Dodaj do ulubionych

Tajemnicze samobójstwa?

12.08.19, 16:49
Gdy za czasów rządów PO-PSL w więzieniu popełnił samobójstwo odsiadujący dożywocie zabójca Krzysztofa Olewnika, to momentalnie Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości tegoż rządu podał się do dymisji. Bo uważał, że ponosi polityczną odpowiedzialność za to, co się stało w podlegającym mu więziennictwie. Co się dzieje, gdy w przeciągu pierwszego tygodnia sierpnia br. dochodzi w więzieniach do trzech zadziwiających śmierci znanych postaci, mających na pieńku ze służbami: Jacka R. ze Szczecina, Brunona Kwietnia i pięściarza Dawida „Cygana” Kosteckiego? I gdy ten ostatni jest trzecim świadkiem afery podkarpackiej, który odbiera sobie życie? Otóż, nie dzieje się nic...


wyborcza.pl/7,75398,25078512,dziwna-smierc-kosteckiego-w-wiezieniu-kluczowy-swiadek-ws.html#S.main_topic-K.C-B.5-L.1.maly
W ciągu jednego tygodnia aż 3 samobójstwa! Przypominam, że w aferze podkarpackiej chodzi nagrania intymnego spotkania m.in. b. marszałka Kuchcińskiego z 14-letnią Ukrainką
Edytor zaawansowany
 • iryska2604 12.08.19, 17:10
  Nic sie nie dzieje bez przyczyny - trzeba żeby pozamiatać , posprzątać...Akurat jestem po lekturze Bondy -"Czerwony pająk".To fikcja literacka ,autorka trochę zamotała ale to sie tak dzieje.Polityka, mafie ,agentury to wszystko jedno bagno. Kto niewygodny czy za duzo wie - to sie go ucisza i tyle.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 13.08.19, 21:20
  Znaleziony w sieci komentarz:

  To wszystko jakieś dziwne jest.
  U Gozdyry w PN rozważano ten problem.
  Czy można się powiesić na leżąco?
  W studiu adwokat i chyba psycholog od spraw więźniów.
  No i jeszcze ten brak zgody na ponowną sekcję mimo próśb rodziny.

  Jak to jest. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej sponiewierano rozgrzebywaniem grobów i ciał, wbrew ich woli, a tutaj ignoruje się prośbę o ponowną sekcję najbliższych rzekomego samobójcy?


  No właśnie: ofiary katastrofy smoleńskiej ekshumowano wbrew woli rodziny, a tu zgodnie z wolą rodziny nie godzą się na bardziej szczegółowe badanie?
 • iryska2604 13.08.19, 21:31
  Nie mam twojego płaszcza - i co mi zrobisz? I tak z wszystkim...

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • aga-kosa 15.08.19, 11:01
  https://scontent.fpoz2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s851x315/68542169_2322296557808063_8826197951224217600_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQkguYk726eF9-PCkzhBWIRPZWGHlPQl3fzfBL-1SxYWIQTurXoTWTBvBFgkgdjJbOU&_nc_ht=scontent.fpoz2-1.fna&oh=b90191e5a128e48f818443a832194322&oe=5DD2E303

  Nie komentuję. crying aga
 • iryska2604 15.08.19, 11:47
  Następny do odstrzału?
  Maciej M., więzień rzeszowskiego zakładu karnego, który po śmierci Dawida Kosteckiego chciał popełnić samobójstwo, powinien uzyskać status świadka koronnego - domagają się posłowie opozycji. Według nich, jest to jedna z niewielu już osób, które mogą mieć wiedzę w sprawie tzw. afery podkarpackiej i są w stanie się nią podzielić.

  www.se.pl/rzeszow/afera-podkarpacka-maciej-m-ktory-probowal-popelnic-samobojstwo-swiadkiem-koronnym-aa-oEsS-su3J-FoRT.html

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • dociek 15.08.19, 12:58
  Jeżeli wbrew woli rodzin, po dość długim czasie, pod przymusem prokuratorskim urzędu Ziobry dokonywano ekshumacji i ponownych sekcji ofiar katastrofy w Smoleńsku, a teraz jego prokuratura nie wyraziła zgody rodzinie zmarłego na powtórzenie sekcji świadka erotycznych ekscesów władzy w burdelach na Podkarpaciu, to oznaczać może równie gigantyczne krętactwo i korupcję na szczeblach władzy i służb, jakimi okazuje się być naginanie list poparcia do PiSowskiego KRS-u i związane, z tym łamanie naszych praw.

  wiadomosci.onet.pl/kraj/dawid-kostecki-nie-zyje-nie-bedzie-drugiej-sekcji-zwlok/zz0dgst


  "Prokuratura w sprawie kolejnej sekcji zwłok Kosteckiego wyda decyzję odmowną rodzinie „Boksera” - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
  Wniosek o powtórną sekcję zwłok Kosteckiego złożył mec. Roman Giertych w imieniu rodziny zmarłego. Chodziło o wyjaśnienie m.in. dwóch krwawych śladów na szyi Kosteckiego, które lekarz i prokurator na miejscu zdarzenia uznali, że przypominają ślady powstałe w wyniku wkłucia igły. Pytań jest więcej – jak to o sposób, w jaki bokser rozstał się z życiem. Przykryty kocem powiesił się na pętli z prześcieradła zaczepionego o górne łóżko. Jak ujawniliśmy, według takiego samego scenariusza samobójstwo popełnił w 2004 r. celi niejaki Franiewski, oskarżony o kierowanie porwaniem i zabójstwem Krzysztofa Olewnika.
  Dawid Kostecki nie żyje. Nie będzie drugiej sekcji zwłok

  Jak udało się nieoficjalnie ustalić "Rzeczpospolitej" w innych źródłach, prokuratura nie zgodzi się na ponowną sekcję zwłok, a wątpliwości ma wyjaśnić biegła patomorfolog z Zakładu Medycyny Sądowej. W przesłuchaniu biegłej będą mogli uczestniczyć pełnomocnicy rodziny.

  Mec. Roman Giertych, pełnomocnik rodziny Kosteckiego - jak twierdzi - nie otrzymał jeszcze decyzji prokuratury dotyczącej swojego wniosku o ponowną sekcję zwłok.
  "
  --
  Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
 • iryska2604 15.08.19, 15:48
  Rodzina Dawida Kosteckiego wstrzymała pogrzeb, prokuratura nie widzi potrzeby zbadania nakłuć na szyi, jest pat. Co teraz?

  Z moich informacji wynika, że rodzina stara się o przeprowadzenie prywatnej sekcji zwłok. Jeśli zaś kierowana przez Zbigniewa Ziobrę instytucja zmieniłaby zdanie i zgodziła się przebadać ciało po raz kolejny, rodzina chce, by podczas procedury obecny był niezależny ekspert.


  Nie ufają prokuraturze?

  Prokuratura już została przyłapana na kłamstwie w tej sprawie. Gdy napisaliśmy w "Gazecie Wyborczej", że rodzina domaga się od niej powtórnej sekcji zwłok, rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik stwierdziła, że to nieprawda. Potem przesłała mocny komunikat, w którym prokuratura zarzucała mediom polityczne wykorzystywanie sprawy.

  Zaufaliśmy słowom PK w sprawie drugiej sekcji i jak się okazało, niesłusznie. Wkrótce okazało się, że wniosek o drugą sekcję został złożony, a prokuratura mówiła nieprawdę. Nie dziwię się, że w tej sytuacji rodzina chce mieć na miejscu kogoś z zewnątrz.

  Zapytaliście państwo Prokuraturę Krajową dlaczego was okłamała?

  Rozwój wypadków był tak szybki, że o to nie zapytaliśmy. Wczoraj okazało się, że tydzień po śmierci Kosteckiego kolejny świadek w aferze podkarpackiej, Maciej M., próbował się zabić. Odratowano go. Twierdzi, że ma wiedzę, która wstrząśnie Polską, chciał rozmawiać z mediami.

  Służby więzienne odcięły go od widzeń z bliskimi i w asyście antyterrorystów zabrały do jakiegoś nieznanego miejsca. Nawet rodzina nie wie, gdzie teraz jest. Podejrzane okoliczności się piętrzą. To przypomina sprawę Falenty, jednego z bohaterów afery podsłuchowej.

  natemat.pl/281633,afera-podkarpacka-wojciech-czuchnowski-o-smierci-kosteckiego

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 15.08.19, 17:48
  Zaczęło się od laptopa, który chciał się utopić, ale póżniej to już seryjni samobójcy w jakiś sposób powiązani z Ziobrą wybierali jednakowy scenariusz: wieszanie! Ciekawe, czy u Leppera jakiś patolog też dojrzał dwie dziureczki?
 • iryska2604 17.08.19, 16:05
  Pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego twierdzi, że w śmierć boksera były zamieszane dwie osoby. Według tej hipotezy, jedna z nich przytrzymywała boksera, a druga go dusiła. Mają na to wskazywać kolejne ślady na ciele pięściarza.

  natemat.pl/281807,giertych-dwie-osoby-zamieszane-w-smierc-kosteckiego-jedna-go-dusila
  Usytuowanie tych obrażeń może wskazywać na to, że Dawid Kostecki był przytrzymywany i unieruchomiony w pozycji leżącej przez osobę trzecią (osoby trzecie) w ten sposób, że napastnik siedząc na nim obiema rękoma przytrzymywał go za ręce (przedramię i ramię).


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 17.08.19, 17:44
  Z tego tekstu rozumiem, że to mecenasi odkryli i opisali obrażenia na ciele D. Kosteckiego? Dotąd czytałam tylko o dwóch nakłuciach na jego szyi, które opisał prokurator pierwszy dokonujący oględzin ciała. Póżniej były słowa ze strony prokuratury dementujące ten opis.
  Czy to oznacza, że pozwolono mecenasom na oględziny?
 • iryska2604 17.08.19, 18:05
  Widać mieli dostęp do materiałów z oględzin albo co skoro:


  Giertych ujawnił pięć obrażeń na zwłokach Kosteckiego, które mają znaczący charakter. Według prawnika mogły powstać w wyniku urazu bezpośredniego, najprawdopodobniej z udziałem osób trzecich.
  1. Obrażenia na tylnej powierzchni lewego ramienia o średnicy kilku centymetrów.

  2. Uszkodzenia naskórka i podbiegnięcia krwawe ręki prawej.

  a) przedramienia - na tylnej oraz bocznej powierzchni otarcie naskórka.
  b) powierzchni ręki prawej - otarcia naskórka.

  3. Obrażenia na grzbiecie oraz podbiegnięcia krwawe o wymiarach kilku centymetrów.

  4. Rana na nodze lewej o szerokości ok. 0.5 cm.

  5. Dwa zdarcia naskórka po lewej stronie szyi pod uchem o średnicy ok. 3 mm.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka