Dodaj do ulubionych

Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek

16.10.19, 21:42
Protest przed sejmem.
koduj24.pl/jesien-sredniowiecza-protest-przed-sejmem-przeciw-karaniu-wiezieniem-za-edukacje-seksualna/

--
do niedokończonych lektur
do niedokończonych pytań
wracać zawsze jest warto
i czytać
Obserwuj wątek
  • ewa9717 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 16.10.19, 23:29
   To się w pale nie mieści. A stary skład sejmowy przyklepuje w przyspieszonym tempie! Coż te pisuary tak się genitaliów uczepiły?

   --
   No, no, no wink
   www.youtube.com/watch?v=dGU9xMg33TU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3thYSMgPY3dBq2qfnY9uPn07GGt1H6kl8J9F3hWPsA_K8SWjtmE1yHEWk
  • suender Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 17.10.19, 07:25
   m.y.q.2 16.10.19, 21:42

   > koduj24.pl/jesien-sredniowiecza-protest-przed-sejmem-przeciw-karaniu-wiezieniem-za-edukacje-seksualna/

   Edukacja seksualna nie jest problemem (projekt ustawy nawet tego terminu nie wymienia) , problemem jest instruowanie dzieci w zakresie kopulacji i ich nakłanianie do takich zachowań, czyli krótko mówiąc DEPRAWACJI dzieci.
   Cbdo.

   Pozdrawiam.
   • aga-kosa Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 17.10.19, 08:16
    Jestem ciekawa, w którym miejscu jest napisane o instruowaniu dzieci w temacie kopulacji? aga
    Jak TO się robi to z rówieśnikami patrzyliśmy na wiejskim wygonie, gdzie krowy się pasły, na ulicy zaloty psów a w późnym PRL oglądaliśmy "Świerszczyki" Jak w liceum Anka pocałowała się z Romkiem - to powiedzieliśmy jej, że będzie miała dziecko.
    Dopiero mądra wychowawczyni nam powiedziała delikatnie wszystko to co młodzież powinna była wiedzieć. Nawet o tym - co pamiętam do dziś, że globulki "Zet" zażywa się dowcipnie.
    • dociek Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 17.10.19, 08:37
     Boki zrywać.
     Miałem nie zauważać wystąpień suender, ale przy takiej bredni, jak "nakłanianie dzieci do kopulacji" zacząłem podejrzewać, że jest w bezpośredniej wspólnocie mentalnej z niewyżytymi klechami.


     --
     "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
     • suender Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 10:17
      dociek 17.10.19, 08:37

      > Miałem nie zauważać wystąpień suender, ale przy takiej bredni,

      Androny to wypisują okultystyczni ateiści.
      STOP deprawacji dzieci!
      Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym. Cbdo.


      Serdecznie pozdrawiam i daruję Dociekowi obecny ciepły i słoneczny czwartek, - proszę z niego korzystać!
       • suender Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 14:07
        ewa9717 17.10.19, 12:02

        > suender, nie udawaj głupiej/głupiego.

        - Nie udaję głupiego, gdyż całkiem na poważnie Dociekowi daruję piękny dzisiejszy piątek.

        - Zaś co do mego optowania za hasłem "STOP deprawacji dzieci!" to proszę uprzejmie zrozumieć, że za ochroną przed deprawacją i demoralizacją przyszłego pokolenia opowiadam się nie tylko ja sam, lecz miliony obywateli.
        Ile ich jest mogą pokazać przyszłe marsze zaniepokojonych rodziców i dziadków, które co do ilości przykryją czapkami sługusów szatana z LGBT, czy z grona nawiedzonych feministek czy zniewieściałych chłopaków. Lepiej zatem by oni nie prowokowali!

        - Na zakończenie bardzo proszę, by mnie z tytułu zdrowego/racjonalnego chrześcijańskiego światopoglądu nie łączyć z Dobrozmianowcami, bo sam ich biologicznie nie cierpię za ich niekompetencję gospodarczą i lewackie a wdrażane w życie eksperymenty ekonomiczne i polityczne.

        Serdecznie pozdrawiam.
         • aga-kosa Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 14:59
          Myślę, że nas te sprawy już nie dotyczą i szkoda naszych nerwów. Myśmy swoje dzieci wychowali, wyedukowali - niektórzy ja Solejuk w "Ranczo. Staraliśmy się żeby szanowali Boga i Ojczyznę. Jedni rodzice kazali przestrzegać "Dekalogu" inni Kodeksu Karnego i Kodeksu Honorowego.
          Teraz to sprawa nowych rodziców i ich dzieci. W pewnym momencie odcina się pępowinę i nie ustawia życia dorosłym ludziom. To teraz protestują rodzice przeciw ustawie, w przyszłym tygodniu lub szybciej protest za ustawą... Moja chata z kraja. Jest przysłowie, które mówi o tym, że dobrego karczma nie zepsuje, a ... aga
          • ewa9717 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 15:23
           Nie, Ago. Nie maja prawa narzucać wszystkim jedynie słusznego swiatopoglądu. I ten protest jest cząstką protestu ogólniejszego, nie tylko o wychowanie dzieci idzie.

           --
           No, no, no wink
           www.youtube.com/watch?v=dGU9xMg33TU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3thYSMgPY3dBq2qfnY9uPn07GGt1H6kl8J9F3hWPsA_K8SWjtmE1yHEWk
          • m.y.q.2 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 15:27
           Dotyczą, nie dotyczą, ale szkoda tych młodziaków, którzy żyją w tragicznej niewiedzy na temat własnego ciała i jego zachowań w okresie pokwitania.
           A rodzice krępują się rozmawiać z dziećmi o ich seksualności, a większości nawet do głowy nie przyjdzie podsunąć dziecku książki traktujące o tych sprawach. I nastolatki są zmuszone samodzielnie przez ten suchy las się przedzierać.

           --
           Ci, co mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie,
           St. Jerzy Lec
           • suender Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 16:39
            m.y.q.2 17.10.19, 15:27

            > żyją w tragicznej niewiedzy na temat własnego ciała i jego zachowań .....

            - Traktuję w/w zdanie jako herezję socjologiczną. Ja na temat własnego ciała mam wiedzę wystarczającą na normalne życie (choć ciągle się jeszcze dokształcam) posiadam już jako taką od mej młodości, podobnie moi krewni i znajomi.
            W moim środowisko są lekarze, pielęgniarki i naukowcy, - i co oni też bez wiedzy w temacie własnego ciała?, - he, he, he, he, ................
            Poza tym własne ciało jest ŻADNYM bożkiem by się do niego modlić i otulać go aureolą świętości.
            Ciało człowieka, tak jak innych zwierząt, to tylko mięso, co nawet kiedy w miarę zdrowe to już cuchnie, a jak chore wręcz śmierdzi! Nasz znajomy chirurg od tkanek miękkich powiedział (na urodzinach, - o fe!), gdybyście poczuli jaki przy operacjach brzucha trzeba wdychać fetor, to byście się przewrócili!
            Codzienną troską roztropnego człowieka powinna być dbałość o los jego niematerialnej DUSZY, a ciało i tak docelowo na NIC się przyda......

            - Natomiast za pisanie, że przedmiotowy projekt ustawy jest o penalizacji edukacji seksualnej już jest planowane do zaskarżenia do prokuratury jako świadomie wprowadzanie w błąd opinii publicznej:

            "W związku z nieprawdziwymi informacjami oraz kampanią zniesławień, Instytut Ordo Iuris złoży zawiadomienie do prokuratury celem ustalenia sprawców, a następnie wniesie prywatne akty oskarżenia z art. 212 §2 kk (zniesławienie za pośrednictwem środków masowego komunikowania) i art. 216 §2 kk (znieważenie również za pomocą środków masowego komunikowania)"

            Zawiadomienie, jak czytamy w informacji, będzie skierowanie "wobec osób popełniających przestępstwo na szkodę Instytutu zarówno na portalach społecznościowych, jak i w toku manifestacji pod hasłem „Jesień średniowiecza" przeciwko obywatelskiemu projektowi ustawy „Stop Pedofilii” Fundacji Pro-Prawo do Życia".

            Adw. Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowych:
            W analizie projektu opublikowanej przez Instytut zostało podkreślone, że projekt „Stop pedofilii” rozwija zasadę ograniczonej autonomii woli małoletniego, chroniąc dziecko nie tylko przed czynami pedofilskimi, ale także przed działaniami zmierzającymi do skłonienia go lub pochwały podejmowania przez niego obcowania płciowego lub innych czynności seksualnych.

            Jak podkreślają inicjatorzy projektu, nie stanowi on rewolucyjnego przewrotu w doktrynie i nie zakazuje on przekazywania uczniom treści związanych z seksualnością.


            Nikodem Bernaciak, analityk Instytutu Ordo Iuris:
            - Sprzeciwianie się projektowi jako rzekomej „ustawie o zakazie edukacji seksualnej” może tylko dowodzić intencji organizatorów protestów, którzy błędnie utożsamiają edukację seksualną z seksualizacją dzieci.


            Pozdrawiam.
            • iryska2604 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 17:15
             suender,przeginasz. Miałam cię za mądrzejszego- pardon - nie twierdzę że jestes głupi ale te twoje poglądy ... np. to
             Edukacja seksualna nie jest problemem (projekt ustawy nawet tego terminu nie wymienia) , problemem jest instruowanie dzieci w zakresie kopulacji i ich nakłanianie do takich zachowań, czyli krótko mówiąc DEPRAWACJI dzieci.
             Kto gdzie i kiedy instruuje dzieci jak kopulować? W tym rola edukatorów aby odpowiednio do wieku nakreślić im temat seksu, co to jest i głównie jak sobie dać z tym radę. Lepiej zeby nastolatka pisała do redakcji i pytała czy mozna zajsć w ciążę podczas wspólnej kąpieli? Wypadało by uswiadomić maluchy że dzieci nie znajduje sie w kapuście - i w ogóle skąd sie bierze człowiek.Czy naprawdę musimy życ w ciemnogrodzie pod dyktando sługów Bozych -którzy własnie bardzo chetnie edukują dzieci wykładając im teorię od razu. Mam dwie wnuczki.Synowa bardzo fajnie uswiadomiła dziewczyny i nie stały sie przez to zdeprawowane, uczą i zachowują sie bardzo dobrze. Więc moze dałbyś spokój i nie plótł czasem bzdur?

             --
             mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                • adria231 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 18.10.19, 07:28
                 Nie wszyscy mieli szczęście spotkać mądrą nauczycielkę , która chciała i umiała powiedzieć uczniom o tym, co ich nurtuje. Nie wszyscy rodzice umieli na te tematy rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi zdobywali wiedzę na tematy seksualności od kolegów, koleżanek i to w czasem dość wulgarny sposób. Pokazały się jednak dostępne broszury dla chłopaków i dla dziewcząt : " O czym powinna wiedzieć każda dziewczyna", i "O czym powinien wiedzieć każdy chłopiec". Tam można było znaleźć odpowiedź na nurtujące młodego człowieka pytania. Młodzi "tymi sprawami" interesują się wbrew pozorom bardzo
                 wcześnie.Podam tylko dwa przykłady z mojego życia zawodowego : pewnego dnia dzieciak z zerówki ( sześciolatek) przyniósł do szkoły "świerszczyk", czyli pismo pornograficzne i z kolegami oglądał go w szatni.Dyżurująca nauczycielka zauważyła przejęte dzieciaki i zobaczyła, co to za pismo. Po wezwaniu rodziców do szkoły dowiedzieliśmy się ,że to tatuś przywiózł to zza granicy i dobrze schował w domu . Następne wydarzenie : dzieci z piątej klasy u swojego kolegi zapytali jego mamy, czy mogą na wideo obejrzeć film o Wietnamie. Mama zgodziła się zajęta w kuchni obiadem. W międzyczasie zaglądnęła do nich. Na ekranie zobaczyła , jak kobieta oblizuje ogromnego męskiego penisa.... Okazał się, że to był film " Pielęgniarki z Wietnamu". Od razu pojechała do ojca właściciela kasety, który nie wiedział, ze syn zabrał kasetę z zamkniętego biurka ojca. Chciałam tu tylko powiedzieć, że dzieci bardzo wcześnie interesują się "tymi sprawami", cokolwiek to znaczy. I w takim właśnie momencie powinno dostać mądre odpowiedzi w domu, w szkole, w literaturze, w internecie.
             • suender Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 19.10.19, 08:02
              m.y.q.2 17.10.19, 17:20

              > Lepiej sobie przypomnij, jakie miałeś myśli przy waleniu,

              Widzę iż koniecznie chcesz ochrzcić diabła, poprzez nobilitowanie niemoralnych zachowań dorosłych grzeszników.
              Wybacz, ale żadne moje, czy Twoje nieprawości nie zrobią z nich cnót!
              Więc niezależnie jakie grzechy nieczystości popełniłem, nigdy nie będę ich polecał komukolwiek, - a szczególnie nakłaniał do nich dzieci. Takie właśnie niecne zachowania nazywa się propagowaniem seksualizmu, czynów LGBT, - czy innych świństw!


              Daruję Ci BICKUPIE dzisiejszą piękną sobotę jesienną.
              • iryska2604 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 19.10.19, 08:27
               Twój wpis jest wyjątkowo głupi suender - piszesz Więc niezależnie jakie grzechy nieczystości popełniłem, nigdy nie będę ich polecał komukolwiek, - a szczególnie nakłaniał do nich dzieci. Takie właśnie niecne zachowania nazywa się propagowaniem seksualizmu, czynów LGBT, - czy innych świństw! i jeśli myslisz że na tym polega edukacja seksualna to niczego nie zrozumiałeś i nie zrozumiesz. Czyżbyś był tak odporny na wiedzę? I przypominam - żadnych osobistych wycieczek a ty zdaje się nie umiesz powstrzymać sie od tego. To że masz inne zdanie od nas tu wszystkich nie upoważnia cię do przekonywania nas a przynajmniej niektórych ze białe jest czarne.

               --
               mieć w górze niebo a w sobie spokój...
               • aga-kosa Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 19.10.19, 10:56
                Kiedy nasze dzieci były jeszcze kilkulatkami, kupiłam w księgarni wysyłkowej "Dekamerona". Żeby dzieciaki zbyt wcześnie nie zaglądały do treści "schowałam" w biblioteczce syna.
                - Mamusiu, co to za książka. Dobra. Myślę, że powinna być lekturą obowiązkową. Napisane w XIV wieku. Opowiadania z tamtego okresu. Skoro lektura - żadne dziecko tego nie ruszyło.
                Kiedy syn skończył 18 lat zaproponowałam mu żeby przyniósł od siebie "Dekamerona" i przeczytał choćby jedno opowiadanie. Przyniósł, zaczął czytać, zaśmiewał się do rozpuku... Kiedy córka wchodziła do pokoju - starszy brat otwierał "Martę" Orzeszkowej i zakrywał książkę pod spodem.
                Wyrósł na normalnego mężczyznę.
                Naprawdę warto wrócić do tej lektury i zastosować też hasło : nic co ludzkie nie jest nam obce. smile aga
               • suender Za me wzburzenie przepraszam, bo nie powinienem .. 19.10.19, 15:31
                iryska2604 19.10.19, 08:27

                > i jeśli myslisz że na tym polega edukacja seksualna to niczego
                > nie zrozumiałeś i nie zrozumiesz.
                > I przypominam - żadnych osobistych wycieczek a ty zdaje się
                > nie umiesz powstrzymać sie od tego.

                Mój wpis nie dotyczył edukacji seksualnej, lecz nakłaniania dzieci do zachowań seksualnych.
                Po prostu ten wątek dotyczy po prostu wiadomego projektu ustawy, gdzie też w zasadzie nie o ową rozsądnej edukację sex...... .

                A na sam koniec mój post był odpowiedzią na wycieczkę osobistą niejakiego/niejekiej m.y.q.2 (17.10.19, 17:20), co mi wulgarnie wypomniała o jakimś "waleniu". Czy ja takie terminy sprośne używam?, - a jak się bronię (bez niecenzuralnych słów) to mi się zarzuca niby niegodne "wycieczki osobiste". Czytelnicy to czytają i dobrze wiedzą iż kogoś innego trzeba tu strofować, a nie mnie, - no chyba że "sprawiedliwość dobrozmianową" ma się tu stosować.

                Jeżeli za bardzo ostro się wyraziłem, to tylko z racji mojego chwilowego wzburzenia przez obarczenie mnie winą niezasłużoną. Mimo wszystko i za me wzburzenie przepraszam, bo nie powinienem się tak łatwo dać podprowadzić.

                Pozdrawiam.
                 • m.y.q.2 Re: Za me wzburzenie przepraszam, bo nie powinien 19.10.19, 15:50
                  Daj spokój, nie irytuj się, po co ci to?
                  Uśmiechnij się, czy to tylko sporne tematy istnieją na tym świecie?
                  Wyjrzyj przez okno, słoneczko świeci, żółte i czerwone liście na drzewach radują wzrok. Piękny jest świat, zamiast zachwycać się pięknem Natury, my tu jakieś gadki prowadzimy, które żadnego pożytku nie przynoszą. I tak ci, co rządzą, zrobią to, co im każą zrobić stojący nad nimi.
                  A podpuszczać się nie dawaj, nikomu!

                  --
                  Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek!
                  Ten jest zboczony, kto sieje nienawiść!
                  Jesień średniowiecza 16X2019
                   • iryska2604 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 17:23
                    I wszyscy powinni to przeczytać. Wszyscy z pisu chyba nie nauczyli sie czytać ze zrozumieniem?

                    "Kuratorium nigdy nie podejmowało takich działań jak dzisiaj. Nowy kurator przyszedł razem z PiS. Uaktywnił się przed wyborami. I walczy z edukacją seksualną" - mówią edukatorki. A jednocześnie głośny już projekt zmian w Kodeksie karnym, postulowanych przez organizację "Stop pedofilii", zakłada zakaz prowadzenia edukacji seksualnej. Jego złamanie ma być karane więzieniem. Za co tak naprawdę byłaby to kara? Rozmawiamy z Aleksandrą Dulas i Anną Jurek z fundacji SPUNK.

                    Więcej: weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25274124,jak-ktos-nie-bierze-udzialu-w-naszych-zajeciach-to-moze-sobie.html


                    Edukacja seksualna została sprowadzona do walki ideologicznej. A tak naprawdę to wiedza o zdrowiu psychicznym i fizycznym. Przy zagadnieniu orientacji seksualnej mówimy tylko tyle: mamy gejów i lesbijki, osoby biseksualne oraz heteroseksualne. Może nam się to podobać albo nie, ale tak uznaje medycyna, Światowa Organizacja Zdrowia. I może jeszcze druga rzecz: nie wolno nikomu robić krzywdy ze względu na orientację. Z czym tu dyskutować? Czy znajdzie się ktoś, kto serio powie: chciałbym, żeby część dzieci w szkole nie czuła się bezpiecznie?
                    Długi dosc wywiad ale moze niektórym sie rozjaśni w głowie?


                    --
                    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                    • aga-kosa Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 17:53
                     Alfredko rozbawiłaś mnie ostatnim zdaniem Twojej wypowiedzi: "Bo wszyscy mogliby być moimi dziećmi /ale nie na raz?" Wyobraziłam sobie Ciebie z tak niesforną gromadką kiss
                     Inna sprawa to chciałam mieć bardzo dużo małych dzieci. Bozia pomylił zamówienie i dał mi dwa bardzo duże. Mało tego - wnukowie też patrzą na mnie z góry. wink aga
                     • estella50 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 18:06
                      Dziewczynki i chłopcy dowiadują się co się z nimi dzieje, kiedy dorastają. O miesiączce i polucji. O tzw "złym dotyku" i jak na niego nie pozwalać. Czy i kiedy podejmować współżycie. Jakie mogą być tego konsekwencje społeczne i prawne. Jak chronić się przed ciążą i chorobami. To jest wiedza! Taka jak o układzie słonecznym czy biosferze. Mama i tata rzadko mają takie kwalifikacje i umiejętności, jak edukatorzy.
                      Chyba że normalna jest dla nas informacja o ciąży u 12-letniej dziewczynki, albo o kolejnych ofiarach pedofila w koloratce.
                      • m.y.q.2 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 18:34
                       No właśnie, to jest takie ABC nastolatka. Wydawałoby się, że tego rodzaju wiedza postrzegana jest przez wszystkich ludzi tak samo jak nauka czytania. Ale okazuje się, że istnieją tacy, którym uświadamianie dzieci wchodzących w wiek pokwitania, kiedy ciało zaczyna wysyłać niepokojące ich sygnały, kojarzy się z działaniami przestępczymi. Według mnie to najczystsza hipokryzja, nie wierzę, że ci, co tak się oburzają, nigdy nie mieli wątpliwości i kłopotów zwyczajnych we wczesnym nastolęctwie i że nie interesowali się wybrykami swego ciała. Jeżeli tak twierdzą, to albo nie pamiętają, albo zwyczajnie nie mówią prawdy.


                       --
                       Lawina bieg od tego zmienia,
                       Po jakich toczy się kamieniach.
                       Cz. Miłosz
                       • suender Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 19:24
                        m.y.q.2 19.10.19, 18:34

                        > Wydawałoby się, że tego rodzaju wiedza postrzegana jest przez wszystkich
                        > ludzi tak samo jak nauka czytania.

                        Nie ma jednej wiedzy, bo każdy ma swoją. Każdy człowiek rzeczywistość postrzega inaczej, tj. na swój niepowtarzalny sposób. Że wszyscy ludzie w każdej sprawie będą mieli identyczny pogląd jest iluzją nie wartą wspominania.
                        A jeśli tak, to oczekiwanie od społeczeństwa jedności nawet w prostych sprawach jest daremne, a co dopiero w kwestiach nader skomplikowanych i silnie kontrowersyjnych jak np. o prokreacji.

                        Prokreacyjnej wiedzy człowiek NIGDY nie zgłębi do końca, zawsze będzie ona owiana wielką tajemnicą i ściśle zawiązana z światopoglądem. Ateistom wydaje się iż sztywny materializm to bożek bez zmazy, a wierzący mają za wzór Omnipotenta z NIEBA, więc będą mieli zawsze przeciwne zdanie. Na szczęście NAUKA czysty materializm dawno porzuciła, tak jak porzuciła kiedyś królujący w niej determinizm, który się w ogólności nie sprawdza (Goedel). Gwarantuję, że ca. 1000 lat po nas ten spór będzie dalej trwał ateistyczni przegrają z kretesem, - gdyż materializm ma w sobie immanentny pierwiastek samozniszczenia.
                        Tak się składa, że to forum ma ryt wiadomo jaki i wzajemne spijanie sobie śmietanki z dzióbków jest tutaj niemal normą.
                        Natomiast ja tu robię za samotny głos wołającego na puszczy czym psuję dobry humor większości. No cóż, możecie mnie stąd wypędzić, ale póki jeszcze mnie się jako tako toleruje, to będę robił dalej swoje, tj. politycznie i gospodarcze zagadnienia witał z przyjemnością, ale niemoralne idee zdecydowanie napiętnował.

                        Życzę dobrego snu w nocy.
                        • m.y.q.2 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 19:41
                         Suenderze, to znaczy, że dojrzewanie młodzieży przebiega inaczej wśród ludzi wyznających światopogląd materialistyczny? Całkiem się w tym zakałapućkałam! wink

                         --
                         Ci, co mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie,
                         St. Jerzy Lec
                         • m.y.q.2 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 20:57
                          Właśnie czekam na odpowiedź, zapewnie się dowiemy, ja zaś będę mogła zweryfikować moją wiedzę, może zamienię tę moją, na wiedzę Suendera, kto wie? On twierdzi, że każdy ma swoją.


                          --
                          do niedokończonych lektur
                          do niedokończonych pytań
                          wracać zawsze jest warto
                          i czytać.
                         • iryska2604 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 21:58
                          Raczej nie zamienisz - i dobrze bo szkoda by było...Estelko , moja wnuczka kiedys powiedziała ze plemniki to chyba tatus z pracy przynosi. I wyrosła na bardzo mądrą dziewczynę. Mam dwie siostry, starszą i młodszą . Jesteśmy z jednego domu a mama po śmierci ojca wychowywała nas sama. Była niewierząca. Żeby nam ułatwić ,posłała nas do I komunii, chodziłysmy na religię i jakos tak sie stało że starsza do tej pory jest wierząca a my dwie w pewnym momencie zaczęłyśmy sobie stawiać zbyt dużo pytań. I np. temat seksu zawsze był dla tej starszej tematem tabu. Moze to dlatego ze kosciół uważa seks za grzech? Coś się blokuje w umyśle osoby wierzącej i nie potrafi zrozumieć prawd oczywistych.

                          --
                          mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                         • suender Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 20.10.19, 08:28
                          m.y.q.2 19.10.19, 19:41

                          > Suenderze, to znaczy, że dojrzewanie młodzieży przebiega inaczej wśród ludzi
                          > wyznających światopogląd materialistyczny?

                          Dziękuję za w/w pytanie:
                          Każdy człowiek jest inny, nie ma dwu identycznych. Procesy rozwoju biologicznego u zwierząt (podobnie u ludzi) idą po ścieżkach tylko w zarysach niby podobnych, ale w szczegółach bardzo różniących się od siebie. Prawie to samo dotyczy przebiegów danego typu choroby. Moja żona ma problem (mimo ścisłego zażywania zalecanych przez lekarza tabletek) przeżyć zwykłą grypę, podczas gdy ja często grypę przechodzę i zwykle nie korzystam z aptecznych medykamentów a tylko babcinymi sposobami się skutecznie kuruję.

                          A czy światopogląd materialistyczny na dojrzewanie młodzieży ma wpływ? Takiego czegoś nie wykluczam, gdyż młodemu wychowywanemu w bezbożnictwie może być zaimplementowywany błąd do systemu sterowania biologicznego-psychicznego wzrostu (to takie na gorąco leżące mi pod ręką wytłumaczenie, - może kiedyś znajdę lepsze).

                          > Całkiem się w tym zakałapućkałam!

                          Fakt: Życie lubi zaskakiwać.


                          Przyjemnej niedzieli życzę.
                         • aga-kosa Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 20.10.19, 09:55
                          Przyjaźniłam się z Rosjanką Dilą. Dila urodziła się 1 maja 1944 r . Rodzice zginęli ojciec na wojnie, matka tuż po wojnie. Dila trafiła do domu dziecka, potem duży wpływ na jej wychowanie miał Komsomoł. Ta osoba, nigdy nie uczona żadnej religii mogła służyć za wzór człowieka uczciwego, prawego, miłosiernego. Dila mogła wielu "katolikom" służyć za wzór.
                          Jak powiedział Bartoszewski: Wystarczy być przyzwoitym. aga
                         • m.y.q.2 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 20.10.19, 12:11
                          Tak, tak. Warto być przyzwoitym, choć to się nie opłaca. Pan profesor Bartoszewski rację miał.
                          A pamiętacie, jak lata temu, dziennikarz przebrał się w łachmany i w wigilię pukał do drzwi różnych ludzi i tylko członek lewicy zaprosił go do stołu?

                          --
                          Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek!
                          Ten jest zboczony, kto sieje nienawiść!
                          Jesień średniowiecza 16X2019
                         • suender Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 20.10.19, 14:04
                          iryska2604 20.10.19, 11:36

                          > Suender - chrzanisz waść.

                          Bardzo przepraszam Szefową, ale w mej poprzedniej wypowiedzi oparłem się głównie na naukowej teorii holistycznej i mam niedosyt iż tego wcześniej wyraźnie nie napisałem, - wtedy o mnie opinia byłaby lepsza.

                          Holistyka mówi iż każdy człowiek jest inny i dlatego nie można patrzeć na niego tylko pod wąskim kątem jakim jest np. zespół organów prokreacyjnych, ale całościowo. Więc to dosyć jasno wytłumaczyłem Pani m.y.q.2. i sądzę iż to już, zrozumiała jako osoba inteligentna.

                          Tutaj inne szczegóły tej teorii: www.pobytyzdrowotne.pl/a,299,holistyczne-podejscie-do-zdrowia.html


                          Pozdrawiam przy słonecznej niedzieli.
   • wikul Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 18.10.19, 23:16
    suender napisał:

    > Edukacja seksualna nie jest problemem (projekt ustawy nawet tego terminu nie wy
    > mienia) , problemem jest instruowanie dzieci w zakresie kopulacji i ich nakłani
    > anie do takich zachowań, czyli krótko mówiąc DEPRAWACJI dzieci.


    To prawda. Nie napisałeś tylko o adresatach tego procederu.

    www.pch24.pl/biskup-miroslaw-milewski--lawendowa-mafia-bezposrednio-zwiazana-z-pedofilia,68225,i.html
  • suender Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 18.10.19, 14:13
   Myślę, że pogodzi wszystkie zwaśnione strony prawdziwy i mądry facet, tj: J.K.M.
   vod.pl/programy-onetu/onet-opinie-eliza-michalik-janusz-korwin-mikke-1810/zbvvqw0

   Polecam uważne słuchanie .............................

   Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka