Dodaj do ulubionych

O zmarłych nie wolno źle mówić

07.10.19, 20:05
Gdańska Kuria nie zbada oskarżeń o molestowane dzieci przez ks. Henryka Jankowskiego. W uzasadnieniu decyzji, przesłanej jednej z ofiar księdza, powołano się na zasady zgodnie z którymi nie prowadzi się takich śledztw wobec osób zmarłych.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25282810,jest-decyzja-kosciola-ws-oskarzen-o-pedofilie-wobec-ks-jankowskiego.html#s=BoxOpImg1
Nawet na tamtym świecie są równi i równiejsi?


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • banowanyzaprawde1 Re: O zmarłych nie wolno źle mówić 07.10.19, 20:10
   iryska2604 napisała:

   > Gdańska Kuria nie zbada oskarżeń o molestowane dzieci przez ks. Henryka Jank
   > owskiego. W uzasadnieniu decyzji, przesłanej jednej z ofiar księdza, powołano s
   > ię na zasady zgodnie z którymi nie prowadzi się takich śledztw wobec osób zmarł
   > ych.

   >
   > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25282810,jest-decyzja-kosciola-ws-oskarzen-o-pedofilie-wobec-ks-jankowskiego.html#s=BoxOpImg1
   > Nawet na tamtym świecie są równi i równiejsi?
   >
   >

   Bo mogą się obrazić?


   --
   Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
   • dociek Re: O zmarłych nie wolno źle mówić 07.10.19, 22:01
    A co z Kornelem M.? Wałęsa swoje powiedział, to co wiedział i czego był świadom. Że K. Morawiecki miał za zadanie namieszać w Solidarności. A cała "scena polityczna" wpadła w oburzenie, jak " ten Bolek" mógł? Jak on śmiał? I to właśnie szokuje. Ta powszechna, polityczna hipokryzja.
    Ludzie! On mógł, bo zakładamy, że jeszcze jest wolność słowa. Bo mieliśmy dużo większe postaci opozycji, którymi ideolodzy PiS pogardzili, bo nie pasowały do ich zakłamanej wersji historii - Mazowiecki, Kuroń, Modzelewski, itd.

    --
    Jednakowoż ciemnota w Polszcze grasuje nadal.
    • estella50 Re: O zmarłych nie wolno źle mówić 08.10.19, 08:48
     Dociek, masz rację w kwestii roli KM w Solidarności i w kwestii prawa do wypowiedzi. Ale to nie był ten czas i to miejsce, kiedy LW powiedział, co wiedział. Właśnie z powodu echa, jakie to wywołało. Konwencja KO, ostatnie dni przed najważniejszymi wyborami, a on daje potężną amunicję pisowcom. Dlaczego? Co chciał tym dobrego dla opozycji osiągnąć? Więcej szkody z tego niż pożytku. Nie mówi się teraz o tej udanej konwencji, o mocnych głosach szefów Koalicji, tylko o tym, że żle o zmarłym powiedział Wałęsa. Nie CO powiedział!
     Skutecznie przykrył Konwencję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka