Dodaj do ulubionych

Widzieliście to?

12.09.19, 16:32
Poseł PO Cezary Tomczyk nagrał, jak Jarosław Kaczyński korzysta z wejścia dla Marszałka Sejmu i wchodzi do gmachu parlamentu z uzbrojonymi ochroniarzami. W internecie zawrzało a w rozmowie z NaTemat Tomczyk tłumaczy, dlaczego jest to tak kontrowersyjna i niebezpieczna sytuacja.

natemat.pl/284295,tomczyk-dla-natemat-o-kaczynskim-wprowadzil-ochroniarzy-z-bronia-do-sejmu
Nagranie autorstwa Cezarego Tomczyka trwa jedenaście sekund. Na filmiku widać prezesa PiS, który w otoczeniu dwóch agentów swojej osobistej ochrony wchodzi do Sejmu na wieczorne głosowania.

Co istotne – ochroniarze mają przy sobie broń. A co zadziwiające – Kaczyński wkracza wejściem nie dla wszystkich innych posłów, lecz drzwiami przeznaczonymi dla marszałka Sejmu. Dlaczego jest to niebezpieczny precedens? Zapytaliśmy o to autora filmu.

Panie posle, czy do Sejmu można wejść z prywatną ochroną, która ma broń? Jakie są w tej kwestii procedury?

Oczywiście, że nie można. Przepisy kategorycznie zabraniają wnoszenia broni i wszelkiego rodzaju materiałów niebezpiecznych. Mogą ją nosić jedynie dwie służby – funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa oraz Straż Marszałkowska i kropka. Ale ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego do nich nie należą. To pracownicy prywatnej firmy ochroniarskiej. Ten proceder jasno pokazuje, że w Sejmie "dobrej zmiany" są równi i równiejsi.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • estella50 12.09.19, 17:01
    Właściwie, czy jesteśmy teraz aż tak bardzo zszokowani, zdziwieni jak bylibyśmy 4 lata temu?
    Przed sądem odbywa się proces osób blokujących wjazd na Wawel Kaczyńskiemu i spółce. Przesłuchiwany jest Terlecki. A pytania: czy ta droga ma charakter publicznej? Czy miał pan jakieś uprawnienie, przepustkę na wjazd?
    Terlecki musiał przyznać, że to nie jest droga publiczna (a o blokadę takiej drogi blokujący zostali oskarżeni). No i przepustkę posła. Tylko że taka przepustka uprawnia do wjazdu na teren sejmu, a nie na Wawel!
    Taka jest ich arogancja i przeświadczenie, że im - najwspanialszym wybrańcom wszystko wolno!
  • aga-kosa 12.09.19, 17:23
    Wchodził z obstawą może marszałka chciał unicztożyć aga
  • alfredka1 12.09.19, 18:35
    ... ojojojojoj ... i co mu Witkowa zrobiła ????
    ....................................................................................................................................................................................."bezpieczn galopada ".
    Co do systemu informatycznego Pegasus, to muszę stwierdzić, że nastąpiła tu pewna demonizacja. To system rzeczywiście permanentnie inwigilujący poszczególne osoby, ale jednocześnie jest on narzędziem pozostającym w dyspozycji służb specjalnych. Zajmuje się nim kilkunastu funkcjonariuszy do tego upoważnionych. Należy podkreślić, że to nie jest system powszechnej inwigilacji. Ma on służyć do infiltrowania osób podejrzewanych o najcięższe przestępstwa w tym terroryzm i chronić obywateli.
    /wypowiedź niewielka a jak wiele mówiąca , zaraz poczułam się chroniona, bezpieczna .../
  • dociek 13.09.19, 23:12
    www.facebook.com/filip.renner.public/videos/1121393238060192/

--
    To chyba robota ruskich!
  • estella50 14.09.19, 08:13
    Co za patałachy! Zwyczajnie wylegitymować nie potrafią. Ktoś macha bronią, a w tle dzieciak z rowerem i nikt go nie chroni!
    Nikt ich nie szkoli? Nie trenuje? Zwykły osiedlowy rozrabiaka może rozłożyć na łopatki tych "stróżów prawa", naszych obrońców! sad
  • iryska2604 14.09.19, 13:58
    docieku, on cierpi pewnie na pomrocznosc jasną.

--
  • adria231 16.09.19, 15:12
    Dziwię się że po czterech latach nierządu i niesprawiedliwości ktokolwiek jeszcze dziwi się czemuśkolwiek.
  • alfredka1 16.09.19, 20:07
    dziwimy się oburzamy ....
    rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,25138289,stara-drewniana-cerkiew-a-w-srodku-rosnie-nowy-kosciol-zabytek.html
    a to mnie szczególnie boli sad(
  • estella50 16.09.19, 20:41
    Niestety, mnie ciągle zaskakuje i dziwi to chamstwo i buractwo. A także cwaniactwo i pazerność. Nie mogę przejść nad tym do porządku. I myślę, że dopóki budzi to w nas takie uczucia, dopóki nie ma na to naszej zgody, dopóty jest nadzieja.
  • iryska2604 17.09.19, 13:54
    A mnie najbardziej denerwuje to, że większosć katolików uważa ,ze ich wiara jest jedynie słuszna a Bóg najlepszy Przecież to chore. Najpierw były wojny krzyżowe, tępiono innych i wypalano ,wycinano ogniem i mieczem. Nikt nad tym juz teraz nie ubolewa. Teraz łapią za kije bejsbolowe. Efektem jest własnie takie niszczenie zabytków i nie poszanowanie uczuć innych.

--
  • dociek 17.09.19, 20:18
    Przychylam się do Twej opinii Irysko2604.
    Jednak własnego zdania nie zmienię, że wiara jest zaprzeczeniem rozumu. I jakby mi nie bito piany na temat dobrych kapłanów i mądrych wiernych..., to nigdy nie dam się przekonać, że wierny jest mądry, albowiem wierzy w to, w co wierzy. Sorry. Ani w dobrego kapłana, z tego samego i z wielu innych powodów. Choćby z tego, że zawodowo wykorzystuje naiwność i lenistwo umysłowe innych, by sobie nieźle pożyć.

--
    "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
  • iryska2604 17.09.19, 20:29
    Też tak myślę. Ale nie przeszkadza mi to ze ktoś w cos wierzy. Niech sobie wierzy nawet w kij od szczotki ale niech mnie nie przekonuje że ja tez powinnam - a skoro nie wierzę to jestem gorsza.

--
  • alfredka1 17.09.19, 21:18
    a to chcielibyście zobaczyć ?
    warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25203713,kalina-postawil-szlaban-w-zamku-krolewskim.html
    i jeszcze będa po Kraju z tym wędrować jak przed wiekami wożono dla ludu baby z wąsami czy urodzone kalekie dzieci
    Cholera mną trzęsie , nawet umrzeć spokojnie nie dadzą !!!
  • dociek 17.09.19, 21:26
    Pisałem o koniunkturalistach z czworaków wiejskich? Niektórzy uważają się za artystów.

--
    Jeżeli winnych nie ma, znaczy, oni są u władzy.
  • dociek 17.09.19, 21:24
    Uważam podobnie, ale tylko gdy czyjaś wiara będzie sprawą wyłącznie osobistą i intymną dla wierzącego, podobnie jak wykreowana przez kościół wstydliwość jego, czy jej własnej nagości.
    Co za tym idzie, ani symbole, ani obrzędy, ani agresywne zajmowanie przestrzeni, ani przywileje, ani zawłaszczanie moich podatków, ani ustawiczna indoktrynacja już od małego dziecka, ani zakazy i nakazy, ani straszenie grzechem i piekłem, ani nic podobnego nie powinno mieć miejsca tak, by dotykało w jakikolwiek sposób pozostałych.

--
    "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka