Dodaj do ulubionych

Zdrowe, wypindrowane, jurne byki, ...

12.08.19, 21:07
... nieskalane żadną pracą, nienawykłe do żadnego wysiłku, nawet zmywania, prania, sprzątania, czy przybicia młotkiem gwoździa. Nie mają pracy, rodziny, żony, dzieci, nie mają odpowiedzialności za nic. Uciekli przed nią w "stan duchowny". Nie płacą podatków, nie odpowiadają za nikogo. Ale za to znają się na rodzinie, nauczaniu, wychowywaniu dzieci, życiu seksualnym, ginekologii, ciąży, macierzyństwie i ojcostwie. Ich religia nakazuje im celibat a 70 % księży jest lub było w związku, wielu ma dzieci. Ale wiernych namawiają do wstrzemięźliwości, seks to dla nich temat tabu, choć ciągle o nim myślą lub mówią. W młodości nie mieli odwagi, by poderwać kobietę, czy przyznać się do skłonności homo, więc "poszli na księdza".
Polskę omotało towarzystwo 30 000 nierobów w dziwnych kieckach i koronkach, których trzeba wykarmić, odziać i zapewnić im godny transport i rozrywki na wysokim poziomie którzy mówią, nam, jak mamy żyć, choć sami zupełnie nie znają życia, bo utrzymujemy ich my, z naszych pieniędzy, z naszych podatków. Więc niech mi nikt nie mówi, że ja mam ich szanować. Za co?
Żaden mafioso nie potrafił takich sił zorganizować, żeby żyć w bogactwie i nieróbstwie przez całe życie.
A u nas prawie 40 milionowy naród daje się oszukiwać takim cwanym cudakom...
Edytor zaawansowany
 • ewa9717 13.08.19, 00:02
  Fakt.

  --
  Spełniony sen wariata:
  www.nienawisc.pl/histeria-radnej-pis-czyli-tecza-i-incydent-kalowy/
 • dociek 13.08.19, 01:02
  W 200% potwierdzam. I najgorsze jest to, nawiedzony czarny lud robi z nich bogów i tak się zachowują.
  --
  Im bliżej, tym gorzej.
 • dociek 13.08.19, 07:24
  Tak mnie ta międzynarodowa mafia zakłamanych, zdeprawowanych obiboków o rzekomo "boskim statusie", a bezczelnie mianujących się prawem kaduka "boskimi pośrednikami" denerwuje, że zgubiłem "że" w poprzedniej wypowiedzi.
  To faktycznie jest zaraza, od wieków niszcząca ludzkość. Odmóżdżająca profesjonalnie szczególnie ten otępiały i leniwy umysłowo ciemny lud, którego niestety jest przewaga.

  --
  Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
 • estella50 13.08.19, 08:00
  Opis cytowany przez Wikula doskonały, pełny, zgodny z faktami.
  To kasta bezkarnych, przekonanych o swojej świętości i prawie do sterowania i pouczania innych.
 • alfredka1 13.08.19, 14:37
  Bardziej przeraża lud ciemny hołdujący niż ta sekta .
 • wikul 13.08.19, 19:46
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/68747284_2645507412139943_1126826103655104512_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQlPFItt-EhF2uWTSTw3h0Xlmx9H7fif-jy-XyiljmUyFn8Nvd4BUmbPQoIxykeLf0c&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=2f1ed9a86b481327f5c66c10879e76c7&oe=5DEA63FC
 • estella50 13.08.19, 19:57
  Jak to miło wiedzieć, że wylegiwanie się na kanapie jest cool! Że zajumanie piwka szefowi z jego lodówki jest cool! Że lewe L4 na majówkę ze szwagrem jest cool! Żyje się raz!
 • aga-kosa 14.08.19, 19:30
  U Oskara Kolberga znalazłam:
  " .. Ksiądz Kaśkę goni, ksiądz Kaśkę goni
  po pustym pokoju
  a jak ją dogoni, a jak ją dogoni
  nie da jej spokoju
  Księże proboszczu, księże proboszczu
  przecie to zgorszenie
  Nie bój się Kasiu, nie bój się Kasiu
  dam ci rozgrzeszenie"
  Nic nowego, nic nowego crying aga
 • dociek 14.08.19, 20:43
  To właśnie kler i organizacja go zrzeszająca od wieków szkodzi Polsce. Już od wczesnych wieków, od momentu podporządkowania sobie naszych władców i kręcenia z nimi tzw. "lodów".

  --
  Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
 • suender 14.08.19, 21:53
  wikul 12.08.19, 21:07

  > Zdrowe, wypindrowane, jurne byki, ...

  Powiedzmy, że takie krytykowanie duchownych jest uzasadnione, ale zachodzi pytanie skąd brać lepszy narybek?
  Tą pierwszą cześć zdania traktuję jako wypunktowanie problemu (, że jest coś na rzeczy). Ale jak już ktoś widzi i krytykuje zło, to nich oprócz samego konstatowania poda jakąś koncepcję rozwiązania tego węzła gordyjskiego. Przypominam małą trawestację słynnego cytatu: "Gdzie bez konceptu sama krytyka blada, biada krytykom, dziełu biada!"

  Dzięki za uwagę i pozdrawiam.
 • aga-kosa 14.08.19, 23:05
  Moim zdaniem znieść celibat. aga
 • suender 15.08.19, 08:03
  aga-kosa 14.08.19, 23:05

  > Moim zdaniem znieść celibat. aga

  - Bardzo dziękuję za odpowiedź.
  - Dyskusje o minusach i plusach zniesienia celibatu toczą się pośród zainteresowanych od dobrych kilkunastu lat.
  Do tej pory mamy tylko podział na tych za i przeciw, w proporcji ca. 30 : 70%.

  Ks. Kawecki: "Mam czasami wrażenie, że – w mniemaniu niektórych osób – zniesienie celibatu zlikwiduje większość problemów w Kościele. Mało słyszę natomiast głosów o tym, czy jesteśmy gotowi utrzymać rodzinę kapłana."

  To stąd: pl.aleteia.org/2017/10/03/ks-przemek-kawa-kawecki-oto-dlaczego-bronie-celibatu/

  Timothy Radcliff: "Przeciw celibatowi przemawia samotność wielu kapłanów, która nie odnosi się do osób zakonnych, mających swoje wspólnoty. Jeżeli Bóg powołuje ludzi do małżeństwa, to kimże jesteśmy, żeby się temu powołaniu sprzeciwić? Żonaci księża mogliby w swoich duszpasterskich obowiązkach wykorzystywać swoje doświadczenie małżeńskie i rodzinne. Natomiast za celibatem przemawiają: wolność do nauczania i dyspozycyjność, gdziekolwiek powołano by nas na świecie, jesteśmy gotowi do drogi. Ksiądz powinien być dla wszystkich, dlatego powinien być poza strukturami społecznymi. Na przykład w Anglii mamy wiele podziałów społecznych - od arystokracji, przez klasę średnią, do niższych grup społecznych, a kiedy ksiądz ma rodzinę, łatwiej go zlokalizować w danej grupie społecznej. Po trzecie, ksiądz pozostający w bezżenności jest żywym znakiem naszej nadziei na Królestwo Boże."

  To stąd: bosko.pl/wiara/Po-co-komu-celibat.html

  The Remnant Newspaper: "Celibat nie jest wymysłem człowieka."

  To stąd: www.pch24.pl/celibat-nie-jest-wymyslem-czlowieka,50214,i.html

  "U nas w parafi St.Hallwarda jest jeden ksiadz, co ma legalnie zone, poniewaz, kilkanascie lak temu byl pastorem protestanckim i przeszedl na katolicyzm i zostal wikarym u nas.Wszyscy o tym wiedza, ostatnio zamawialam u niego msze za mame/polski ksiadz byl na urlopie/, odprawil po norwesku i ja juz nie wiem jest to tabu , czy nie.Pozostali ksieza sa niby w celibacie.I o co tu chodzi.?"

  To stąd: natemat.pl/23115,ksieza-maja-dzieci-celibat-to-fikcja-a-jego-zniesienie-to-nadal-temat-tabu-bartos-bo-dyskusja-o-tym-i-tak-nic-nie-da

  Na razie tyle. Dzięki za uwagę i pozdrawiam.
 • pia.ed 15.08.19, 16:15

  W Szwecji pracodawca jest "Svenska kyrkans arbetsgivarorganisation" czyli organizacja zrzeszajaca pracodawcow w szwedzkim kosciele protestackim. Wyplata pensji pastorow pochodzi z pieniedzy wplacanych na poczet podatku koscielnego, ktorego administrowaniem zajmuje sie szwedzki urzad podatkowy.. Ten kto nie chce placic podatku, moze wypisac sie z Kosciola. Nastepuje to raz w roku, 1 listopada - aby ulatwic organizacje wypisow. Wystapienie z Kosciola nastepuje automatycznie po nadeslaniu krotkiego wypelnionego blankietu. W innych Kosciolach, np prawoslawnym czy katolickim podatek koscielny dziala na tej samej zasadzie.

  Poniewaz szwedzcy pastorzy maja wyksztalcenie uniwersyteckie, wiec pracuja na tych samych zasadach co inni akademicy, maja tak samo placone, urlopy uregulowane prawem i wszystkie mozliwe dodatki ktore przysluguja obywatelom w Szwecji, np. dodatek na dzieci, a takze platne urlopy w razie choroby dzieci.

  .
 • suender 15.08.19, 17:47
  pia.ed 15.08.19, 16:15

  > Wyplata pensji pastorow pochodzi z pieniedzy wplacanych na poczet podatku koscielnego,
  > ktorego administrowaniem zajmuje sie szwedzki urzad podatkowy..

  Od strony wypłat dla pastora otrzymującego rodzinę można to rozwiązanie uznać za formę sprzyjającą brakowi celibatu. Więc pastor-ojciec rodzimy nie musi się za bardzo martwić o utrzymanie osób z swej rodzinki, ja widzę w tym jakiś plus.
  Zwróć jednak uwagę na ilość pracy w kościele pastora (ma max. jedno nabożeństwo na miesiąc/tydzień, albo mniej ....) a kapłana z KK, co ma min. dwa, albo trzy nabożeństwa dziennie, - a dochodzą jeszcze jego wyjazdy na dni skupienia organizowane (raz na miesiąc trzy całe dni) przez lokalne biskupstwo, czy inne aktywności wobec parafii, np. kolędy, zanoszenie Komunii chorym do domów + etc. W sumie taki duchowny jest ok. 10-16 godzin zajęty pracą kościelną, co przy likwidacji celibatu (, bo obowiązki względem rodziny i dzieci), musiało by być rozłożenie na dwu takich duchownych z celibatem. Ja sobie już wyobrażam wielki krzyk, że ilość krwiopijców sutannowych miała by wzrosnąć o dwa razy ........ Mylę się?

  Dzięki za uwagę i pozdrawiam.
 • iryska2604 15.08.19, 18:30
  Po prostu zmienic wiele spraw organizacyjnie - to nie tajemnica ze po wybudowaniu nowych budynków plebanii sa tam wynajmowane pomieszczenia. Podatek koscielny, usługi swiadczone przez proboszczów - a zresztą co ja sie bede produkować ,wystarczy pomysleć. Ile Kk ma ziemi ? Mało? A juz tak sie bardzo nie przepracowują jak piszesz, po 10 -16 godz. Przynajmniej ksiądz udzielajacy nauk przedmałzeńskich czy jakichkolwiek dot. Rodziny wiedziałby co mówi. Tylko jakby u nas wprowadzili podatek koscielny to zobaczylibyśmy ilu jest prawdziwych katolików.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 15.08.19, 18:52
  Gdzieś kiedyś czytałam, że Kk jest największym posiadaczem ziemskim w naszym kraju. Z tymi wypłatami pensji księżom, wikarym i innym nie powinno więc być żadnych problemów. Dodać do tego datki z tacy, wpływy z kolędowania, różnych opłat od wiernych, to w uczciwym rozliczaniu "pracownicy pana Boga" biedy i tak nie klepaliby. Po co więc to dodatkowe finansowanie z naszego wspólnego budżetu? Żeby utrzymywać pałace biskupie? Katolickie uczelnie? Księżowskie urlopy na antypodach?
  Jestem zdecydowaną zwolenniczką dobrowolnego opodatkowania się wiernych na rzecz swojego kościoła. Odpuszczę już te majątki ziemskie, odpuszczę udział państwa w renowacji zabytków kościelnych. Ale niech nareszcie wierni płacą i wymagają od swoich pasterzy!
 • alfredka1 15.08.19, 19:43
  podzielam Wasze opinie ..
  Gdy szwagier zamieszkał w Niemczech /pracował na Węgrzech gdy ogłoszono stan wojenny/. Jego kuzyni z Opolszczyzny byli zmuszeni do wyjazdu z Kraju . Pierwsze co zrobili, to poszli z nim do pobliskiej parafii by zgłosil chęć opodatkowania się na rzecz koscioła katolickiego . Kwotę tę potrąca się z poborów a teraz z emerytury /ale mniejszą/'.
  Do kościola chodzą rzadko ale proboszcz i rada parafialna pamietają o urodzinach czy innych ważnych wydarzeniach . Gdy obchodzili 65. rocznicę ślubu Rada parafialna z proboszczem z życzeniami przyszła .... i ...ogłoszono to w internecie ..
  Moja siostra przeżyła to nawet pozytywnie .
  a,propos posiadania przez KK włości: wszystkie dobra parafialne i klasztorne na ZiemiachOdzyskanych przejął ,nawet te grunty, które przed dwustu czy więcej laty były kościelne. zyskami z upraw nie dzieli się /a może dzieli i podatki
  płaci ??//

  b
 • aga-kosa 15.08.19, 20:17
  Byliśmy na ziemi koscierzyńskiej i spotkaliśmy się z popem w Bytowie. Zaprosił nas do cerkwi, opowiadał o swojej religii. On prócz posługi w cerkwi pracuje w szkole - uczy języka ukraińskiego. Żona w urzędzie miasta i ma dwoje dzieci. Powiedział, ze dzieci do pierwszej komunii przystępują wtedy gdy rodzice uznają, że mogą. Nie ma spowiedzi dla dzieci i jeśli dziecko nabroi to rodzice nie pozwalają mu przystąpić do komunii. Jeśli żona by mu umarła, to on nie może po raz drugi się ożenić.
  Z tego co wiem to posługa w zborze dla protestantów nie jest jedynym źródłem utrzymania. Wnuk ma przyjaciółkę, która jest córką pastora. Małgosia ma jeszcze dwóch braci a ich matka pracuje w szkole.
  Takie przykłady skłaniają mnie do stwierdzenia, że celibat można by było "odwołać". Był wprowadzony z powodów ekonomicznych a nie religijnych. aga
 • suender 15.08.19, 21:25
  iryska2604 15.08.19, 18:30

  > Ile Kk ma ziemi ? Mało?

  Zgadzam się, że to bulwersuje.

  > A juz tak sie bardzo nie przepracowują jak piszesz, po 10 -16 godz.

  Myli się Szefowa, bo ci najbardziej aktywni pracy mają nawet jeszcze na więcej godzin.
  Natomiast fakt, niektórzy nietyczni duchowni się haniebnie obijają.

  > Przynajmniej ksiądz udzielajacy nauk przedmałzeńskich czy jakichkolwiek dot. Rodziny wiedziałby co mówi.

  Z tym może być różnie. Proszę poczytać na jakimś białostockim forum, jak młodzi rodzice krytykowali Popa, że jego dzieci są wychowywane gorzej niż dzieci wychowują zwykli mieszkańcy!

  > Tylko jakby u nas wprowadzili podatek koscielny to zobaczylibyśmy ilu jest prawdziwych katolików.

  - Sądzi Pani, że podatek kościelny byłby dla katolika w RP większy niż jego danina na tacę?
  Skoro to miała by być prawda, to dziwne, że KK na to się nie chce za bardzo zgodzić, - miałby wtedy więcej kasy!

  - Nie podoba mi się traktowania za prawdziwego katolika, tylko tego co płaci więcej na Kościół.

  Dzięki za uwagę i pozdrawiam.
 • iryska2604 15.08.19, 22:11
  - Sądzi Pani, że podatek kościelny byłby dla katolika w RP większy niż jego danina na tacę?
  Skoro to miała by być prawda, to dziwne, że KK na to się nie chce za bardzo zgodzić, - miałby wtedy więcej kasy!


  Nie wiem jaka to by była kwota - sądzę ze trochę większa niż taca .Tylko to juz by był obowiązek a Polak tego nie lubi.
  .

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • pia.ed 16.08.19, 12:31
  suender napisał:
  Proszę poczytać na jakimś białostockim forum, jak młodzi rodzice krytykowali Popa,
  że jego dzieci są wychowywane gorzej niż dzieci wychowują zwykli mieszkańcy!


  >
  Na forum bialostockie nie bede wchodzila, wystarczy mi zachowanie dzieci ze zwyklych katolickich rodzin w Plocku: chlopcow i nastoletniej dziewczynki z obscenicznymi gestami. Jesli takie efekty przynosi 16-godzinna praca ksiezy, to chyba trzeba sie mocno nad tym zastanowic... sad

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25077131,jeb-was-kut-do-buzi-tak-dzieci-bojkotowaly-marsz.html
  .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka