Dodaj do ulubionych

Wybory parlamentarne 13.10.2019

08.09.19, 09:25
Pod tym linkiem znajdziecie swój okręg wyborczy i kandydatów do sejmu i senatu wybory.gov.pl/sejmsenat2019/

Edytor zaawansowany
  • iryska2604 08.09.19, 11:11
    Ja juz zacżęlam ciszę wyborczą. Jestem dorosła,mam ugruntowane poglądy i nie oglądam, nie słucham relacji z żadnych konwencji -zacznę tez omijać artykuły traktujace o wyborach. Mam serdecznie dość - chamstwa, głupoty i lekceważenia ludzi. Wczoraj przez przypadek trafiłam na Kaczyńskiego , słuchałam go przez moment i zaowocowało to własnie moją decyzją. Nie interesują mnie programy poszczególnych partii - wiadomo ze program jest potrzebny, jeden lepszy, jeden gorszy - ale w sumie nie ma mocy prawnej i jak nie wyjdzie no to jest rozkładanie rąk " bo nie wyszło, nie dalismy rady" i nikt nikogo nie pociągnie do odpowiedzialności. Obiecanka nic nie kosztuje ,mamy teraz najlepszy przykład bo póki co to na razie zrealizowali bardzo mało. Choć w ich mniemaniu wywiązali sie z tego co obiecali. Powiedziałabym inaczej - wywiązali sie z tego o czym nie mówili i co było do spieprzenia to spieprzyli. Gdyby tal ludzie zaczęli myśleć - no ale juz chyba nie potrafią.

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • iryska2604 08.09.19, 20:20
    Własciwie to bym chciała aby juz było po...

--
  • anoagata 10.09.19, 15:14
    Irysko,nie przejmuj się ja mam tak samo a może jeszcze gorzej,nawet nie chcę oglądać TVNu bo podniecają sie namiętnie tym Kaczyńskim a Czarnecki to jakby Ich wyrocznią był codziennie muszą ich pokazać nie wiem poco? może coś utrwalić w głowach i przekonać go wygranej PiSu,mierzi mnie to wszystko.
    Też bym chciała by juz był 14 pażdziernika aczkolwiek troche lata też jeszcze chcę.
    A poglądy jakoś jakoś sie sypią i sie przesuwają ze środka na strone....poz.
  • alfredka1 10.09.19, 16:44
    TVN cenię bo przecież porządny przekazujący informacje MUSI pokazać , przeczytać , skomentować ...
    i nie utrwalają bo jeżeli piślak oglądnie to i tak będzie pluł a uwierzy tylko swoim .
    nie chcę być tą , która źle wieszczy ale już sama data wyborów, dla mnie starej, jest smutna i bolesna .
    Tylu naszych żołnierzy zginęło nad Oką ... dowództwo radzieckie poslało ich na rzeź ..
  • jaga_22 10.09.19, 17:47
    Sejm w nocy skierował do komisji projekt niebezpiecznej ustawy.
    Będzie można anulować przegrane wybory?

Zakłada on, że o ważności wyborów będzie orzekać specjalnie do tego powołana komisja. W jej skład mają wchodzić sędziowie wskazani przez Krajową Radę Sądownictwa, minister sprawiedliwości oraz czterech posłów i senatorów.

natemat.pl/279097,pis-przygotowal-projekt-nowelizacji-kodeksu-wyborczego?fbclid=IwAR0rpluTY7kh-5XkYuf-zyCuXNS9b2I4-XyGoinwvWPciMVXE5AZo14qunI
    --
    http://s20.rimg.info/5767edd00a04f533d5d25764213cc27c.gif
  • iryska2604 10.09.19, 18:22
    A w jakim celu jest ta ustawa?

--
  • jaga_22 10.09.19, 18:26
    Może się liczą z tym ,że jak przegrają,to będą podważać? ale to dopiero projekt,
    tylko dlaczego znowu w nocy o 2-giej?

--
  • jaga_22 10.09.19, 18:30
    No jednak już uchwalili..

Sejm uchwalił nowy kodeks wyborczy. Najbliższe wybory i referenda zatwierdzi powołana z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Dla opozycji to łamanie standardów konstytucji tuż przed wyborami parlamentarnymi.

natemat.pl/280461,sejm-uchwalil-nowy-kodeks-wyborczy-wybory-zatwierdzi-druga-izba-sn
    --
  • estella50 10.09.19, 18:41
    To wszystko zle się skończy. Skoro zmieniają ustawę o zatwierdzeniu wynik ów wyborów, to po coś to robią. Przez tyle lat, tyle różnych wyborów nie było przecież problemów!
    Doprawdy, strach się bać!
  • iryska2604 10.09.19, 18:48
    PiS natomiast stworzył „program”, w którym otwarcie zwraca się wyłącznie do klientów pomocy społecznej i ludzi najmniej zarabiających, a więc i na ogół najmniej wykwalifikowanych, z propozycją: „jeśli na nas zagłosujecie, my (i tylko my) damy wam kasę. Może niedużą, ale za to gotówką, do ręki”.

Obietnice te nie będą, rzecz jasna, spełnione, ponieważ, jak napisałam na początku, nie zawarto ich w budżecie. A czego nie ma w budżecie, na to nie można wydać pieniędzy, jednak w kampanii wyborczej to nie ma znaczenia. PiS najwyraźniej liczy na brak wiedzy swoich wyborców o mechanizmach funkcjonowania państwa – i pewnie się nie zawiedzie.

wyborcza.pl/7,75968,25174134,polska-bezradnych-kontra-polska-zaradnych.html#S.main_topic-K.C-B.4-L.1.glowka
    Eliza Michalik jak zwykle trafnie i na temat

--
  • estella50 10.09.19, 19:13
    Kaczyński tworzy państwo narodowo - katolickie, którego rdzeń stanowić będą właśnie niedouczeni, niewykwalifikowani, niezaradni, ale często bogaci w dzieci zdeklarowani formalnie katolicy.
    Czasami czuję się jak jakaś obszarniczka w 1945 roku, co to i wykształcenie i posiadanie własną pracą jakieś ma. Teraz to jest zdecydowanie passe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka