Dodaj do ulubionych

Taśmy Kaczyńskiego

10.10.19, 09:20
wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,23479955,tasmy-kaczynskiego-ujawniamy-nieznane-wypowiedzi-prezesa-pis.html#Z_BoxGWImg
Artykuł z nieznanymi dotąd wypowiedziami JK z lat 80- i 90-tych. Są też oryginalne nagrania.
Fragment chyba adekwatny do obecnej sytuacji społeczno - politycznej w kraju:

"Macierewicz uznał, że „Solidarność” awansuje nową półinteligencką grupę społeczną i że na tę grupę trzeba postawić. Że trzeba odrzucić starą inteligencję, bo ona jest zdemoralizowana, powiązana na różny sposób z komunizmem. Mi ta koncepcja mało odpowiadała, bo ja bardzo krytycznie oceniałem tę nową grupę. (...) Te grupy półinteligenckie mi się nie podobały, a Macierewiczowi się podobały. On osobiście uważał, że to jest szansa dla niego. Tu powstał spór między nami.
W 1981 r. bardzo mi się nie podobała koncepcja Macierewicza wciągnięcia ludzi z awansu solidarnościowego, na ogół proweniencji półinteligenckiej. A w 1989-90 ją przyjmowałem. Sądziłem, że ta grupa, dużo bardziej przesiana, może być bardzo pożyteczna. I w jakiejś mierze to się spełniło."

Jest wiele wypowiedzi o traktowaniu instytucji i ludzi jako narzędzia do jego awansu i manipulacji w polityce. A także własnymi słowami opisana jego zupełna marginalizacja w strukturach i grupach opozycyjnych. Zestawienie z dzisiejszym opisem tamtych czasów powinno dać silny oręż demokratycznej opozycji w demaskowaniu tego czołowego kłamcy i manipulatora.
Obserwuj wątek
      • anoagata Re: Taśmy Kaczyńskiego 10.10.19, 12:55
        aga-kosa napisała:

> Jakie mam szczęście, że nie jestem półinteligentem. Nie nadaję się do partii Jk
        > . wink aga
        Kaczyński zamierza wymienić elity,zakładając że jesteś elitą to w listopadzie już możesz być wymieniona na nie elite.poz.
          • zajbel Re: Taśmy Kaczyńskiego 10.10.19, 15:14
            Cieszy mnie że nie jestem inteligentna inaczej czyli że nie jestem pisomatołkiem . Ale jak to rzecze biblia. Pierwsi będą ostatnimi a ostatni pierwszymi. Inteligencji bowiem nie nabywa się tylko poprzez pochodzenie z rodziny inteligenckiej . A patrząc na elyty pisowskie śmiem wątpić czy większość z nich ma IQ wyższe od IQ mojego pieska.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka