Dodaj do ulubionych

Wstyd mi że żyję wsród takich ludzi

18.10.19, 21:53
Ze współczuciem trzeba przyznać, że Akademia Szwedzka sprawiła Oldze Tokarczuk wielki problem. Laureatka Nagrody Nobla musi sobie teraz łamać głowę, jaki kraj jako miejsce osiedlenia wybrać. Rodacy, którzy wpisują się na forach internetowych, życzliwie podsuwają jej niezliczone pomysły. Warto kilka wymienić, z szacunku zachowując oryginalną pisownię komentatorów portalu tygodnika „Sieci”.

wyborcza.pl/7,75968,25323584,nobel-czyli-plucie-na-katolikow.html#S.main_topic-K.C-B.4-L.2.glowka
Parę komentarzy -resztę przeczytajcie sobie sami.

„Wracaj na Wzgórza Golan”.

„i ona ma taką nagrodę może powinna wyprowadzić się do niemiec”

„Proponuję wyjazd na Krym”.

„Proponuję wyjazd do KRLD”.

„Wyjazd do państw arabskich”.

Propozycji jest tak dużo, że niektórym osobom trudno coś nowego wymyślić. Stąd i taki kategoryczny wpis, bez wskazywania kierunku: „Wstyd, wstyd, wstyd. Jak pani to nie odpowiada, to niech pani wyjedzie z kraju, który pani nie odpowiada!!!!! Żegnam panią”.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • m.y.q.2 Re: Wstyd mi że żyję wsród takich ludzi 18.10.19, 22:13
      Jestem ciekawa, czy chociaż jeden z tych wpisywaczy przeczytał choć jedną książkę Olgi Tokarczuk. Mam wątpliwości, czy w ogóle jakąkolwiek kiedykolwiek przeczytał.

--
      do niedokończonych lektur
      do niedokończonych pytań
      wracać zawsze jest warto
      i czytać.
      • banowanyzaprawde1 Re: Wstyd mi że żyję wsród takich ludzi 19.10.19, 07:53
        m.y.q.2 napisała:

> Jestem ciekawa, czy chociaż jeden z tych wpisywaczy przeczytał choć jedną książ
        > kę Olgi Tokarczuk. Mam wątpliwości, czy w ogóle jakąkolwiek kiedykolwiek przecz
        > ytał.
        >
        No właśnie. Ja nie przeczytałem, jej twórczości nie znam i się nie wypowiadam. Jeśli Nobla dostała to pewnie jej się należał pomimo tego, że Nobel już stał się nagrodą polityczną.

--
        Obłęd rzeczywiście jest epidemią, ale ma dwa ulubione kanały rozprzestrzeniania się: media i Internet.
        Bernard Minier – Bielszy odcień śmierci

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka