Dodaj do ulubionych

PiSmańskie szwindle wyborcze i zagrywki.

14.09.19, 14:22
A to dopiero początek kampanii. Wyniki, jak w PRL, pewnie też już z góry ustalone. 120 % poparcia przy frekwencji 100%. Ale czy to nie kwalifikuje się do prokuratorskiego dochodzenia i odsunięcia kandydata?
W normalnym kraju zapewne tak. W PiSobolszewii - raczej zapomnijmy. Zrobią wszystko żeby wygrać, bo przegrana to dla nich procesy i odsiadki. Opozycja jest bez szans, gdyby PiS przegrał, to i tak sfałszuje albo unieważni wybory.


natemat.pl/284475,wybory-2019-numery-list-znalazly-sie-na-plakatach-pis-przed-losowaniem


"Kolejny kandydat PiS "odgadł" numer listy przed losowaniem. "Wyniki wyborów też już znają?" Kandydatka Lewicy Anita Sowińska alarmuje, że kolejny polityk PiS mógł znać numer listy wyborczej partii przed losowaniem. W filmiku z Piotrkowa Trybunalskiego, który Sowińska umieściła wczoraj na Facebooku widać, że na banerze polityka partii rządzącej widnieje numer 2 – wylosowany wczoraj. Baner ma wisieć od kilku dni. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się już w niedzielę 13 października, więc kampania wyborcza wkracza w decydującą fazę. Wczoraj w Państwowej Komisji Wyborczej wylosowano numery list poszczególnych komitetów, więc w najbliższych dniach kandydaci na posłów i senatorów zaleją ulice swoimi materiałami wyborczymi. Niektórzy jednak nie czekali na numer listy wyborczej, by wywiesić plakaty.

Zwróciła na to uwagę w piątek wieczorem w Piotrkowie Trybunalskim jedynka Lewicy do Sejmu, Anita Sowińska. Okazuje się, że na banerze Grzegorza Lorka, jej konkurenta z PiS, który to baner ma wisieć na ogrodzeniu już od kilku dni, widnieje numer listy, wylosowany dopiero w piątek.
"


www.facebook.com/SowinskaAnita/videos/2554518504613629/


"To nie jedyny polityk PiS, który miał na plakacie właściwy numer listy przed jego wylosowaniem. Do podobnej sytuacji doszło w przypadku Leszka Piechoty, kandydata PiS na senatora. Dlaczego numer listy wyborczej znalazł się na jego materiałach kampanijnych jeszcze przed losowaniem? Polityk partii rządzącej tłumaczy to "czeskim błędem".

Jak zauważyli internauci, podobnym przeczuciem w sprawie numeru listy wykazał się też inny polityk PiS, Damian Godziński. Swój plakat wyborczy wraz z numerem listy zamieścił w sieci na dzień przed wylosowaniem numeru listy. Potem usunął wpis, ale użytkownicy Facebooka zdążyli już zrobić screeny.
"


https://cdn.natemat.pl/3e573d817c2019ca929cc7029d72d01d,780,0,0,0.jpg

--
Im bliżej, tym gorzej.
Edytor zaawansowany
 • iryska2604 14.09.19, 14:47
  Gdy Kaczyński zapewnił, że PiS jest za tolerancją na sali zaczęto skandować "Jarek, Jarek, Jarek”. – Ale ja to mówię nie po to, byście państwo wymieniali moje imię w zdrobnieniu, jakbym był 40 albo 50 lat młodszy niż jestem. Mówię po to, żeby zapewnić, że Prawo i Sprawiedliwość stoi na straży polskiej rodziny – zapewnił Kaczyński. Prezes wyjaśnił, że chodzi o ten model, który jest zgodny z naturą.

  – Rozmawiałem z lekarzami i oni mi pewną rzecz wyjaśnili, o czym nie wiedziałem. Otóż każdy rodzi się mężczyzną albo kobietą. Różnica jest bardzo łatwa do ustalenia już na poziomie komórkowym. Już na poziomie komórki kobiety i mężczyzny łatwo ustalić, co jest czyje – stwierdził Kaczyński na sali, wzbudzając powszechną wesołość.

  natemat.pl/284489,kaczynski-na-konwencji-mowil-o-roznicach-miedzy-mezczyzna-a-kobieta
  Nie skomentuję.


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • aga-kosa 14.09.19, 16:14
  Piechota też wiedział, ze startuje z listy 2
  Okudżawa napisał piosenkę dawno temu: "Nie wierzcie piechocie" Coś musiał antycypować wink aga
 • dociek 14.09.19, 19:32
  Podobno to nie jasnowidztwo tylko totalna ciemnota.


  natemat.pl/284497,kandydaci-pis-przed-losowaniem-znali-numer-listy-nie-to-byl-szablon  "Patrząc na to, co się stało z plakatami kandydatów PiS zajmujących szóste miejsce na liście w swoim okręgu można mieć wątpliwości, czy jako posłowie wykażą się umiejętnością samodzielnego myślenia, czy raczej będą bezwolnie wykonywać polecenia płynące z Nowogrodzkiej. Jeśli nie potrafią odróżnić szablonu baneru od wersji finalnej, to strach pomyśleć co będzie, gdy przyjdzie do głosowania nad ustawami."


  --
  Jeżeli winnych nie ma, znaczy, oni są u władzy.
 • iryska2604 15.09.19, 12:28
  Kaczyński straszy "groźną ideologią" i opozycją. Mówi o "kłapaniu zębami" i "tęczowym sztandarze" - Wielu Polaków jest zdezorientowanych, dało sobie wmówić, że Polska wygląda inaczej, niż wygląda - mówił we Wrocławiu Jarosław Kaczyński, apelując do działaczy, by pokazywali rodakom owoce "dobrej zmiany" i przekonywali do głosowania na PiS. Nie zabrakło stałego motywu kampanijnego: rodziny. Prezes PiS znowu przestrzegał przed ideologią "antyrodzinną", która próbuje opanować Polskę.

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25193852,kaczynski-straszy-grozna-ideologia-i-opozycja-chociaz-ich.html#s=BoxOpMT
  Mocno niestrawne - nie wiem jak tego ludzie mogą słuchac. W OGÓLE TO PO KIEGO DIABŁA LUDZIE CHODZĄ NA TAKIE SPĘDY?


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • aga-kosa 15.09.19, 12:42
  Irysko, chodzą bo wierzą. Starsza pani, o której myślałam, że oczytana, "bywająca", mówi, że nie zagłosuje na Ko, bo nie chce żeby jej wnuczki były uczone w szkole LGBT. Nie ona jedna smile
 • iryska2604 15.09.19, 15:06
  A one chociaż wiedzą co to jest LGBT? Jednak naród nie grzeszy rozumem - nawet tu bedą się cieszyć

  To chyba najszybciej spełniona wyborcza obietnica. PiS obiecuje w swoim programie, że zniesie lub obniży opłaty za wydanie dowodu osobistego. Te jednak nie istnieją od prawie 10 lat.

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25194849,pis-wypuscilo-program-i-juz-spelnilo-obietnice-chce-likwidacji.html#s=BoxOpImg1

  A nie wiedzą np. że opłaty sadowe wzrosły i to o 100%. -np. w sprawie o nabycie praw do spadku było 50 od osoby a jest 100.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka