Dodaj do ulubionych

Dlaczego powtórka z liczenia senatorów

21.10.19, 14:59
Nie ważne kto głosuje, ale kto liczy.
Mnie zaskoczyła ilość kart nieważnych w Katowicach aga
Obserwuj wątek
  • dociek Jeśli nie przekupią, to unieważnią. 21.10.19, 18:38
   Bo przegrana bardzo przeszkadza na drodze prezesa do prawdy.

   wiadomosci.wp.pl/wybory-do-senatu-sa-kolejne-wnioski-pis-do-sadu-najwyzszego-jaroslaw-kaczynski-idzie-na-calosc-6437574004091009a


   "Wybory do Senatu. Są kolejne wnioski PiS do Sądu Najwyższego. Jarosław Kaczyński idzie na całość
   PiS chce ponownego przeliczenia głosów w sześciu okręgach senackich. W tej sprawie partia rządząca złożyła cztery kolejne wnioski do Sądu Najwyższego, który rozstrzyga o ważności wyborów. Skargi PiS w ramach wyborczych protestów dotyczą już nie tylko okręgów nr 75 i 100, ale też okręgów nr 12, 92, 95 i 96.
   To taktyczny manewr obliczony na wywołanie chaosu – słychać w kuluarach. PiS bowiem Senat przegrało. – Jeśli sąd pozbawi mandatów senatorów opozycji i dostaniemy je my, będzie wojna – mówi jeden z polityków partii Jarosława Kaczyńskiego.

   – Wiemy, po co była reforma w Sądzie Najwyższym – przekonuje w rozmowie z WP Cezary Tomczyk (PO). – PiS chciał zmienić SN tak, by protesty wyborcze czy sprawy dotyczące wyborów były rozstrzygane na korzyść władzy.
   "


   --
   Stado świń przy korycie, bo barany przy urnach.
   • estella50 Re: Jeśli nie przekupią, to unieważnią. 21.10.19, 18:49
    Łapią się nadziei. Problem tylko z Izbą SN, która ma potwierdzić ważność/nieważność. Ponieważ powołał ją do życia PiS i do jej składu powstawiał swoich nominatów.
    Czy opozycyjna Koalicja nie powinna też przeanalizować wyników głosowń w okręgach, gdzie ich kandydat przegrał minimalnie?
    Adam Szejnfeld w tvn24 mówi, że opozycja ma w zanadrzu swoją broń w razie czego i nie zawaha się jej użyć.
        • estella50 Re: Jeśli nie przekupią, to unieważnią. 22.10.19, 19:04
         Dla jasności wklejam analizę sprawy z Onetu:

         Wyniki w sześciu okręgach senackich, zaskarżone przez PiS do sądu, w żaden sposób nie odbiegają od średniej krajowej — wynika z analizy Onetu. Szczególnie sprawdzaliśmy głosy nieważne, bo PiS ma do nich zastrzeżenia. Nawet gdyby wszystkie głosy unieważnione ze względu na podwójne krzyżyki dopisać kandydatom PiS, to w pięciu zaskarżonych okręgach i tak nie zmieniłoby to wyniku wyborów.

         Onet przeanalizował wyniki we wszystkich 100 okręgach senackich, ze szczególnym uwzględnieniem sześciu okręgów, w których zdaniem PiS dochodziło do nieprawidłowości
         Nasze wnioski? W żadnym z tych okręgów nie było — jak sugeruje PiS — wyjątkowo dużo głosów nieważnych. Połowa zaskarżonych okręgów ma wyniki poniżej średniej krajowej
         W dodatku — wbrew sugestiom polityków PiS — większość głosów nieważnych to nie są karty z podwójnymi krzyżykami, czyli takie gdzie mógł celowo zostać dopisany krzyżyk, by doprowadzić do unieważnienia głosu oddanego na PiS
         Ponad 70 proc. nieważnych głosów to czyste karty bez żadnego krzyżyka. A ich sfałszować nie można
         Politycy PiS sugerują, że podczas wyborów w sześciu okręgach senackich padło zaskakująco dużo głosów nieważnych. Chodzi o okręgi, w których kandydaci PiS zajęli drugie miejsca, przegrywając nieznacznie — o kilkaset, kilka tysięcy głosów — z kandydatami opozycji.         Podkreślam: 70% głosów nieważnych to karty bez żadnego krzyżyka! A więc także bez hipotecznego fałszerstwa.
         Po drugie: wyobrażcie sobie kilkuosobową komisję z sympatiami do najróżniejszych opcji, spośród której jeden z członków (po posegregowaniu wyjętych wieczorem z urny głosów) siada przed stosem głosów i pracowicie dopisuje X (jakim kolorem długopisu?) w kartach wygranego kandydata z nielubianej opcji.
         Pracowałam w komisjach wyborczych i nie wyobrażam sobie, jak mogłoby to być możliwe. Protokół z policzonymi kartami podpisują wszyscy członkowie komisji. Jeśli więc fałszować, to karty zapieczętowane, zamknięte w sejfach i opisane w protokole. Czy opozycja może mieć dostęp do opieczętowanych sejfów w urzędach?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka