Dodaj do ulubionych

Dobra czy zła zmiana?

12.08.19, 17:04
Witek nie dlatego została marszałkiem, iż potrzebna była dobra zmiana w Sejmie, ale dlatego, że potrzebna była zła zmiana w MSWiA. Nie chodziło o to, żeby w Sejmie był bardziej zrównoważony marszałek, ale o to, że w MSWiA potrzebny jest minister bez zahamowań – który nie będzie hamletyzował, roztrząsał wątpliwości, oglądał się na prawo krajowe, unijne i międzynarodowe ani na obyczaje.

Kamiński – mający pod kontrolą niemal wszystkie siłowe formacje, których władza ma w Polsce prawo użyć bez wypowiadania wojny – może uchodzić za niezawodny przemocowy wytrych do przyszłości zamachu na ustrój konstytucyjny RP. Już się w tej roli sprawdził, był za to skazany i ułaskawiony bezprawnie, ma więc solidne doświadczenie – konieczne, by w chwili próby się nie zawahać i nie zawieść prezesa, gdy znów trzeba będzie w interesie PiS łamać prawo, nadużywać władzy, preparować dowody, fałszować dokumenty itp.

wyborcza.pl/7,75968,25078212,kiszczak-prezesa.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.2.glowka
Nic sie nie dzieje bez przyczyny...


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • estella50 12.08.19, 17:11
    Do tego zastanawiające jest, że awansują Zielińskiego. Szykował się na ministerialne stanowisko już wcześniej, a mianowali Witek. Teraz też nie on został ministrem, tylko jeszcze więcej władzy dostał Kamiński. Nie pamiętam, czyim protegowanym jest Zieliński. Ktoś wie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka