Dodaj do ulubionych

Re: Nowy sondaż

10.10.19, 19:48
W najnowszym sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 Prawo i Sprawiedliwość notuje 40 proc. poparcia, ale nie otrzymuje gwarancji, że utrzyma władze. Najnowsze badanie wskazuje bowiem, że aż pięć ugrupowań przekroczy próg wyborczy. Co więcej, sporo badanych osób nie wie, na kogo zagłosuje w niedzielę.

natemat.pl/287029,nowy-sondaz-dla-tvn-5-ugrupowan-ponad-progiem-wyborczym
PiS w najnowszym sondażu utrzymało wysokie poparcie. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która uzyskała 26 proc. głosów. Na najniższym stopniu podium wylądowała Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) z wynikiem 12 proc.

Próg wyborczy przekroczyłaby także Konfederacja (7 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 (7 proc.). Co ciekawe, 8 proc. badanych udzieliło odpowiedzi: "Nie wiem/trudno powiedzieć", albo odmówiło wskazania jakiegokolwiek ugrupowania. To oznacza, że na ostatniej prostej partie mają szansę walczyć o poparcie niezdecydowanych wyborców. I to oni o wszystkim zdecydują.
--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: Nowy sondaż 11.10.19, 17:24
   W dwóch ostatnich telefonicznych sondażach przed wyborami PiS stracił poparcie: w badaniu Kantar dla TVN24 ma 40 proc. i nie ma większości w Sejmie, a badaniu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" otrzymał 41,7 proc.

   wyborcza.pl/7,75398,25297355,pis-traci-w-ostatnich-sondazach-przed-wyborami-nerwy-kaczynskiego.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
   To spadek o odpowiednio dwa i trzy punkty procentowe względem poprzedniego tygodnia. Sondaż dla TVN 24 przeprowadzono w dniach 9-10 października, a dla "Rz" 8-9 października. Przy sondażach tego rodzaju błąd pomiaru wynosi ok. 3 proc.

   Utraty poparcia obawiają się zapewne politycy PiS, skoro TVP Info wyemitowała w piątek w południe badania panelu Ariadna, które pokazują, że elektorat PiS jest mniej zmotywowany do wzięcia udziału w wyborach niż elektorat opozycji. Badania te są spójne z poprzednimi sondażami Kantar i IBRiS.

   Co się musi stać, by PiS stracił władzę?

   Jeśli PiS uzyska wynik bliski temu z eurowyborów, czyli 45-46 proc., lub więcej, to większość w Sejmie ma w garści. Jeśli jednak wynik partii Kaczyńskiego będzie bliższy 40 proc., to o większość będzie dużo trudniej, szczególnie, jeśli wszystkie 5 komitetów wejdzie do Sejmu. Wyjątkowo istotny jest tutaj wynik PSL-Kukiz’15, który z uwagi na nierównomierny rozkład poparcia w kraju już przy wyniku 5-6 proc. może liczyć na kilkunastu posłów, a przy 7-8 proc. – kilkudziesięciu.
   W obu wymienionych badaniach ok. 10 proc. osób jest jeszcze niezdecydowanych, dlatego – przy założeniu, że ich głosy rozłożą się mniej więcej proporcjonalnie – rzeczywiste poparcie partii w wyborach będzie nieco większe niż w sondażach.

   Jakie wyniki wyborów są więc potrzebne, by PiS stracił większość w Sejmie – i zapewne władzę? Na przykład takie:

   PiS: 42 proc.
   KO: 30 proc.
   Lewica: 14 proc.
   PSL+K’15: 7 proc.
   Konfederacja: 4 proc.   --
   mieć w górze niebo a w sobie spokój...
   • estella50 Re: Nowy sondaż 11.10.19, 19:16
    Nie ufam sondażom telefonicznym jeśli dzwoni się na numery stacjonarne. Nie ma informacji, jak było w tym badaniu.
    Istotna jest tendencja, a ta wskazuje na spadek poparcia dla PiS, a wzrost dla lewicy i PSL. Już do poniedziałku, a nawet do wtorku nie dowiemy się, jak rodacy wybrali. Najlepiej byłoby zaszyć się w mysią dziurę z przerwą na głosowanie, aż do oficjalnego ogłoszenia wyników.
      • estella50 Re: Nowy sondaż 11.10.19, 21:41
       Tylko że to zakończy się kryterium ulicznym, albo zabieraniem części emerytur i wypłat budżetowych, jak w Grecji, albo jak w Wenezueli -hiperinflacją i eksodusem z kraju głodnych (dosłownie!) obywateli.
       Jeśli godzimy się na wygraną PiS, to musimy mieć w perspektywie taki właśnie epilog. Ja mam za małą emeryturę, żeby na to sie godzić.
       • anoagata Re: Nowy sondaż 11.10.19, 21:51
        Oczywiście że to nie zakończy ale zapoczątkuje tym co napisałaś,ale Polak tak ma.Wpadlam na chwilę na inne forum i poczytałam co ludzie sądzą o naszej Noblistce,to szybko stamtąd wyszłam i myślę skąd tyle nienawiści i zawiści u katolików,też jestem katoliczką a może to ze mną coś nieteges.
        • czuk1 Re: Nowy sondaż 13.10.19, 12:04
         Mnie już zamknięto dostęp na forum Aquanet. Chyba przez "mądrego" Lukę - moderatora pisowskiego ? A jestem (bez uwag)na forach Agory i GW od 2003 roku.
         A propos …...jakim prawem istnieje i funkcjonuje na forum Agory , FORUM "ROSJA I ŚWIAT" - Z LOGO ROSJI ????

         --
         A tu rzeczywiście przykładna rodzina Tuska: żona, dzieci, wnuki, wszyscy wierzący, porządni ludzie nie to co moralizujący Jarek z kotem i bratanica z kolejnym partnerem. Nie ma Pan Prezes kim się pochwalić, oj nie ma.... pisze boababa na forum "aquanet" o wizycie rodziny Tuska u Papieża.
          • czuk1 Re: Nowy sondaż 14.10.19, 06:24
           banowanyzaprawde1 napisał(a):
           > Takim samym prawem jak każde inne forum.

           Nie. Prawem prorosyjskiego kaduka. Demonstracja siły Rosji na forum (przy pomocy orła dwugłowego) dopuszczającego antypolskie wpisy i zagnieżdżenie prorosyjskich trolli, blokowanie wstępu na forum dla mających wolnościowe poglądy .... zamykać powinno prawo funkcjonowania takiego forum na polskojęzycznym forum.


           --
           .
           • dociek Re: Nowy sondaż 14.10.19, 06:48
            Czuku, od dawna wiadomo, kto działa dla dobra Kremla w Polsce. Głośna antyrosyjska retoryka nie zamaskuje faktu powstania Radia Maryja, początkowo rozpowszechniającego swe niby katolickie, a faktycznie dywersyjne wobec Polski, audycje za pośrednictwem rosyjskich przekaźników.
            Podobnie ma się rzecz z zauważalną dywersją realizowaną przez wysoko postawionych członków obecnej władzy, prowadzącą do osłabiania statusu naszej ojczyzny nie tylko w kraju, ale i w środowisku międzynarodowym, co w efekcie rozsadza od środka także organizacje, w których Polska zaistniała - UE i NATO.
            Doskonale przemyślana jest także akcja GRU, prowadząca do powstania wewnętrznego konfliktu w polskim społeczeństwie, dotycząca konsekwencji katastrofy w Smoleńsku.
            A wyczyny jednego z czołowych agentów, ex-ministra wojny, Antona M. prowadzące do całkowitego rozbrojenia i nieskuteczności polskiego wojska, są przecież znane publicznie (pozbycie się śmigłowców, czystka wśród generalicji, itd...).

            wiadomosci.wp.pl/wyniki-wyborow-parlamentarnych-2019-sondaz-late-poll-ipsos-6434828858095233a


            Wyniki late poll IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu, za tvn24.pl:

            PiS - 43,6 proc.
            KO - 27,4 proc.
            Lewica - 12,4 proc.
            PSL - 9,1 proc.
            Konfederacja - 6,4 proc.            Czekają nas kolejne lata niszczenia Polski. Kto i kiedy zdoła to naprawić?
            --
            To chyba robota ruskich!
            • dociek Re: Nowy sondaż 14.10.19, 07:28
             No to mamy katolicko-bolszewicką Wenezuelę. Czas umierać.

             wiadomosci.wp.pl/wyniki-wyborow-parlamentarnych-2019-czesciowe-dane-pkw-ogromny-wzrost-pis-6434916932363905a


             https://v.wpimg.pl/NzYyMzkyYRs4GztJRAJsDntDbxMCW2JYLFt3WEQ2YUxtTTVJXUFhHncOPRMGHmAKNVZ-Ql1IeU5pTXRXWUx-TWtBeU5eVjkNdwkjHUkE
             --
             Stado świń przy korycie, bo barany przy urnach.
             • estella50 Re: Nowy sondaż 14.10.19, 08:53
              O tej porze te wyniki już nie są takie złe. Zwróćcie też uwagę na to, że opozycja uzyskała w sumie więcej głosów niż PiS! Znaczy to, że więcej Polaków głosowało przeciw Pisowi. Niestety system przeliczania głosów na mandaty tak korzystnie obdarowuje PiS.
              Na ten moment w Senacie PiS ma tylko 45%, a więc nie ma tam większości!
              • czuk1 Re: Nowy sondaż 14.10.19, 17:39
               Cieszę się z wyników Senacie. Zawsze to jakaś barierka dla samowoli będzie.

               --
               scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s851x315/73216509_1794949920649680_7286513348827414528_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQn4VUDm_On1KD2lJtxRKKwTwmQrpFo2k4yQDwBpdyZDNnzTt4tDtcBvF3HWdjLdezE&_nc_ht=scontent.fwaw5-1.fna&oh=e1bd3cb6ef0ef46b1ea6db1244b7cf54&oe=5E2307EF
           • banowanyzaprawde1 Re: Nowy sondaż 14.10.19, 08:32
            czuk1 napisał:


            > [i]Nie. Prawem prorosyjskiego kaduka. Demonstracja siły Rosji na forum (przy po
            > mocy orła dwugłowego) dopuszczającego antypolskie wpisy i zagnieżdżenie proros
            > yjskich trolli, blokowanie wstępu na forum dla mających wolnościowe poglądy ...
            > . zamykać powinno prawo funkcjonowania takiego forum na polskojęzycznym forum.[
            > /i]
            >
            >
            Ja tam nie widzę antypolskich wpisów, widzę natomiast, że to jedyne forum na którym jest kulturalna wymiana poglądów i rzeczowe dane a nie propaganda i pyskówka.            --
            Obłęd rzeczywiście jest epidemią, ale ma dwa ulubione kanały rozprzestrzeniania się: media i Internet.
            Bernard Minier – Bielszy odcień śmierci
          • iryska2604 Re: Nowy sondaż 14.10.19, 10:02
           Czuku, po prostu naraziłes sie adminowi i tyle. Ja też parę osób wywaliłam z forum ,głównie za osobiste wycieczki i obrażanie innych forumowiczów. I to jest forum otwarte - a nie wiem na jakim ci zamknięto,na prywatnym?

           --
           mieć w górze niebo a w sobie spokój...
           • czuk1 Re: Nowy sondaż 14.10.19, 17:37
            Irysko. Nie miałem gdzie się (w nocy) pożalić. I u Ciebie napisałem o tym zdarzeniu. Przepraszam.
            Rano już (chyba była zmiana moderatora) dopuszczono mnie do tego forum - Aquanet. Forum jest półprywatne i (z tego co wiem) prawo do moderacji mają niektórzy forumowicze. Ludzie o skrajnych poglądach. I jak słusznie zauważyłaś często im sie narażam. Nie wytrzymują i ....blokują mnie "sporadycznie".

            --
            scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s851x315/73216509_1794949920649680_7286513348827414528_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQn4VUDm_On1KD2lJtxRKKwTwmQrpFo2k4yQDwBpdyZDNnzTt4tDtcBvF3HWdjLdezE&_nc_ht=scontent.fwaw5-1.fna&oh=e1bd3cb6ef0ef46b1ea6db1244b7cf54&oe=5E2307EF

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka