Dodaj do ulubionych

Celibat potęguje dewiacje

12.10.19, 10:51
Jeżeli nawiedzony lud ciemny traktuje w Polsce katolickich księży niczym samych bogów, albo co najmniej świętych, to kim stałyby się małżonki tych "bóstw"?
Czy też poprzez ewentualne zalegalizowanie kleszych małżeństw nie straciliby oni swej "świętości" w mniemaniu owieczek. Bo wszak współżycie płciowe sam kler publicznie kojarzy z grzechem, no chyba że jedynie w celu ślubnie zaakceptowanej prokreacji.wiadomosci.onet.pl/kraj/czy-celibat-powinien-byc-zniesiony-wyniki-sondazu/3jnn8vq


"Czy katoliccy księża powinni mieć możliwość zakładania rodzin? Dyskusja na ten temat powraca regularnie. Nawet w samym Kościele nie ma co do tego zgody - sprawę omawiano choćby podczas ostatniego synodu biskupiego w Amazonii" - czytamy w "Super Expressie".

Na zlecenie gazety Instytut Badań Pollster zapytał o zdanie Polaków na ten temat. 66 proc. Polaków uważa, że celibat w Kościele powinien być zniesiony. Przeciwnego zdania jest 21 proc. badanych, a 13 proc. odpowiada, że nie wie - informuje w dzisiejszym wydaniu "Super Express"
."

---
Jeżeli mam wybierać, wybieram piwo i sex. Ale jakoś ten sex nie chce mnie również wybrać. Pozostaje piwo.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka