Dodaj do ulubionych

"Za chleb będziemy chyba płacili 25 zł".

07.09.19, 18:30
Za kilkanaście miesięcy, jeśli wierzyć obietnicom PiS i jeśli partia ta nie straci władzy, pensja minimalna ma wynosić 3 tys. zł. A do 2023 roku aż 4 tys. zł. Jarosław Kaczyński ogłosił to w Lublinie przy aplauzie zachwyconych zwolenników PiS. W tym czasie w mediach społecznościowych aż się zagotowało. I zaroiło od czarnych scenariuszy. "Horror, obłęd, to straszne" – piszą wzburzeni internauci.

natemat.pl/283807,minimalna-pensja-i-inne-obietnice-pis-internauci-analizuja-horror
Całkiem zatracili umiar - wszystko po to aby utrzymac stołki i władzę. Po nas choćby i potop ...-powinni powiedzieć ,zresztą nie muszą bo to widać.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • estella50 07.09.19, 19:45
    Już kiedyś było tak, i to nie tylko u nas, że miliony wydawało się na codzienne zakupy. Inflacja rosła każdego dnia! I co z tego, że pensje będą rosły, jeśli rosnąć też będą ceny i bieżące opłaty.
  • zajbel 07.09.19, 20:07
    tylko że najpierw rosną ceny a po jakimś czasie wypłaty i to w stopniu o wiele niższym.
  • dociek 07.09.19, 20:19
    Ktoś już to zauważył. Na początku wyglądało to na marsz w kierunku Grecji. Kaczyński uwielbia maszerowanie, choć go tylko wożą (niestety nie na taczkach). Nieustannie jest na drodze do...
    Tak teraz idziemy po prawdę do Wenezueli.

    --
    Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
  • alfredka1 07.09.19, 21:43
    wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-do-parlamentu-2019-warzecha-pis-chce-isc-do-dobrobytu-na-skroty-popychajac-nas/xyzj1dh
    masz rację Docieku ......sad(
  • pia.ed 08.09.19, 15:21

    Czy ktos moze mi napisac ile kosztuje najzwyklejszy chleb z piekarni przemyslowej, typu "Szczecinski? Albo z taniej prywatnej piekarni?
    Wiaze sie to z moim bardzo krotkim pobytem w Polsce (przejazdem do Niemiec), kiedy po raz pierwszy zobaczylam jakie jest w Polsce bogactwo roznych odmian chleba, szczegolnie tego z nasionkami ... i ze mozna go bylo kupic "na kromki"... Z tym sie w zadnym innym kraju nie spotkalam, a objezdzilam przyslowiowe pol swiata... Wiem, ze to nie z oszczednosci kupuje sie "na kromki", tylko aby miec urozmaicenie, a przede wszystkim moc sprobowac.
    Takie cos przydaloby sie i w kraju w ktorym mieszkam, bo tego rodzaju pieczywo kosztuje u mnie trzy razy drozej niz pieczywo z piekarni giganta, wiec chcialabym najpierw sprobowac
    zanim kupie caly bochenek za cene kilograma kotletow schabowych!
    Rozumiem, ze dyskusja nie toczy sie dokladnie na ten temat, ale korzystam z okazji postawienia pytania wink
  • iryska2604 08.09.19, 17:10
    A wiesz ,że nie mam pojęcia? Kupuję tylko w prywatnej piekarni - dla siebie pyszny słonecznikowy ,400g - za 3,80. Jeszcze graham ale nawet nie wiem bo zawsze kupuję cos jeszcze i nigdy nie pytam ile co kosztowało.

    --
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • dociek 08.09.19, 18:00
    Z formy żytni, bardzo dobry jakościowo (nie pleśnieje przez tydzień, półtora) na naturalnym zakwasie, ok. 400 g. z prywatnej piekarni w granicach ok. 3,20 zł do 4,10 zł w zależności od dodatku nasionek: bez niczego, z dynią, ze lnem, z kminkiem, z różnymi.
    --
    "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
  • aga-kosa 08.09.19, 18:58
    Kupuję tylko dla Brysia w Biedronce 1,99 zł "Piekarnia dla ciebie" 550 g. Jeśli nie zje to suszę i dostają kury pana sąsiada. aga
  • chris.w5 09.09.19, 17:08
    > zobaczylam jakie jest w Polsce bogactwo roznych odmian chleba, szczegolnie tego z nasionkami ...
    > i ze mozna go bylo kupic "na kromki"

    u mnie chleb pokrojony na kromki można kupić w najmniejszym opakowaniu 1/2kg. Kupiłem ostatnio
    w markecie chleb wieloziarnisty z piekarni przemysłowej, taki pokrojony na kromki w opakowaniu 1/2kg,
    w przeliczeniu za 1kg kosztował 8,60zł
  • pia.ed 09.09.19, 21:53

    Chris, chleb pokrojony na kromki, w opakowaniu z piekarni giganta mozna bylo u mnie kupic od zawsze.
    To co napisalam, to wspomnienia z Warszawy przed wieloma laty, gdzie po raz pierwszy spotkalam sie z tym, ze upieczony w sklepie chleb byl wystawiony do kupna w luznych kromkach umieszczonych w pojemniku. Mozna bylo kupic cztery kromki, kazda innego gatunku... wink
    Obecnie w Szwecji istnieje wiele gatunkow chleba "off bake", ale ich cecha wspolna jest to, ze sa w calosci.
    Przypomnialo mi to moj pobyt w Nowym Jorku, kiedy to kupilam chleb w prywatnej piekarni na Manhattan
    i zanim zdazylam cos powiedziec, chleb byl juz pokrojony i zapakowany... Czasem jezdzilam do rosyjskiej dzielnicy w Brooklyn i tam kupowalam chleb, bulki i bagels... Amerykanski chleb sprzedawany w sklepach, przypomina gabke i nie nadaje sie do jedzenia.


    ...u mnie chleb pokrojony na kromki można kupić w najmniejszym opakowaniu 1/2kg.
    Kupiłem ostatnio w markecie chleb wieloziarnisty z piekarni przemysłowej, taki pokrojony na kromki w opakowaniu 1/2kg, w przeliczeniu za 1kg kosztował 8,60zł
  • suender 09.09.19, 11:09
    iryska2604 07.09.19, 18:30

    > "Za chleb będziemy chyba płacili 25 zł".

    Z logicznego punktu widzenia PiS generując hiperinflację robi dobrze, gdyż wtedy bez problemu ze średnią płacą w 2023 dojdzie do 4000 zł, co będzie równoważne wg. obecnej wartości złotówki 2 tys., he,he, he, he, .....

    Dzięki za uwagę i pozdrawiam.
  • pia.ed 09.09.19, 17:43

    Wlasnie o to mi chodzilo... serdecznie dziekuje! Mam nadzieje, ze kiedy nastepny raz
    bede przejezdzala przez Polske, to mimo katastrofalnego obecnie przelicznika SEK na PLN,
    dalej bedzie mnie stac na kupno chleba wink

    Kupuję tylko dla Brysia w Biedronce 1,99 zł "Piekarnia dla ciebie" 550 g.

    Z formy żytni, bardzo dobry jakościowo, na naturalnym zakwasie, ok. 400 g.
    z prywatnej piekarni w granicach 3,20 zł do 4,10.


    pl.valutafx.com/SEK-PLN.htm

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka