Dodaj do ulubionych

Polska Watergate?

24.08.19, 19:56
17 lipca 1972 r. w Waszyngtonie grupa pięciu mężczyzn została przyłapana na nielegalnych działaniach mających na celu zdyskredytowanie politycznych przeciwników prawicowego rządu. Jak stwierdził później Mark Felt, jeden z bohaterów tej historii, nie byli to zbyt bystrzy faceci. Prawie dokładnie po dwóch latach od tego momentu prezydent Nixon został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska ze względu na swoje związki z kampanią oczerniania opozycji i kłamstwa, których dopuścił się w czasie jej wyjaśniania.
Witold Gadomski
Czytaj także:
Jak przebiegałaby afera Watergate, gdyby zdarzyła się dzisiaj w Polsce?

Afera Watergate, bo o niej mowa, na zawsze odmieniła Amerykę, pokazując, że ludzie powołani do przestrzegania najwyższych standardów mogą bardzo nisko upaść.

Ujawnione w ostatnim tygodniu działania wiceministra Piebiaka oraz kilku innych osób w celu zdyskredytowania krytyków rządu PiS wykazują pewne podobieństwo do Watergate, matki wszystkich afer. Oto grupa ludzi pracujących dla prawicowego rządu wykorzystuje w nielegalny sposób informacje mające poniżyć jego przeciwników. Prawicowy rząd twierdzi, że nic nie wie o tych działaniach, i się od nich odcina. W tym tłumaczeniu nic jednak nie trzyma się kupy, w tle jest finansowanie tych działań z pieniędzy rządowych, a powiązania przyłapanej grupy sięgają na sam szczyt państwowej administracji. Czy afera Piebiaka to polska Watergate?

wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25115047,afera-piebiaka-pokazala-w-jak-rozpaczliwej-sytuacji-jest-polska.html#S.W-K.C-B.3-L.1.maly

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
 • dociek 25.08.19, 07:44
  Mimo, że wg mnie, afera co najmniej taka sama lub większa, to ciemny lud polski, nawiedzony znów wybierze Jarozbawa i jego świńtych aferałów.
  Wróciliśmy do PRL, teraz to się może nazywać jako RP Lumpenproletariacka.

  --
  Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
 • aga-kosa 25.08.19, 07:58
  Wczoraj w autokarze wiozącym seniorów z VI ogólnopolskiej senioriady: - To prawda, rząd nie ma swoich pieniędzy. Wszystko co nam daje, to z naszych podatków...
  Mąż: a tamci też brali podatki i nie dawali..
  Tłumacz takiemu, ze nie o pieniądze chodzi. Siedziałam przed nimi i zdołałam zapytać, dlaczego przez tyle lat nikogo z tamtych nie posadzili? - Bo sądy są komunistyczne.
  Odpadłam. sad aga
 • iryska2604 25.08.19, 12:17
  I to własnie jest problem.Ludzie nie potrafią myslec,wyciagac wniosków - i taki nie dopusci do siebie prawdy ze własnie pis próbuje nas cofnąc w tamte czasy. Ludzie oczekują tylko jałmuzny i tego by ktos za nich myslał i decydował. Póki miska pełna nic sie nie zmieni. Własnie obejrzałam " Kawę na ławę" i to co wygaduje min.Dworczyk to sie w głowie nie mieści.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • adria231 25.08.19, 17:50
  "Ciemny lud", jak wyborców rządzącej partii nazwał szef Propagandy PiS, czyli Prostytutek i Sutenerów słucha tylko tego,co ten rząd do wierzenia podaje. Wspomaga go w tym KK, który im wmawia i udowadnia, że ich dekalog nie obowiązuje. W rezultacie " dobra zmiana" kradnie, oszukuje, szantażuje i zabija bezkarnie. Dopiero wówczas, gdy tym wyborcom zabraknie na alkohol i zagrychę - zaczną myśleć.
 • banowanyzaprawde1 25.08.19, 20:06
  adria231 napisała:

  > "Ciemny lud", jak wyborców rządzącej partii nazwał szef Propagandy PiS, czyli P
  > rostytutek i Sutenerów słucha tylko tego,co ten rząd do wierzenia podaje. Wspo
  > maga go w tym KK, który im wmawia i udowadnia, że ich dekalog nie obowiązuje. W
  > rezultacie " dobra zmiana" kradnie, oszukuje, szantażuje i zabija bezkarnie.
  > Dopiero wówczas, gdy tym wyborcom zabraknie na alkohol i zagrychę - zaczną my
  > śleć.


  PiS mówi elektoratowi słowami księży "za prawdę powiadam wam" i ciemny lud kupuje kłamstwo za prawdę powiedziane.

  --
  Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka