Dodaj do ulubionych

Oj, to sie nie spodoba...

21.08.19, 18:30
Wniosek o uhonorowanie byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego tytułem honorowego obywatela odrzuciła Komisja ds. Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Gdańska.

trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25105853,lech-kaczynski-nie-zostanie-honorowym-obywatelem-gdanska.html#S.main_topic-K.C-B.7-L.3.maly
– Zgodnie z regulaminem nie nadajemy pośmiertnie tytułu honorowego obywatela. Po drugie, samo pismo, które dostaliśmy od Stowarzyszenia Polski Instytut Praw Głuchych, nie może być ze względów formalnych rozpatrywane jako petycja, która zgodnie z prawem spełnia pewne określone warunki, których to pismo nie spełniło – mówi Bejm i dodaje: – Mam wielki szacunek do Lecha Kaczyńskiego jako byłego prezydenta Polski, jednak w piśmie nie przedstawiono argumentów, które pozwoliłyby stwierdzić, w jaki sposób zasłużył się on dla Gdańska.
No własnie - jakie zasługi?

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • estella50 21.08.19, 19:19
    No i ten pośmiertny tytuł. Mam wrażenie, że po śmierci jakoś się nie da być obywatelem. Nawet zwykłym. Mogliby zawnioskować, jak koniecznie chcą, o jakąś ulicę, czy tablicę pamiątkową.
  • aga-kosa 21.08.19, 19:26
    Jarek kiedyś opowiadał jak woził kurczaki do Gdańska i Marysia gotowała kilka/- naście obiadów. Naprawdę tak mówił. aga
  • alfredka1 21.08.19, 21:58
    Dość pomników !!!
    chyba. że Marysi co to pyszne obiady gotowała /to nie złośliwe tylko już mam wszystkiego powyżej uszu/
    Zaczynam starzeć się psychicznie z prędkością światła Uściski serdeczne smile)
  • dociek 22.08.19, 13:04
    Planowany jest gigantyczny na światowa skalę i na chwałę PiS Centralny Port Komunikacyjny. Ja proponuję uprzedzić dzieło i postawić wzceśniej gigantyczny na światową skalę pomnik phallusa i każdy będzie mógł go sobie nazywać jak tylko zapragnie - do woli.

--
    Jeżeli winnych nie ma, znaczy, oni są u władzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka