Dodaj do ulubionych

Seniorze, nie chodź do lekarza

25.09.19, 21:00
crowdmedia.pl/skandaliczna-decyzja-rzadowych-ekspertow-tak-traktuje-sie-w-polsce-starszych-ludzi/?fbclid=IwAR228eQjKubrInMOkInsm4psC1JB1FJ_Wn0z0ssie_5zuAz_-dDhTU8HNlQ
SAeniorze, nie chodź do lekarza bo jeszcze ci jaką chorobę wykryje i wtedy trzeba cię będzie leczyć a tu kolejki na parę ładnych lat. Tak to dobra zmiana utrąca projekt finansowany przez miasto stołeczne. Zamiast się cieszyć że ktoś chce swoje własne pieniądze wydać na profilaktykę wolą aby ludzie umierali bo według nich wtedy kolejki się zmniejszą.
Edytor zaawansowany
  • estella50 26.09.19, 08:23
    Pieniądze są nasze, my pieniądze na to przewidzieliśmy. Tylko rząd się boi, że jeżeli się ludzie przebadają, to później będą chodzić do lekarza, co jest absurdalne, bo chodzi właśnie o to, żeby doprowadzić do sytuacji, w której profilaktyka będzie mogła być szybciej wykonana. Wszyscy specjaliści wiedzą, że to pomaga, jeżeli chodzi o obciążenie systemu zdrowia, bo to pomaga w szybkim wykrywaniu chorób i w rzetelnym podejściu do zdrowia. Rząd ma tutaj bardzo dziwne stanowisko, którego ja nie rozumiem – skomentował prezydent stolicy.

Skoro pieniądze są ze stołecznego budżetu, skoro profilaktyczne badania zmniejszają de facto koszty opieki zdrowotnej, to dlaczego taka decyzja "ekspertów"? Może z powodu ich indolencji, albo zwyczajnie rząd chce po prostu kolejny raz uderzyć w Trzaskowskiego. Po co seniorzy mają być jemu wdzięczni za taki program profilaktyczny? Po co mają go chwalić?
  • aga-kosa 26.09.19, 09:55
    Inna sprawa, jak idę do lekarza, to chcę żeby mnie WYLECZYŁ, a nie LECZYŁ. A to ogromna różnica. sad aga
  • iryska2604 26.09.19, 11:52
    Nic tylko eutanazja?

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • banowanyzaprawde1 26.09.19, 16:45
    iryska2604 napisała:

> Nic tylko eutanazja?
    >

Eutanazja w Polsce jest darmowa, wystarczy udać się na SOR.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • iryska2604 26.09.19, 17:06
    No , a tyle krzyku o poczęte ! A stare juz się zuzyło, pozyło i chwatit. Jedynie prawi i sprawiedliwi i przy okazji tacy wierzący i miłosierni ludzkie zycie mają w nosie. Dadzą jakis grosz (nie swój) i ciesz sie człowieku. Masz w końcu też okres przydatnosci więc po co go wydłużać.

--
  • adria231 28.09.19, 06:35
    przeczytałam , chyba na innym forum: "Emeryci, popierajcie władzę czynem - umierajcie przed terminem"
  • iryska2604 04.10.19, 21:09
    No i czemu my tak narzekamy? Przecież ,jak mawia nasz wielki polityk mamy najlepszą słuzbę zdrowia w Europie

– Chcę przypomnieć, że publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie – powiedział w środę w Sejmie wicemarszałek Ryszard Terlecki z PiS. Co na to lekarze? Większość osób, do których dzwoniliśmy, nie chciała tego komentować pod nazwiskiem. Kilka z nich po tym, jak usłyszało cytat wypowiedzi polityka, praktycznie rzuciło słuchawką. Publikujemy odpowiedzi 5 medyków z różnych regionów kraju.

natemat.pl/286291,lekarze-odpowiadaja-na-slowa-ryszarda-terleckiego-o-sluzbie-zdrowia
    Czyżby nawrót do "grzechów młodości" ? Zdrowy na umysle człowiek tego nie wymysli.

--
  • aga-kosa 05.10.19, 09:59
    Neurolog, do której dostałam się po poważnym wypadku na przejściu dla pieszych - powiedziała, że zawroty głowy to nie echo po wstrząsie mózgu, ale już starość.
    Dostałam się do niej znowu - z zawrotami się pogodziłam ; biegam z kijkami i udaję wysportowaną babcię - tym razem z bólem prawej strony twarzy i usłyszałam, że taka jest kolej rzeczy; włosy siwieją, zmarszczki się robią... pokazałam wtedy kilka medali z biegów - ostatni z niedzieli, a byłam w poniedziałek i powiedziałam: jak pani będzie w moim wieku to porozmawiamy. Pani nie ma mnie leczyć, lecz wyleczyć O dziwo dostałam skierowanie na MMR z kontrastem. aga
  • dociek 05.10.19, 13:06
    A mam dziewczynę po słowackiej stronie... Tak mi się napisało.
    Ad rem, a ja mam wymrażane brodawki na skórze, tzw. "starcze", cukrzycę II st., tzw. "starczą", od neurologa wiem, że mam "nieswoiste starcze drżenie rąk", a nie chorobę Parkinsona. A od laryngologa wiem, że mam "nieswoiste starcze szumy uszne", na które ona poleca słuchaweczki do uszu i zagłuszanie muzyką...
    Pomyśleć, że gdybym był nadal młodzieńcem, a nie emerytem, nie miałbym tych wszystkich schorzeń i nie obciążałbym budżetu NFZ.
    --
    "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
  • iryska2604 05.10.19, 13:23
    Aguś - na wyleczenie to bym nie liczyła. A co ,NFZ ZATRUDNIA CUDOTWÓRCÓW? Fakt, mogliby sie przyłozyc do leczenia ale tak naprawdę to nie udała sie Panu Bogu starość.

--
  • dociek 05.10.19, 13:45
    Przy takich władzach i takim ministrze, przez którego "na zakończenie mszy św. podczas 94. pielgrzymki służby zdrowia na Jasną Górę został wypowiedziany Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Matce Bożej. - Jesteśmy z chorymi nie tylko jako fachowcy, jako osoby, które mają ich leczyć i wyleczyć, ale również jako bliźni - mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski."

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-29/minister-zdrowia-zawierzyl-polska-sluzbe-zdrowia-matce-boskiej/
    Zamiast rezydentów i specjalistów w pozostałych szpitalach zatrudni się więcej kapelanów.

--
    Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
  • banowanyzaprawde1 05.10.19, 15:55
    Nie wierzę żeby matka boska podpisała umowę z NFZ. Kapelanów musi być więcej. Jeden nie nadąży z ostatnim namaszczeniem do wszystkich pacjentów.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka