Dodaj do ulubionych

Przecieram oczy....

02.08.19, 19:17
Prezydent Andrzej Duda objął honorowy patronat nad 75. rocznicą powołania Brygady Świętokrzyskiej. To co najmniej kontrowersyjny wybór z uwagi na to, że oddział ten otwarcie kolaborował z hitlerowcami i to jako jedyna polska jednostka wojskowa.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25052947,andrzej-duda-objal-patronatem-swieto-brygady-swietokrzyskiej.html#a=357&c=159&s=BoxNewsImg3
Andrzej Duda 11 sierpnia będzie oficjalnym patronem obchodów 75. rocznicy powstania Brygady Świętokrzyskiej. Oddziału zbrojnego Narodowych Sił Zbrojnych, który odmówił scalenia się z Armią Krajową, walczył z komunistycznymi bojówkami, a także znany jest z rabowania wsi, mordowania cywilów, Żydów i otwartej współpracy z nazistowskimi oddziałami. To nie pierwszy raz, kiedy rząd oficjalnie oddaje honory tej brygadzie - w ubiegłym roku premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Monachium złożył wieniec i zapalił znicz na grobach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
 • estella50 02.08.19, 19:38
  W dodatku zrobił to świadomie, z pełną wiedzą o zbrodniach tej Brygady. Przecież jest historykiem i o kolaboracji nie mógł nie wiedzieć! Poza tym ma doradców od takich spraw. Mówi się o tym także dzisiaj. Skoro więc świadomie, to robi to z premedytacją. Dla dobra PiS i Kaczyńskiego, bo to oni sięgają po wyborców z nacjonalistycznej, faszyzującej prawej strony.
  A więc dla czyjegoś i swojego interesu, a nie dla dobra naszego kraju i jego obywateli. Podejrzewam niebezpodstawnie, że to osobisty interes Dudy kierował tym patronatem. Hańba!
 • dociek 03.08.19, 11:35
  I jak ta obłuda i fałsz mają się do zmasowanego ataku wierchuszki z warszawki na Westerplatte ze względu na "niemieckość" gdańszczan?

  --
  Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
 • estella50 03.08.19, 11:54
  Żeby tylko dożyć czasu, kiedy te wszystkie Dudy, Kaczyńskie i inne na K. staną przed niezawisłym sądem i wysłuchają skazującego wyroku w imieniu wolnej, demokratycznej Rzeczpospolitej Polskiej!
 • alfredka1 03.08.19, 13:18
  Ojciec Wodnika był paryzantem w PuszczyŚwiętokrzyskiej /pod dowództwem mjr Piwnika .../
  bardzo przeżywamy to co sie obecnie dzieje sad
  ..................................................................................
  a przeczytałam wczoraj wypowiedź jakiegoś sukinsyna , że AK Wileńska kolaborowała z Niemcami i zajmowała sie tropieniem Żydów .

  PORA ODCHODZIĆ ....

 • dociek 03.08.19, 13:43
  Przecież to jest ewidentnie wymiotna mieszanka: PiSobolszewicy demonstracyjni katole.
  ---
  Jeżeli winnych nie ma, znaczy, oni są u władzy.
 • m.y.q.2 03.08.19, 16:39
  Czarno to wszystko widzę! Konstytucję zmienią, ciemnym siłom nas oddadzą. Oj, będziemy płakać!

  --
  Ślepej wierze źle z oczu patrzy.
  St. Jerzy Lec
 • ewa9717 04.08.19, 17:54
  Naprawdę nie kumam, o co tym pisiorom chodzi z gloryfikowaniem "wyklętych" o szemranej przeszłosci. A du*a, cóż, nie na darmo Wydział Prawa UJ się za niego wstydzi. Obyśmy doczekali TS dla tej bandy!


  --
  Spełniony sen wariata:
  www.nienawisc.pl/histeria-radnej-pis-czyli-tecza-i-incydent-kalowy/
 • estella50 04.08.19, 18:04
  Do czego im to potrzebne? Do tworzenia własnej historii! Potrzebują własnych bohaterów, martyrologii, własnego pisowskiego (jak nieopodal "radzieckiego") człowieka, własnej literatury, pomników, programów szkolnych, tradycji itd. Przewracają nam wszystko! Ma być "nowy ład".
  AK-owców, a tym bardziej WP szanowali poprzednicy, więc im zostali "żołnierze wyklęci". I przeklęci przez wielu skrzywdzonych!
 • wikul 05.08.19, 20:45
  ...nie była częścią polskiej armii. Nie podporządkowała się rozkazom i prowadziła własną politykę. Jak do tego doszło?


  Czytaj więcej na menway.interia.pl/historia/news-brygada-swietokrzyska-kolaboranci-i-zdrajcy,nId,2546929#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


  --
  „Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz razi ludzi inteligentnych, bo tak ubieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków.”
  Stanisław Piotrowicz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka