Dodaj do ulubionych

100 OBWODNIC?????

06.09.19, 21:51
W naszym programie, tutaj troszkę wyprzedam czas, ale już to powiem, będzie takie hasło 100 obwodnic – stwierdził Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Olsztynie. Krytycy partii rządzącej pytają, czy ten program podzieli losy miliona aut elektrycznych, stu tysięcy mieszkań, 22 mostów i budowy statków.

innpoland.pl/154669,kaczynski-chce-budowac-obwodnice-mieszkania-przekopem-i-auta-tez-chcial
A co z poprzednimi obietnicami?
4 kąty jak wygrana w totka
Nie ma na przykład 100 tysięcy mieszkań w programie Mieszkanie+, co obiecywał osobiście Mateusz Morawiecki. Mirosław Barszcz, szef PFR Nieruchomości, wyjaśnia, że obiecane przez premiera Morawieckiego 100 tys. mieszkań do końca 2019 roku, to "nieporozumienie". Bo premier nie mówił o gotowych lokalach, a o "potencjale programu". W efekcie wiadomo już na pewno, że ani w tym ani w przyszłym roku nie będzie obiecanych 100 tys. mieszkań z programu Mieszkanie Plus.
Polskie auta na prąd będą niemieckie
Sen premiera Morawieckiego o milionie elektrycznych aut na naszych drogach już dawno pękł jak mydlana bańka.
Most jest, ale pontonowy
Rok temu PiS obiecywał z kolei masową budowę mostów na polskich rzekach. I do tej pory powstał w zasadzie jeden – pontonowy, na Wiśle. Ma się na nim znaleźć rura, która będzie odprowadzała ścieki do oczyszczalni po awarii kolektora. Z obiecanych 22 mostów żaden nie został nie tylko zbudowany, ale nie powstał ani jeden projekt.
Podobnie jest na budowach dróg. Między 2017 r. a czerwcem 2019 r. nie oddano do użytku ani jednego kilometra autostrady.
Premier wiele mówi też o inwestycjach w stocznie i budowie promów. Na razie idzie to jak po grudzie, bo kolejne przedsięwzięcia państwowych stoczni okazują się klapą.
Nie sposób też zapomnieć o przekopie Mierzei Wiślanej, który rząd usilnie forsuje. Jak na razie udało się wyciąć drzewa. Ogołocona ziemia czeka, tymczasem wyszło na jaw, że rząd nie zamierza finansować pogłębienia toru wodnego i portu w Elblągu.

No i co wyszło z obiecanek? Niewiele...


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
 • dociek 07.09.19, 02:09
  Następna będzie polska baza na Księżycu?

  --
  "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
 • zajbel 07.09.19, 08:06
  A gdzie obietnica lotu na Marsa?
 • estella50 07.09.19, 09:37
  A dlaczego nie 103 obwodnice? Albo 86? Kto to obliczył, skąd wiadomo, gdzie są potrzebne, jakieś wnioski były zbierane, komisje orzekły?
  Wszystko to takie bzdury palcem na piasku malowane i rdzewiejące jak te stępki, promy, mosty, auta, mieszkania, autostrady. Szkoda tych drzew wyciętych na Mierzei. Bo puste słowa zostają słowami, a tu szkoda niepowetowana już powstała.
  Pisowskie słowa są funta kłaków niewarte. A jak już za coś się zabiorą, to ukradną inwestorowi pieniądze (dwie wieże), to każą za swoje pomysły płacić innym (np samorządom), to skleją taśmą, zamalują i tak to z nimi jest.
 • dociek 08.09.19, 19:19
  A mi nie obiecał, że będę: zdrowy, piękny, młody, bogaty, atrakcyjny dla kobiet, podziwiany fizycznie i erotycznie. A przecież mógł. I dlatego na nich nie zagłosuję!!! 😁

  Przez 4 lata postawił bratu 401 pomników, tyle samo powstało mieszkań dla młodych 480,a miało być 100 000. Teraz obiecuje 100 obwodnic, a nie mogą dokończyc obwodnicy Czestochowy może za 2 lata. A co z promami maja 1000 wybudowac,a od 2 lat nawet jednego nie zaczeli. Kaczyński jest od niszczenia nie budowania,od zadlużania i rozdawania nawet pan da swiniom i krowom. Wyznawcy pisu dlaczego pis i tylko pis. Co będzie za kolejne 4 lata,no 2 wieże i wyjdziemy z Unii i co jeszcze?

  W "hattricku Kaczyńskiego", który przedstawił prezes PiS w Lublinie znalazły się: podniesienie pensji minimalnej do 3000 zł na koniec 2020 r., do 4000 zł w 2023 r., druga trzynasta emerytura w 2021 r. i pełne dopłaty do hektara dla rolników. Premier zapowiedział m.in. stworzenie funduszy: modernizacji placówek służby zdrowia, inwestycji w szkołę i 100 obwodnic, skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tysięcy euro do 1 mln euro, a w przyszłości do 2 mln euro. - Idziemy w kierunku liczenia ZUS od dochodu — mówił Morawiecki.


  --
  "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
 • iryska2604 08.09.19, 20:03
  Aż dziw bierze, że są tacy co w to uwierzą.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • adria231 10.09.19, 15:09
  I te wierne barany znowu wybiorą świnie do koryta bo nie zdają sobie sprawy, że z podwyżki pensji pożytek będzie miał tylko rząd. Pobierze większy podatek od pracodawcy, pobierze większy podatek od zatrudnionego i pobierze większy podatek od każdego zakupu ,bo ceny rosną coraz szybciej. My wszyscy złożymy się na zawartość świńskiego koryta. Ono nie będzie puste, ale miski w naszych domach - owszem.
 • iryska2604 10.09.19, 18:28
  Niestety... A słyszeliscie choć słówko o słuzbie zdrowia, o jakichs pieniążkach dla niej i jakiejkolwiek próbie uzdrowienia jej? TU CISZA...

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • banowanyzaprawde1 10.09.19, 19:05
  iryska2604 napisała:

  > Niestety... A słyszeliscie choć słówko o słuzbie zdrowia, o jakichs pienią
  > żkach dla niej i jakiejkolwiek próbie uzdrowienia jej? TU CISZA...
  >
  W tym temacie tylko jedno jest pewne, mamy darmową eutanazję na SOR-ach.  --
  Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
 • banowanyzaprawde1 10.09.19, 19:01
  dociek napisał:

  > Następna będzie polska baza na Księżycu?
  >

  Imć Pan Twardowski od dawna on tam zadomowion.


  --
  Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka