Dodaj do ulubionych

Dlaczego Katowice?

15.08.19, 10:29
Pierwsze Powstanie Śląskie w 1919 w sierpniu zakończyło się klęską. Dopiero III zakończyło się częściowym powrotem Śląska do Polski w 1922r.
Może Warszawie chcieli dać odpocząć, a może to termin wyborów, a może inne powody, o których mnie w szkole nie nauczono. aga
Edytor zaawansowany
 • iryska2604 15.08.19, 11:49
  Podlizują się - bez kozery tego nie robią.Poza tym chyba przeydent Katowic jest jedynym przezydentem z PISU. a MOZE STOLICĘ CHCĄ NAM PRZENIEŚĆ?

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • dociek 15.08.19, 12:48
  Toż to wyłącznie kampania wyborcza Morawieckiego i sPiSułki kosztem MON i samorządu, czyli za nasze.
  Poza tym, nasze wojsko nadaje się jedynie na pokazówkę, a nie do obrony kraju. Kolejny przekręt PiS-u!


  www.pch24.pl/polska-armia-istnieje-tylko-teoretycznie,62150,i.html

  "Z jednej strony prezydent Duda podpisał ustawę na mocy której Polska zobowiązała się wyposażyć stacjonujące na naszym terytorium wojska NATO. Z drugiej zaś okazuje się, że polskiej armii brakuje… kilkudziesięciu tysięcy mundurów. Paradoks czy groteska?

  To jest obraz zarządzania komisyjnego. Brak odpowiedzialności osobistej i decyzyjności w rękach jednej osoby, wraz z wymogiem koordynacji decyzji z innymi komisjami (teoretycznie by zapewnić modny efekt „synergii”) prowadzi do tego typu absurdów.

  Czy polska armia byłaby w stanie obronić naszą ojczyznę przed ewentualnym atakiem?

  Nie. Nasze państwo istnieje tylko formalnie. Świadomość tego jest pełna również pośród osób rządzących. I nie ma woli politycznej by to zmienić. Wiąże się to z ryzykiem, którego chcą uniknąć. Żeby była jasność ryzykiem osobistym dla nich. A nikt z nich nie wierzy w skuteczność ochrony przez polskie służby. Dlatego też żadne rzeczywiste reformy w armii nie są podejmowane. Osoba odpowiedzialna za to politycznie poniosłaby konsekwencje, nie tylko polityczne.
  "

  --
  Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
 • banowanyzaprawde1 15.08.19, 14:08
  Bardzo trafna wypowiedź. lepiej bym tego nie ujął.

  --
  Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
 • iryska2604 15.08.19, 15:13
  docieku, mądrze to wyłuszczyleś - tylko czemu tak smutno sie robi i dusza boli jak człowiek to czyta? Nikt na to nie odpowie bo i co tu powiedzieć... Zeby choć doczekać nrmalniejszych czasów. I po co ci ludzie tam idą i oglądają?Moze się cieszą jacy to jesteśmy silni ,zwarci ,gotowi? Nawet w tv nie jestem w stanie na to patrzeć.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • iryska2604 15.08.19, 15:31
  Anna Dryjańska: Wybiera się pan na defiladę wojskową w Katowicach?

  Łukasz Kohut: Nie, z dwóch powodów. Po pierwsze przeniesienie wydarzenia z Warszawy do Katowic to element kampanii wyborczej premiera Morawieckiego, który za pieniądze podatników będzie promował siebie i PiS na Śląsku. Po drugie kojarzy mi się to z defiladami w Moskwie, gdzie kult siły jest jeszcze większy niż w Polsce. Nie kręci mnie to.


  natemat.pl/281663,lukasz-kohut-o-szansach-morawieckiego-na-slasku
  PiS regularnie obraża Ślązaków. Jarosław Kaczyński mówi o "zakamuflowanej opcji niemieckiej" i "wysokim stężeniu patologii na Śląsku". W czasie kampanii politycy PiS przebierają się w owczą skórę, po wyborach ją zrzucą – mówi naTemat Łukasz Kohut, europoseł Wiosny.


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • aga-kosa 15.08.19, 15:37
  Jest takie gwarowe określenie na kogoś kto się dał zrobić w Conia. Ciekawe, czy Ślązacy dadzą się zrobić w... wink aga
 • banowanyzaprawde1 15.08.19, 15:52
  aga-kosa napisała:

  > Jest takie gwarowe określenie na kogoś kto się dał zrobić w Conia. Ciekawe, czy
  > Ślązacy dadzą się zrobić w... wink aga

  Prawdziwych Ślązaków już nie ma. No,może parę wyjątków.


  --
  Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
 • estella50 15.08.19, 16:05
  Całkowicie zgadzam się z Dociekiem. Ta władza robi tylko to, co jej się opłaca. Tylko z pobudek partyjnych i własnej prywatnej kieszeni. Wybór Katowic na paradę miał takie właśnie przyczyny.
 • iryska2604 15.08.19, 21:11
  Ślązacy, jeszcze kilka lat temu „zakamuflowana opcja niemiecka” i „patologia”, stali się pieszczochami PiS. Bo jak głosi hasło czwartkowej defilady, są „wierni Polsce”. Byli sprzedajni i zdradzieccy, ale już nie są. Jeszcze wczoraj chcieli oderwać Śląsk od Polski, ale zmądrzeli i stali się wierni. Tak uznał Kaczyński i jego partia.

  Wyobraźmy sobie, że w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego ktoś wywiesza na Pałacu Kultury i Nauki hasło „Warszawa wierna Polsce”. Coś takiego uwłaczałoby godności warszawiaków, bo nikt nie ma prawa przyznawać im (a tym bardziej odbierać) świadectwa patriotyzmu i moralności.

  Na trzy miesiące przed wyborami PiS, nieświadom swej bezczelnej buty, przyjeżdża na Śląsk z „dobrą nowiną”: Nie lękajcie się, już wam przebaczyliśmy, a nawet uważamy was za prawie tak dobrych Polaków jak my sami. Na czele tej politycznej konkwisty stoi premier Morawiecki, Ślązak tytularny, bo lubi żurek i rodzinę.

  wyborcza.pl/7,75968,25089667,konkwistador-morawiecki-odbiera-hold-lenny-od-slazakow.html
  Niedobrze się robi...


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • dociek 16.08.19, 07:25
  Można tylko na to liczyć, że Ślązacy swój rozum mają i skleroza polityczna ich nie zaślepi przy urnach wyborczych.
  Chociaż niestety, buraki pastewne rozsiane są po całym kraju...

  --
  "Prezydent to stabilny organ". (Nelly A-R.)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka