Dodaj do ulubionych

Pokonali kolejny pomnik narodowi bohaterowie.

05.08.19, 06:45
Zawsze walka z pomnikiem jest bardziej spektakularna niż darcie mordy na ulicy. Można się wyżyć fizycznie i nikt nie odda. A szkodliwość niska, bo i tak miał być przeniesiony. "Bohaterowie niezłomni" nie załapali się do "wyklętych" i muszą nadrabiać.


warszawa.onet.pl/pomnik-zygmunta-berlinga-w-warszawie-zostal-obalony-zdjecia/le3646c"Obalono pomnik gen. Zygmunta Berlinga w Warszawie
Grupa osób zrzuciła z cokołu pomnik generała ludowego Wojska Polskiego stojący na Saskiej Kępie w Warszawie. Zdjęcia ze zdarzenia zamieścił w sieci były poseł Adam Słomka.
Totalitarny monument zdrajcy Zygmunta Berlinga w Warszawie zniesiony społecznie przez antykomunistów z #Niezłomni" - napisał na Twitterze Adam Słomka, były poseł i przewodniczący Konfederacji Polskiej Niepodległej - Niezłomni. Sam Słomka jest widoczny na zamieszczonym przez niego zdjęciu, gdy stoi w grupie osób obok obalonego pomnika.

W maju tego roku władze dzielnicy Praga-Południe informowały, że pomnik gen. Berlinga ma zostać do końca 2019 r. przeniesiony do Muzeum Historii Polski. Decyzję o jego usunięciu podjęto na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej.
"


--
Jednakowoż ciemnota w Polszcze grasuje nadal.
Edytor zaawansowany
 • banowanyzaprawde1 05.08.19, 09:22
  Czekam na denazyfikację i destalinizację PiS-u, bo ta partia zaczyna być już nie faszystowska ale właśnie nazistowska i stalinowska. Pozbierali wzorce rządzenia od Adolfa i Józka

  --
  Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
 • alfredka1 05.08.19, 10:04
  Gdyby nie Armia Berlinga tysiace Polaków nie wyszłoby z lagrów , więzień sowieckiech ....
  To ci, którym nie udało sie dostać do Armii Andersa . Albo ci dla których był to jedyny sposób by uciec z Kresów /np.partyzanci /. Moi dwaj bracia cioteczni też "poszli" do Berlinga , walczyli . Jeden zginął gdzieś pod Berlinem .
 • iryska2604 05.08.19, 11:04
  Trudno to wytłumaczyc takim bezmózgowcom co chcą sie przedstawić narodowi jako "walczący o prawdę".

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 05.08.19, 11:21
  A gdyby doszło co do czego, to ci "żołnierze" przeklęci pierwsi wialiby za każdą granicę. Taki byłby ich szlak bojowy!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka