Dodaj do ulubionych

Dlaczego???

14.10.19, 19:49
Kaczyński głośno zastanawiał się, jak doszło do tego, że "mimo ewidentnych dokonań, część wyborców zdecydowała się nas jednak nie popierać?". Czyli – tłumacząc na język kuluarowy – dlaczego nie wszystkich obywateli dało się kupić transferami socjalnymi i ogłupić narracją o LGBT u bram. Ot, zagwozdka.

IPSOS daje Zjednoczonej Prawicy 239 mandatów, to bezpieczna większość. A mimo to natychmiast zaczęto szukać winnego tego wyniku. Kaczyński mówił o potężnym froncie przeciwko PiS, a Mateusz Morawiecki poszedł w poetykę "krętej drogi z plecakiem kamieni pod górę".

natemat.pl/287387,karolina-lewicka-komentuje-wyniki-wyborow-koalicja-wpadla-w-pulapke

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
   • dociek Re: Dlaczego??? 15.10.19, 15:57
    Jesteśmy narodem ciemniaków, który nie ma pojęcia o problemach współczesnego świata, takich jak demografia, migracja, medycyna.

    Polacy dają pieniądze na msze o deszcz, o zdrowie, o życie wieczne. Święcą samochody, maszyny, budynki, jedzenie. Pielgrzymują do cudownych obrazów. Jeżdżą, chodzą pieszo, a nawet na kolanach. Wymachują krzyżami i feretronami. Opasują granice państwa różańcem. Wnoszą do kościołów faszystowskie sztandary. Wypisują i wykrzykują obelgi pod adresem tych, co myślą inaczej niż oni. Modlą się do Boga, żeby ich pozostawił takimi, jakimi ich stworzył: bez rozumu, bez wiedzy, bez świadomości, jaką daje współczesna nauka. Modlą się o to, by ich kraj pozostał skansenem przeszłości, aby był taki, jak w dziewiętnastym wieku, a może i w średniowieczu. Zupełnie jak niszczący własne państwa islamscy fundamentaliści.

    Wkurwiłem się czytając europejski raport o dostępie do antykoncepcji. Najniższy poziom w Europie! W państwach rozwiniętych dostęp do antykoncepcji oceniany jest na poziomie 90 i 80 procent, w Polsce na poziomie trzydziestu kilku. Jesteśmy jedynym krajem w Europie, w którym ten wskaźnik nie osiąga poziomu 40 procent, a 30 przekracza ledwo ledwo.


    https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/72177979_2449756305061101_7948735484111355904_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_oc=AQkAM3i0KtME0HZ8MsNlqaqGmFZ6vby4Ow9bobnrWiLy72umXatq7LV2KUXJZtT58mo&_nc_ht=scontent.fwaw5-1.fna&oh=d9651581ebb45751176228f9d0d87f8f&oe=5E289B93


    Ale o co chodzi? - pytają niektórzy. Przecież prezerwatywy leżą przy kasie w każdym supermarkecie i na każdej stacji benzynowej. To prawda, ale antykoncepcja to nie tylko prezerwatywy, to przede wszystkim wiedza, uświadomienie dzieci i młodzieży, planowanie przez dorosłych życia własnego i życia własnej rodziny. To klimat, w jakim rozmawia się na ten temat. Nie tylko prywatnie, w rodzinie. Chodzi o klimat, w jakim przebiega debata publiczna, a ta w kwestii etyki seksualnej i kształtowania rodziny zdominowana jest u nas przez Kościół.

    Polacy pozwalają sobie, żeby ksiądz czy biskup pouczał ich, jak mają żyć i myśleć. Nie naukowiec, nie światły polityk jest ich przywódcą, nie odważny artysta, tylko konserwatywny, niewykształcony klecha. Zupełnie jak w islamskich republikach.

    Wkurwiłem się patrząc na tę mapę Europy i uświadamiając sobie po raz kolejny, że Polska jest wyspą ciemnoty, zacofania, głupoty.

    Popatrzcie tylko na mapę. Na bordowo: Polska, na samym końcu. Następnie przez jedenaście i pół procenta nic i dopiero potem Rosja, Białoruś, Węgry, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria i Słowacja. Rzeczywiście, przewodnictwo w Europie Wschodniej od morza do morza, a właściwie w Trójmorzu, jak chciał Kaczyński.

    Polacy na każdym kroku dowodzą, że są narodem ciemniaków. Wybrali faszystów do władzy. Wierzą, że są kimś lepszym niż reszta świata. Paw narodów i papuga. Gdyby nie Unia, nadal by wylewali ścieki wprost do rzek, śmieci wywoziliby do lasu, a srać chodzili za chałupę.

    Gardzą swoimi najlepszymi bohaterami, twórcami, politykami, jeśli ci nie popierają ich faszystowskiej władzy lub kiedykolwiek ośmielili się krytykować jej idee, nawet przed dziesiątkami, przed setkami lat. Usuwają ich z historii. W mediach i w szkole. Poeci, na których wierszach ich dzieci uczą się języka, ponoć zażydzają ich wspaniałą mowę, którą się słyszy na ulicy. Same przekleństwa na H, na K, na P. Te słowa zna już cały świat.

    Mówią o sobie, że bronią Europy przed islamizacją, a tymczasem doprowadzili swój własny kraj do niespotykanej na naszym kontynencie klerykalizacji: w państwie, w szkołach, w szpitalach, w urzędach, w telewizji, w sztuce. Gdzie nie spojrzysz, tam ksiądz. W Polsce ksiądz jest głównym bohaterem co najmniej dwóch telewizyjnych oper mydlanych! Tylko Iran i Afganistan posunęły się dalej.

    Pozwalają, by nauczyciele i pielęgniarki byli pariasami pracującymi za grosze. Żądają tego także i od lekarzy i od sędziów. Za karę, bo ich środowiska ośmieliły się przeciwstawić faszystowskiej władzy. Wierzą, że dobrobyt nie jest efektem pracy, przedsiębiorczości, pilności w szkole, wiedzy i wykształcenia, lecz że zależy od przyznawanych przez możnowładców hojną ręką zasiłków.

    Doją Unię, dostają miliardy na autostrady, drogi, oczyszczalnie ścieków, uczelnie, szkoły i urzędy, na szkolenia, na rozwój zacofanych regionów, na dopłaty do rolnictwa, a mówią, że okradają ich brukselskie elity. Przed transformacją, którą nazywają zdradą elit i przed wejściem do Unii Europejskiej, które postrzegają jako utratę suwerenności, jeździli furmankami po dziurawych drogach, stali w kolejkach po ochłap mięsa, po cukier, papier toaletowy, meble. Po wszystko. Po trzydzieści lat czekali na przydział mieszkania w blokowisku z wielkiej płyty, a jak zdecydowali się sami zbudować dom, kradli z zakładów pracy cement, w teczkach wynosili cegły i gwoździe, na lewo kupowali piach, dachówki, pustaki, armaturę, a po znajomości - pralki i lodówki.

    Kraj ich kwitnie co najmniej od piętnastu, dwudziestu lat, co widać na każdym kroku: w każdej wsi, miasteczku i metropolii, a oni powtarzają za demagogami, że Polska pogrąża się w ruinie.

    Cały świat nas sobie wytyka palcami. Kiedyś byłem dumny z tego, że jestem Polakiem, dziś coraz częściej się tego wstydzę, musząc tłumaczyć swoim przyjaciołom z zagranicy, że nie wszyscy upadliśmy na głowę, a tylko połowa tego narodu.

    Ale Polska to wciąż mój kraj. Jedyny! Nie dam więc sobie wmówić, że wierząc w naukę, w rozum, w pracę i wykształcenie, w nowoczesność i Europę, a protestując przeciwko rządom faszystów i cwaniaków, przeciwko kłamstwom i manipulacjom propagandy, przeciwko panoszeniu się religii i Kościoła, które w cywilizowanym świecie są już tylko reliktem przeszłości, jestem zdrajcą, jak oni by chcieli.

    Nie dam sobie wmówić, że ja czy ktokolwiek z moich przyjaciół, nie jest prawdziwym Polakiem, z tego powodu, że jego dziadkowie czy pradziadkowie nosili żydowskie, niemieckie czy litewskie nazwisko.

    Wierzę, że wkrótce bielmo ciemnoty i propagandy spadnie z oczu moim rodakom i że znów będziemy liderem rozsądku, pracowitości, wolności i demokracji. Że znów będziemy oddychać pełna piersią i mówić jak dawniej, że tutaj aż chce się żyć.

    JERZY KRUK FB    --
    To chyba robota ruskich!
     • estella50 Re: Dlaczego??? 15.10.19, 17:25
      Nie do końca sie z tym zgadzam. Dostęp do antykoncepcji, wychowanie seksualne nie zależy przecież od pojedynczego człowieka! To rządzący tworzą prawo, ustalają politykę edukacyjną, to rządzący wpływają na treści w mediach, wiodącą symbolikę, priorytety w obchodach rocznic historycznych, postaci godnych wg nich szacunku. To rządzący posługują się religią jako narzędziem dla partyjnych celów. Itd.
       • iryska2604 Re: Dlaczego??? 15.10.19, 19:00
        Rodziców powinno się oswiecić w temacie , ale cos czarno to widzę. A tu głównie od nich zależy świadomość dziecka. I nie widzę w tym wielkiego problemu, wystarczy dobra lektura, dobre chęci i nie słuchanie tego co księża plotą.

        --
        mieć w górze niebo a w sobie spokój...
        • dociek Re: Dlaczego??? 15.10.19, 21:12
         Ba! A jak są nawiedzeni i zakompleksieni seksualnie rodzice? A dużo takich wśród ciemnego ludu.

         --
         "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
         • iryska2604 Re: Dlaczego??? 15.10.19, 21:55
          Niestety - skoro sex to grzech(?) a zewsząd słychać o ideologii LGBT. Ciekawe jaki mądry wymyślił tą ideologię, której nie ma bo nikt nie ma pojęcia co to własciwie jest i co przedstawia ten skrót. Wstyd że przyszło nam dozyć takich czasów gdzie głupota będzie przedstawiana jako zaleta.

          --
          mieć w górze niebo a w sobie spokój...
          • aga-kosa Re: Dlaczego??? 16.10.19, 09:03
           Co tam pięć lat - dożywocie bym dała... Kretynowi, który to wymyślił. sad aga
           PS: Kiedyś dzieci widziały jak TO ROBIĄ krowy na łące, psy na ulicy...
           Nawet przypomniał mi się wic:
           Do lekarza przychodzi młody zonkoś i uskarza się, ze nie mają dzieci a sż już kilka lat po ślubie.
           Zdziwiony lekarz, sumituje się jak wytłumaczyć w przystępny sposób ską dię biorą dzieci. Widzi za oknem psa z suczką.
           - Widzi pan te psy. Jak pan będzie tak ze swoją żoną figlował...
           Po roku lekarz widzi swojego pacjenta jak pcha wózek z dziecięciem
           - Widzi pan, nie było to trudne..
           - Och, co pan doktor mówi! Najtrudniej było zonę na ulicę wyciągnąć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka