Dodaj do ulubionych

Worki na zwłoki przed ministerstwem

12.09.19, 19:54
Pod ministerstwem zdrowia odbyła się manifestacja Porozumienia Rezydentów OZZL. Przed gmachem rozłożono worki na zwłoki. "Politycy są zajęci wyborami i słupkami, a ludzie umierają" - grzmieli protestujący.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,25184229,zmarl-bo-zabraklo-karetki-worki-na-zwloki-pod-ministerstwem.html#a=362&c=159&s=BoxNewsImg2
Czy to da komus do myślenia? "Nie doczekaliśmy się nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza, nie doczekaliśmy się wzrostu finansowania ochrony zdrowia, papierów i biurokracji nadal przybywa. Nie doczekaliśmy się reformy. A pacjenci nie doczekali się pomocy..." – czytamy na stronie.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • alfredka1 12.09.19, 21:17
    ..myślenie męczy a niemyślenie ulgę daje .....
    ONI nie przejmują się i między sobą kpią z nas.
  • wikul 12.09.19, 21:36
    Wolałbym gdyby protestujący nie popadali w prosty symetryzm i stosowali raczej określenia dotyczące aktualnie rządzących. Opozycja nie ma żadnych instrumentów do realizacji postulatów w tym zakresie.
  • banowanyzaprawde1 12.09.19, 22:07
    Może by tak szanowni rezydenci zabrali się za leczenie a nie krycie się po kątach szpitalnych z komórkami w łapie. może by tak młody lekarz zabrał się za robotę i wypisał zlecenie na transport gdy transportówka stoi wolna. Może by tak młody lekarz nie udawał że ma pracę na oddziale i nie mógł zjechać na SOR. Ten cały bajzel i lenistwo większości młodych lekarzy znam od podszewki (10 lat w tym szambie). Tu żadna kasa nie pomoże tylko bat i dobra organizacja pracy, której nie ma w żadnej jednostce budżetowej. Dobry lekarz ma dobrze zarabiać ale też być z pracy rozliczany a tej kasty nikt nie rozlicza. śmiesznym jest też to że moi bliscy znajomi lekarze (w większości doktorzy nauk medycznych) są tego samego zdania ORGANIZACJA PRACY. Kierownika SOR-u wywalili za narkotyki innego pijanego w sztok koleżanka musiała zastąpić żeby nie było afery, inny lekarz z SOR-u chciał wysłać poważnie chorego młodzieńca do domu, dobrze że jego stryjek interweniował i chłopaka od razu zabrano na oddział. Takich przypadków jest bardzo dużo więc ja ich protestów nie popieram co oficjalnie powiedziałem pewnej starej klempie lekarce. Szanuję pracę lekarza, tego dobrego i chcę by taki lekarz zarabiał dużo bo jemu się należy, natomiast większości leni najniższa krajowa.
    P.S. Dzisiejsze panie magisterki pielęgniarstwa powinny iść na praktykę do PGR-u. Tekst zasłyszany na oddziale "nie po to robiłam magistra żeby staruchom tyłki podcierać". I co to za lekarz, który diagnozę i sposób leczenia gugluje w necie.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • jutka1 12.09.19, 22:23
    banowanyzaprawde1 napisał(a):

> Takich przypadków jest bardzo dużo więc ja ich protestów nie popieram co oficjalnie powiedziałem pewnej starej klempie lekarce.
    FUJ.

Już nie komentuję wcześniejszych fraz "na poparcie" (ktoś sie upił, ktoś coś innego). Jesteś lekarzem/pielęgniarzem/ratownikiem SOR?
    Czy tylko towarzysko plotki zbierasz i relacjonujesz?

Dokładasz się do hejtu na określone środowisko, ot co.

Napisz może do ministra, zapytaj jak to jest z tymi wynagrodzeniami?

• iryska2604 12.09.19, 22:29
    W jednym sie z tobą bananowy zgadzam - z ORGANIZACJĄ PRACY. Jest pod psem . A co do zarobków - nie wyjeżdzali by za granicę gdyby tu mieli jakies szanse.Proste.

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • banowanyzaprawde1 12.09.19, 23:19
    iryska2604 napisała:

> W jednym sie z tobą bananowy zgadzam - z ORGANIZACJĄ PRACY. Jest pod pse
    > m . A co do zarobków - nie wyjeżdzali by za granicę gdyby tu mieli jakie
    > s szanse.Proste.
    >
    Tak, bardzo proste. Moja koleżanka (lekarz tylko z jedną specjalizacją) wyjeżdża za granicę minimum dwa razy w roku i nie do Egiptu jak wieśniak tylko zwiedza Azję, Afrykę i Amerykę Południową. Kogo stać na eskapady za 15 tysięcy dwa razy w roku? Lekarze wyjeżdżają nie tyle dla kasy co właśnie dla organizacji pracy. Wystarczy się znaleźć na SOR-ze w Czechach i już wiadomo o co w tym biega. Bardzo mnie wnerwia opinia osób nie znających tematu od środka a tylko z mediów. To jest dokładnie tak jak z rolnikami. Mówią "nie obrodziło bu susza albo potop" a potem jadą pod sejm wywalać to co im nie obrodziło.Owoce ponoć nie obrodziły a sąsiad dwa razy w tygodniu przynosi mi pełne wiaderka owoców (teraz brzoskwinie) "bo k...a tyle tego że gałęzie mi się łamią".

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • estella50 13.09.19, 08:48
    Bardzo mnie wnerwia opinia osób nie znających tematu od środka a tylko z mediów.

Przyganiał kocioł garnkowi? Przyganiał!
    Na podstawie jednostkowych przypadków wyrokujesz o całym środowisku. Jednym obrodziły owoce, innym nie. Na północy była (i jest) wielka susza, na południu podtopienia. Jedna lekarka jeżdzi sobie do Afryki turystycznie, inna po to żeby pomagać biednym jako wolontariuszka, a jeszcze inna nigdzie nie jeżdzi (bo jej nie stać, bo nie lubi, bo ma inne zajęcia).
    Na podstawie tylko twoich tutaj wpisów ktoś mógłby zawyrokować o powierzchowności poglądów, czy braku kultury nas wszystkich tu piszących. A ja nie używam przecież sformułowań typu "stara klempa".
  • banowanyzaprawde1 12.09.19, 23:07
    Nie, jestem bezpośrednim świadkiem. Wiem, niektórym to nie pasuje bo prawda jest bolesna. Gdybym w tym środowisku nie pracował pewnie miał bym takie zdanie jak twoje. Ministra nie muszę pytać o wynagrodzenie bo mi sami koledzy i koleżanki lekarze mówią.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka