Dodaj do ulubionych

Kampania wyborcza od zachrystii

13.08.19, 11:55
Prawo i Sprawiedliwość razem z grupą biskupów tworzą lejtmotyw kampanii wyborczej. Ciąg technologiczny tej produkcji jest taki: prezes PiS straszył "ofensywą zła", a arcybiskup Krakowa pospieszył ją nazwać "tęczową zarazą". Temat LGBT znów roznieca społeczne emocje w kampanii wyborczej.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25082772,kosciol-w-polsce-pracuje-na-kolejna-okazala-wygrana-pis-analiza.html#s=BoxOpMT
PiS do czasu wyborów postara się scementować opozycję z - kreowaną na szatańską - "ideologią LGBT". A tuż przed nimi duchowni będą tradycyjnie apelować o głosowanie zgodne z "właściwie ukształtowanym sumieniem". Tak Kościół w Polsce, a dziś ton nadaje mu abp Marek Jędraszewski, pracuje na kolejną okazałą wygraną PiS.

Wiarygodność tej narracji jest jednak wyjątkowo licha. Dlaczego? Okładka najnowszego numeru tygodnika "Sieci": abp Marek Jędraszewski i hasło "czy zniszczą niezłomnego biskupa?". Dziś to wiceszef Episkopatu Polski jest nie tylko twarzą, ale także mózgiem kościelnej narracji o LGBT.
Wiarygodność na złom

Czy jednak jest "niezłomny"? Gdy w Poznaniu metropolita abp Juliusz Paetz (dziś senior żyjący w luksusie) molestował młodych kleryków, obłapiał młodzieńców i wręczał majtki z napisem "Roma", pytając, czy umieją czytać od tyłu, to jego bardzo bliskim współpracownikiem był nie kto inny, ale właśnie bp pomocniczy Marek Jędraszewski.

Afera tliła się przez dekady, ale wybuchła publicznie w 2002 r. Poniżej znajdują się wszystkie dowody niezłomności Jędraszewskiego, gdy trzeba było stanąć w obronie krzywdzonych chłopaków.

Koniec. Arcybiskup nie jest niezłomny. Jego wiarygodność to złom.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • alfredka1 13.08.19, 14:43
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25083604,abp-jedraszewski-byl-wykladowca-uam-rektor-uczelni-wydal-w.html#s=BoxOpMT
    chyba gówien zechce odwołaqć Rektora ....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka