Dodaj do ulubionych

To nie moja macka! - krzyczy ośmiornica

21.08.19, 17:57
Przyłapana na gorącym uczynku PiS-owska ośmiornica sama odgryza sobie macki.

Bartłomiej Misiewicz – odgryziony, posadzony na prawie pół roku.

Szef KNF Chrzanowski – odgryziony, posadzony na dwa miesiące.

Poseł Pięta – odgryziony, skreślony z listy w wyborach.

Marszałek Kuchciński – odgryziony, ale umieszczony na liście w wyborach.

Wiceminister Piebiak – odgryziony; co dalej, się zobaczy.

Sędzia Iwaniec – jak wyżej.

„To nie moje macki!” - zapiera się ośmiornica, choć przecież gołym okiem widać, skąd wyrastają.

Ta zabawa może trwać w nieskończoność. Żeby problem rozwiązać, trzeba odgryźć ośmiornicy głowę. Ale sama tego nie zrobi - to zadanie dla wyborców w październiku.

wyborcza.pl/7,75968,25106591,to-nie-moje-macka-krzyczy-osmiornica.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.glowka

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
 • dociek 22.08.19, 14:45
  Swe poczucie bezpieczeństwa PiSsmańska ośmiornica zawdzięcza ciemnemu ludowi, nad którego reakcjami potrafiła sprawnie (finansowo-religijnie) zapanować. Nie piszę, że nad którego myśleniem, bo jak wiadomo nie mają czym myśleć. Chodzi o tzw. odruchy, które na psach przebadał radziecki uczony Pawłow.

  To są tak zwani nałogowi i genetyczni koniunkturaliści, inaczej nazywani przez antyPRL-owskich teoretyków jako populus sovieticus. Np. według L. Kołakowskiego (Wikipedia) homo sovieticus to osobnik charakteryzujący się następująco (odnajdźcie podobieństwa do dzisiejszego tzw. "prawdziwego Polaka - patrioty katolika"):

  - człowiek podporządkowany kolektywowi (organizacji partyjnej),
  - dla jego postawy charakterystyczna jest ucieczka od wolności i odpowiedzialności,
  - koniunkturalizm, oportunizm,
  - agresja wobec słabszych, uniżoność wobec silniejszych,
  - brak samodzielnego myślenia oraz działania,
  - oczekiwanie że „ktoś coś załatwi”,
  - zniewolony intelektualnie,
  - pozbawiony osobowości i godności,
  - całkowicie podporządkowany władzy, [dodam: i kościołowi uważanemu
  za najwyższą władzę],
  - izolacja od światowej kultury, stworzona poprzez ograniczanie w ZSRR podróży za granicę
  - i ścisłą cenzurą informacji w mediach (a także wszechobecnością propagandy)
  [dodam: TVP, TV Trwam, Polskie Radio, Radio Maryja i prasa kościelna oraz
  proPiSowska]
  - brak respektowania wspólnej własności i skłonność do drobnych kradzieży w miejscu
  pracy, zarówno dla użytku osobistego jak i dla zysku,

  Najbardziej ponurą jest świadomość, że koniunkturalizm ciemnego ludu okazał się prymitywnie tak bezgraniczny, że natychmiast lud zamienił swoje "czerwone, rewolucyjne chorągwie", na "złocone proporce kościelne" i baldachimy, a tak zwanego homo sovietikus-a przeobraził w homo nazi-catolicus-a.
  Tzw. "odzyskanie wolności" trafiło na dogodny grunt i stało się. Krzyż przy krzyżu wyrósł, a nawiedzone barany przy urnach podsadziły prostackie świń do koryta.


  --
  Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
 • estella50 22.08.19, 15:19
  Tacy homo - nazi-kato-sovietikus byli, są i będą. I takich właśnie bezwzględnie, bezpardonowo i cynicznie wykorzystuje pisowska władza do swoich partyjnych i prywatnych interesów. Różni wykształceni i rozmodleni na stanowiskach bez litości manipulują nimi, oszukują i kupują. I to ich należy przede wszystkim winić za taki stan rzeczy. Za ich niebotyczny cynizm i bezwzględność.
  Wycinają prastarą puszczę, wybijają dla zabawy dziką zwierzynę, trują nas smogiem i wykorzystują naiwność tzw prostego ludu.
 • aga-kosa 22.08.19, 15:37
  Z mojego ostatniego pobytu na D Śląsku zauważyłam, że w okolicach góry "Wielka Sowa" ludzie mają dostęp tylko do państwowej telewizji i do TV Trwam. Kiedy tam rozmawiałam to dla nich gender, LGBT i Tusk sprzedający Polskę Niemcom to całe zło jakie PO fundowało "przez ostatnie osiem lat..
  Myślę, że nie tylko tam jest taka sytuacja. aga
 • iryska2604 22.08.19, 16:12
  Z tym dostępem do TV jest jakaś dziwna sprawa. Przecież w momencie przejścia na naziemną cyfrową trzeba się było zaopatrzyć w dekoder. I taki dekoder zapewnia dostęp do sporej ilości kanałów.Wiem bo mąz miał w swoim pokoju taki. I tam jest i TVN i Polsat i mnóstwo innych kanałów więc mówic ze nie ma sie dostępu to tak jak Ziobro mówi ze nie wiedział. Wystarczy tylko "przelecieć " sie po kanałach. Ale inna sprawa że ta ciemnota twierdzi że TVN I INNE to nie polskie tylko wraże gadzinówki to inna sprawa. Ale TRWAM znalaźli? Bo jest. I po wsiach mnóstwo polsatowskich talerzy więc tą niedostępność między bajki włożę.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • iryska2604 23.08.19, 19:23
  Chyba przestanę włączać telewizor bo tego sie nie da znieść. Powiedzcie mi - jak dorośli ludzie mogą plesć takie bzdury,zachowywać sie gorzej jak dzieci? Władza całkiem odmóżdża? W normalnym swiecie nie tylko dymisje a rząd by padł a u nas? Jakie afery? Nie było żadnych, trzeba napisac nowe przepisy,nowe ustawy ...Ludzie !!! A pamiętacie ile było krzyku o zegarek min. Nowaka wart 10 tys. a obżeranie sie osmiorniczkami? Raptem były po 8 zł za kilogram.Chyba jednak pójdę na emigrację wewnętrzną bo nie zniosę.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 23.08.19, 20:25
  Oni plotą bzdury adekwatne dla ich wyborcy z kurskiej telewizji. Nie potrafią przekazu dnia dostosować do rozumującego samodzielnie wyborcy z gorszego sortu.
  Irysko, śmiej się z ich głupoty. Im bardziej grzęzną w topornej argumentacji, tym więcej niezdecydowanych przechodzi na tą naszą dobrą stronę mocy. Niech więc gadają głupoty, niech się pogrążają!
 • iryska2604 23.08.19, 21:10
  Też prawda...

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • wikul 23.08.19, 22:48
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69403321_2391394807582123_3504909062628179968_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQlFPnxyILzGhNj1dEyk8x5c5JT59dM3ti2EIhlcOM30mhpV1U44pe1vreq-YvTNT-c&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=658c22ef33951e65000c1900bee167e1&oe=5E119424

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka