Dodaj do ulubionych

Drodzy, kochani Państwo,

08.08.19, 11:30
Mamy dla Was kilka propozycji i jedną dużą prośbę.

Jesteśmy razem już trzy lata, „chodzimy ze sobą”, czy – jak się teraz mówi – „spotykamy się” od czerwca 2016. Tak czy inaczej lubimy się i szanujemy, nawet jeżeli czymś się nawzajem wkurzymy. Istotą tego związku jest, jak sądzę, wspólnota wartości, które nas mobilizują i uczuć, jakie nami targają, gdy patrzymy na polską rzeczywistość, a także Państwa przekonanie, że to co tworzymy jest wartościowym i pod pewnymi względami wyjątkowym medium.

Przykład OKO.press daje nadzieję na przetrwanie jakościowego dziennikarstwa, które – w dobie internetu, wraz z kryzysem prasy papierowej, a także telewizji – szuka sposobu, jak przetrwać. Jak zachować długie śledztwa, głębsze analizy, sondaże z prawdziwego zdarzenia, profesjonalne materiały filmowe i niewygórowane, ale godne zarobki dla zatrudnionych na umowie o pracę dziennikarzy.

Druga nadzieja jest patriotycznej natury. Mamy poczucie, że razem z Wami bronimy wartości demokratycznych. Jeżeli jako społeczeństwo przegramy bitwę z ustrojem autokracji wyborczej, jaki tworzą obecne władze, to ucierpi na tym Polska i to na długie lata, a osławionym Polkom i Polakom będzie się żyło gorzej, głupiej, niebezpieczniej.

OKO.press jest wolne od jakichkolwiek powiązań z władzą, nawet pośrednich – poprzez reklamy spółek skarbu państwa – kierujemy się wyłącznie tym, co sami i same uważamy za ważne, ciekawe, wartościowe i potrzebne. Brak reklam, nie mówiąc o tekstach mniej lub bardziej dyskretnie sponsorowanych daje nam – i Wam – komfort pełnej niezależności.

Fala populistycznego kłamstwa podniosła się wysoko i wymaga bardziej złożonych analiz – demaskowania całych narracji, jakimi żywi się propaganda prorządowa. Pojawiły się nowe wyzwania – trzeba się było zająć Kościołem katolickim i jego powiązaniami z państwem, co robimy z przekonaniem, że tutaj też rozstrzyga się przyszłość Polski. A także rosnącym w siłę ruchem nacjonalistycznym i faszyzującym, z którymi polskie władze toczą niebezpieczny flirt.

Musimy działać, by obronić demokrację i wolność słowa w Polsce. I by OKO przetrwało. Dlatego proponujemy Wam zalegalizowanie naszego partnerskiego związku. Specjalne teksty, niepublikowane taśmy, poufne wiadomości - takie będzie konto "Twoje OKO". Oczywiście za darmo, bez reklam.

Czyli, co? ZAŁÓŻ KONTO. OTWÓRZ OKO! I bądź z nami na dobre i na złe.

Bez Ciebie nie damy rady.

Piotr Pacewicz
Redaktor naczelny OKO.press
Edytor zaawansowany
  • estella50 08.08.19, 11:37
    Mam Tam swoje konto. Nawet wpłacam co miesiąc trochę grosza. Warto! Bo mają wiedzę i wysoki poziom trzymają.
  • iryska2604 08.08.19, 16:27
    Dziś załozę. Do tej pory podczytywałam bez konta. Ciekawe materiały mają.

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • alfredka1 08.08.19, 17:41
    Pana Pacewicza i OKO znamy i szanujemy ...
    konto założymy, pozdrawiamy smile)
  • alfredka1 08.08.19, 17:59
    Nie mogę załozyć konta ...
    padło nawet "podejrzenie' , żem trollka .....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka