Dodaj do ulubionych

Impulsywna mitomania w standardzie PiS.

01.10.19, 20:27
Kiedyś sądziłem, że dobór na wodzów w PiS dokonywany jest według najpodlejszego poziomu prostactwa. Otóż nie tylko - nie zwróciłem uwagi na notorycznych, chorobliwych kłamców i obłudników.

www.newsweek.pl/polska/klamczoholizm-czyli-klamstwa-pis-u-i-jaroslawa-kaczynskiego/x4bbwff?fbclid=IwAR3cywg0BEfRjuKg00rn9gk4QBwGZekNcZpN9OQ5xsaZU73LCl1z7KFqI-4

" Opisując zakłamywanie społeczno-gospodarczej rzeczywistości przez PiS, autor apeluje, żeby nie wierzyć w tak populistyczne obietnice jak zniesienie podwyższonego wieku emerytalnego czy likwidacja NFZ, które w szybkim tempie okazałyby się zgubne dla wielu milionów Polaków. „Kłamczoholik nie liczy się z konsekwencjami swoich kłamstw. Można okłamać ludzi, zrobić referendum i przegłosować matematykę. Ale pieniędzy od tego nie przybędzie” - pisze, dodając, że politykom taki stan rzeczy mało przeszkadza, bo interesuje ich jedynie to co tu i teraz, w momencie, w którym mają szanse na władze. Przyszłość to już zmartwienie kolejnej ekipy rządzącej.

Swój tekst Łoziński podsumowuje przytaczając - w jego opinii prawdziwą - genezę powstania kłamczoholizmu. Zasadza się ona na przyjętym w naszym kraju przeświadczeniu, że o politycznym przeciwniku można mówić źle i tylko źle. Nawet, jeśli w tym celu trzeba się posunąć do fabrykowania faktów.

„A dalej już idzie. Ludzie żyjący środowisku, w którym ciągle się kłamie, po pewnym czasie mają w głowach głównie fałszywe informacje o wszystkim, co ich otacza. Żyją w matriksie, w fałszywej rzeczywistości i nie odróżniają jej od prawdziwej. Nie wiedzą już, że kłamią. Uważają swoje kłamstwa za prawdę, a jeśli twarde zderzenia z rzeczywistością są bolesne, to znaczy, że świat jest zły, a my cierpimy, my szlachetni” -
"

--
To chyba robota ruskich!
Edytor zaawansowany
  • dociek 02.10.19, 07:26
    Jest sugestia taka aby prezesowi też przyznać order z orłem. Może to zadziała?

--
    Im bliżej, tym gorzej.
  • wikul 04.10.19, 00:18
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/71727302_2603210913141883_1844768095210569728_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_eui2=AeHOj7nS0lhjgFaX8JFwjxPYS6cKmcNPiw1p-8S3IurN4zdNxENnVT7_cJvvpr3nCWBhLx_UKJzBXlJ3Jpf7lzNc-hEnxSBjUUg5gjt48wM32g&_nc_oc=AQlwLYf5pASzyayfqDwb1hhD3mcndMHYz6s8hmQ5s7eD7KyAntaMwnWnOAC2D1BFqAA&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=57c4959d57410ae746888938eb0db3e7&oe=5E2FC296
  • zajbel 04.10.19, 08:32
    Najlepiej na zasadzie - zrób to sam - niech Kaczyński wywinie orła, będzie jego i tylko jego, niepowtarzalny .
  • estella50 04.10.19, 08:38
    Uśmiałam się z tego, co mówi kształcony doktor Karczewski, niestety człowiek z czołówki polskich władz. Elyta!

Kaczyński większym autorytetem dla katolika Karczewskiego niż papież.
  • wikul 04.10.19, 11:51
    estella50 napisała:

> Uśmiałam się z tego, co mówi kształcony doktor Karczewski, niestety człowiek z
    > czołówki polskich władz. Elyta!
    >
    > Kaczyński większym autorytetem dla katolika Karczewskiego niż papież.

Powiedział prawdę, u nich Kaczyński jest ponad wszystko.
  • estella50 04.10.19, 14:12
    No cóż. Jedni wierzą w "dobre mzimu", inni kłaniają się szamanom. Taka karma!
  • dociek 05.10.19, 13:22
    Kolejny dowód prymitywnej mitomanii PO-PiSowskiej to zrobienie prawdopodobnie, w najłagodniejszej postaci z pożytecznego idioty, jeżeli nie z agenta V kolumny kremlowskiej bohatera tzw. opozycji i to za nasze podatki.
    Opozycji... ewidentnie anty-Solidarnosciowej. Taki to i bohater, jak z Kaczyńskich założyciele Solidarności i zbawcy Polski.

A kimże są dzisiejsi PiSmani?

wiadomosci.onet.pl/kraj/pogrzeb-kornela-morawieckiego-relacja/l5m3h5e

"Trwają uroczystości pogrzebowe marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Po mszy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb ma charakter państwowy. Uczestniczy w nim m.in. prezydent Andrzej Duda.

W Katedrze Polowej WP obecni są też m.in. marszałkowie Sejmu Elżbieta Witek i Senatu Stanisław Karczewski, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremierzy Jarosław Gowin i Piotr Gliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, ministrowie, parlamentarzyści, przedstawiciele wojska.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.
    "

--
    Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
  • iryska2604 05.10.19, 13:25
    Zeby to nie był ojciec premiera to miałby normalny pogrzeb jak kazdy śmiertelnik i tyle. A bohater z niego żaden.

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • m.y.q.2 05.10.19, 18:54
    Myślałam, że mauzoleum mu wybudują, a on tylko na Powązkach...

--
    Ślepej wierze źle z oczu patrzy.
    St. Jerzy Lec
  • estella50 05.10.19, 21:15
    W kwietniu tego roku pochowano na Powązkach profesora Karola Modzelewskiego. Wieloletniego więżnia politycznego PRL, wybitnego historyka, autor nazwy "Solidarność".
    www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwitlbPt5oXlAhXN_aQKHbiZBogQFjAAegQIAhAB&url=https%3A%2F%2Fwww.tvn24.pl%2Fwiadomosci-z-kraju%2C3%2Fpogrzeb-profesora-karola-modzelewskiego-na-powazkach-w-warszawie%2C933677.html&usg=AOvVaw17MMvP-X-AGfJdg8ccBEMw.
    Oglądam tą relację z pogrzebu i jakoś nie mogę dostrzec ani prezesa nad prezesami, ani premiera, czy choćby wice-. Pamiętam też niedawny pogrzeb generała Ścibor - Rylskiego. 101-letniego bohatera Powstania Warszawskiego żegnał w imieniu rządu tylko perukarz Caryca Suski.
    Komentarz chyba zbędny.
  • iryska2604 05.10.19, 21:39
    Jak Modzelewski zmarł to nawet nekrologu w Sejmie nie dali zawiesić... A tu ojciec premiera wiec pompa.

--
  • dociek 07.10.19, 07:01
    I kolejny tekst na okoliczność propagandowej, PiSsmańskiej PRL-bis.

natemat.pl/286519,program-pis-zaklada-budowe-panstwa-dobrobytu-to-sciema-jacek-liberski

"Państwo dobrobytu według PiS
    Tak dokładnie jest z państwem dobrobytu według Jarosława Kaczyńskiego. Przy czym w przypadku PiS nie mamy do czynienia z PR-owym majstersztykiem, a jedynie zwykłą, prostacką i nachalną propagandą, dokładnie taką, jaką przez pół wieku stosowali w Polsce komuniści. Każdy kolejny komunistyczny kacyk: Bierut, Ochab, Gomułka, Gierek, Kania, Jaruzelski czy Rakowski obiecywali ludziom to samo – czyli państwo dobrobytu, przy czym mistrzem tego kłamstwa był oczywiście Gierek, który uczynił z hasła „pomożecie?” koło zamachowe owej ułudy.

Czym w istocie różni się propaganda Kaczyńskiego? Niczym szczególnym. Jak wtedy zaprzeczanie wszelkim prawom ekonomii połączone z miliardami ładowanymi w propagandę w mediach, daje dokładnie te same efekty. Oszukiwanie Polaków, że dobrobyt można zbudować, rozdając pieniądze i tłamsząc jednocześnie przedsiębiorczość (tak, tak jest w istocie), jest sednem owego wielkiego projektu Kaczyńskiego pod nazwą: władza ponad wszystko.

Nie da się zbudować państwa dobrobytu, wprowadzając pomysły, które w istocie powodują zanik przedsiębiorczości i motywacji do pracy, nie da się zbudować państwa dobrobytu wyłącznie na konsumpcji wewnętrznej, bez niezbędnych do rozwoju inwestycji – przede wszystkim prywatnych. I doprawdy doszukiwanie się oznak działania tego wielkiego oszustwa w dynamice wzrostu PKB na poziomie między 3 a 5 procent w okresie gospodarczej hossy na świecie, podczas gdy Polski PKB powinien rosnąć na poziomie ponad 5 procent rok w rok, to przejaw głównie braku wiedzy i ludzkiej wiary w cuda.

Wielokrotnie zastanawiałem się, dlaczego Kaczyński sieje takie spustoszenie w rozumach Polaków. Transfery socjalne i poczucie narodowej wspólnoty to jedno, ale jest coś jeszcze. Tym czymś nie jest wolność obywateli i zasady demokracji, których znacząca część wyborców po prostu się boi – tym czymś jest potrzeba posiadania ojca narodu, który ustali proste prawa (poza kościołem jest tylko nihilizm), podzieli się „sprawiedliwie” łupami i odpowie na wszystkie trudne pytania współczesności tak, jak tego oczekują pytający.

Świat wszedł kilka lat temu na ścieżkę niepojętą jedynie demokratom, ale ta ścieżka jest jak najbardziej zrozumiała dla wyborców Kaczyńskiego, Orbana, Trumpa i paru jeszcze innych inżynierów ludzkich dusz. To przed 2015 rokiem zrozumiał Kaczyński i tego chyba do dzisiaj nie pojmują politycy opozycji, choć widzę na horyzoncie pierwsze znaki olśnienia.

Geniusz Kaczyńskiego polega na tym, i tu jestem gotów przyznać rację wszystkim, którzy go za geniusza uważają, że wymyślił nazwę dla swojej partii, będącą całkowitym antonimem wszystkiego, co się z nią kojarzy. Zaprawdę, to absolutny wzorzec makiawelizmu i prostego PR-u. A wyborcom się to po prostu podoba...
    "

Bo to w przewadze ciemny, wygodnicki mentalnie i nawiedzony lud jest.

--
    Im bliżej, tym gorzej.
  • iryska2604 07.10.19, 11:00
    Od początku było widać na kim sie prezes wzoruje.Ciekawe jak wygląda statut PISU, bo moze wypisz wymaluj przypomina statut jedynie słusznej z przeszłości.

--
  • aga-kosa 07.10.19, 15:14
    Czekałam w Centrum Stomatologii na dwie kumpele. Badanie się przedłużyło, rozmawiałam ze swoimi rówieśnikami, którzy czekali na badania. Wszystkie członki mi opadły. Doszłam do wniosku, że nam potrzebne nowe radio "WOLNA EUROPA" Czarno to widzę. sad aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka