Dodaj do ulubionych

A mnie to na przykład bawi

22.10.19, 18:55
Niedziela dla Boga i rodziny

Zakaz handlu w niedziele to jeden z czołowych postulatów wyborczych zrealizowany przez PiS, wdrażany pod hasłem "niedzieli dla Boga i rodziny". Jednak, jak wynika z przytaczanego przez Bankier.pl za PAP raportu Instytucji Statystyki Kościoła Katolickiego, "na razie nie wpłynął na zwiększenie frekwencji w polskich kościołach". Jednocześnie w raporcie czytamy, że potrzeba "jeszcze dwóch, trzech, czterech, pięciu lat, żeby tę tendencję zweryfikować".

next.gazeta.pl/next/7,151003,25334799,zakaz-handlu-solidarnosc-chce-lex-zabka-placowka-pocztowa.html#s=BoxOpImg7
A co jesli ktoś jest niewierzący, albo po prostu niepraktykujący? Albo innego wyznania? Czy zakaz handlu w niedzielę kogoś nawróci i dlaczego ja mam mysleć pod dyktando p.Sniadka któremu sie wydaje ze walczy o słuszną sprawę? Ja nie robię zakupów w niedzielę głównie dlatego że umiem sobie tak zaplanować no i mam dużo czasu. Nie cierpię za to głupich ludzi którzy dopadli stołka i wydaje im sie że zbawiają świat.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: A mnie to na przykład bawi 22.10.19, 19:14
      Usługi są dla ludności, czy ludność dla usług? Mamy tak organizować własne życie, żeby uprzyjemniać życie pracujących w usługach? Czy raczej usługodawcy mają starać się pozyskiwać w nas klientów?
      Te dywagacje są bez sensu, bo przecież wiadomo, że tu nie o kasjerki chodzi, tylko o zapełnianie kościołów w niedziele. No i bez powodzenia, bo kościoły i tak pustoszeją! O to starają się z całych sił proboszczowie z biskupami. Przez pedofilię, chciwość, głupotę, uzurpowanie sobie rządu dusz itd itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka