", m.y.q.2 zafałszowane znaczenie wypowiadanych słów, a mnie zwyczajnie razi: dzień wczorajszy, dzień dzisiejszy - jak by nie starczyło powiedzieć wczoraj, dzisiaj. Powszechnie stosowany rusycyzm: póki co - zamiast polskiego na razie, jak dotąd. No i klasyczne już: cofnąć się do tyłu!
  • aga-kosa 31.07.19, 09:59
    Dokładnie tak Estelko - rusycyzm: tak toczno wink
    Z cofaniem się do tyłu niedługo w naszym społeczeństwie będzie prawidłowe. Obejrzyj państwową - czytaj "pisiową" - telewizję po kolacji; Cała kolacja się cofa do przodu. Jeśli zaszkodzi, to skasuję. wink aga
  • estella50 31.07.19, 10:36
    Nie oglądam pisowskiej telewizji od 2016 roku. Łamię się tylko dla tvp Kultura.
    O, a teraz słyszę: "wyjaśnić opinii publicznej". Jakby ta opinia to był jakiś byt organiczny, ze wzrokiem i słuchem.
  • alfredka1 31.07.19, 11:47
    Te błędy występują nie od dzisiaj , nie od czasu nastania pisiaków.
    /wychodzę do laboratorium , potem dołączę do komentatorów /komentujacych ?/, pozdrawiam ..
  • banowanyzaprawde1 31.07.19, 14:47
    Polecam ser z serum z sera z formułą szwajcarską. Ludzie zwariowali.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • iryska2604 31.07.19, 16:08
    A temu o co szło?
    www.facebook.com/photo.php?fbid=10157252276980053&set=a.138524200052&type=3&theater

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • m.y.q.2 31.07.19, 16:32
    Sacrum w ciele ludzkim? Ten pan na pewno jest lekarzem?

--
    Niektórzy są przekonani, że ich kaganiec to przyłbica.
    St.Jerzy Lec
  • dociek 31.07.19, 18:38
    Czyli nie tylko organiczne organy ale w genialnym, bo profesorskim umyśle ministra duuuużo więcej - bo to jest sam Święty Penis i Święty Srom.
    Ale się tych świętych narobiło.

--
    Jeżeli winnych nie ma, znaczy, oni są u władzy.
  • dociek 31.07.19, 21:02
    https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/67343050_467704073805570_6587659811138043904_n.png?_nc_cat=104&_nc_oc=AQmt2ORne1_N1FKo8zRv1OFB5MqOGqsHvZZeZcp0LnPIrti0EuBYvzVquV7lFWGoHpc&_nc_ht=scontent.fwaw5-1.fna&oh=ba829ab003431709d3f8a6a4565a0623&oe=5DAE1B88

--
    Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
  • aga-kosa 31.07.19, 23:00
    Przed chwilą wysłuchałam Piotrowicza - odpowiedź na pytanie w tytule wątku brzmi: "Tak". aga
  • dociek 01.08.19, 06:10
    Wiodący ciemny lub PiSsmani generalnie uważają, że jesteśmy kompletnymi idiotami. Ale niestety, poparcie jakie mają w elektoracie utwierdza ich w tym przekonaniu. Podobnie, wzmacnia ten efekt powszechna demonstracja archaicznej, plemiennej wiary, "boska" pozycja kleru, obrona w ciemno kościoła katolickiego. a zwłaszcza agresywnej i zachłannej sekty z Torunia.

Po prostu chce się rzygać z obrzydzenia, bo uciec nie ma już gdzie.
    --
    Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka