Dodaj do ulubionych

Matka leżala pijana ... synek glodny

23.10.19, 20:32

Ktory to juz taki przypadek? Dlaczego sasiedzi i szkola nie zareagowali na czas?
Znow przypomniala mi sie ta krytykowana przez Polakow Norwegia...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25340279,chlopiec-byl-glodny-a-matka-spala-pijana-w-krzakach-wychowywal.html#s=BoxOpLink

.
Obserwuj wątek
      • m.y.q.2 Re: Matka leżala pijana ... synek glodny 24.10.19, 12:42
        Jakby było 1000+, to by starczyło na dwa razy więcej wódy! Dzieci dalej by nic z tego nie miały, choć w założeniu dla nich te pieniądze miały być.

--
        Ci, co mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie,
        St. Jerzy Lec
        • estella50 Re: Matka leżala pijana ... synek glodny 24.10.19, 13:54
          A policja zajęta jest legitymowaniem sędzi w trakcie rozprawy, czy sprawdzaniem stopnia demoralizacji na deskach Teatru Wybrzeże.
          W tym przypadku ewidentnie jest to wina służb. Jeśli 8-latek nie ma podręczników i przestał chodzić do szkoły, to natychmiast pracownik socjalny powinien zjawić sie w miejscu zamieszkania dziecka.
          Zdaje się, że starsze dzieci (siedmioro?) zostało wcześniej tej matce zabrane. Dlaczego pozwala się takim kobietom zachodzić w ciążę i rodzić? Niechby żyła jak chce, piła ile może, ale niech to się dzieje bez rodzenia i krzywdzenia dzieci! Na pewno zgodziłaby się na ubezpłodnienie, gdyby tylko to w naszym kraju było możliwe
        • suender Re: Matka leżala pijana ... synek glodny 24.10.19, 14:01
          m.y.q.2 24.10.19, 12:42

> Jakby było 1000+, to by starczyło na dwa razy więcej wódy!

To jest za mało powiedziane: Dla patologicznego marginesu powinno się dawać dużo więcejj, min. 1500+ by te pijackie mamy i taty zapiły się szybko na amen i uwolniły niewinne dzieci od takich podłych rodziców. Taki nowy program pisi powinni uruchomić pod nazwą: "Walka z alkoholizmem", - ale gdzie tam oni (jako to rzecze Terlikowski) tępe są.

Pozdrawiam.
          • banowanyzaprawde1 Re: Matka leżala pijana ... synek glodny 24.10.19, 18:35
            Najpierw te zapijaczone kreatury uwolniły by własne dzieci od życia na tym padole łez. Dla takiej patologii jest tylko jedno wyjście, ogrodzony teren zasiekami pod napięciem a do życia w barakach suchy chleb i litr spirytusu dziennie.

--
            Obłęd rzeczywiście jest epidemią, ale ma dwa ulubione kanały rozprzestrzeniania się: media i Internet.
            Bernard Minier – Bielszy odcień śmierci
            • m.y.q.2 Re: Matka leżala pijana ... synek glodny 24.10.19, 19:34
              Te pięćset złotych na dziecko można przecież przeznaczyć na obiady w szkole dla dzieci, a jeśli nie w szkole, to w jakiejś placówce gastronomicznej, zresztą kolacje też mogłyby tam dzieci zjeść, śniadanie w wakacje też, w roku szkolnym może w szkole kubek mleka czy kawy i bułka z czymś tam śniadaniowym. I podręcznki szkolne, zeszyty i całe wyposażenie, choć tyle dzieci miałyby z tych pieniędzy, odzież oczywiście też. Tak sobie myślę, że zamiast dawać zapomogi pijakom w MOPS do ręki, lepiej by było opłacić z tej kwoty mieszkanie, prąd, gaz, itp.
              Łatwiej może tym rodzinom byłoby żyć, dzieci nie byłyby głodne i miałyby chociaż widno w mieszkaniu i potrzebne rzeczy do nauki.

--
              — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów.
              TerryPratchett
              • suender Re: Matka leżala pijana ... synek glodny 24.10.19, 20:01
                m.y.q.2 24.10.19, 19:34

> Łatwiej może tym rodzinom byłoby żyć, dzieci nie byłyby głodne i miałyby
                > chociaż widno w mieszkaniu i potrzebne rzeczy do nauki.

A po co na dzieci 500+ wydawać skoro dzieci nie są jeszcze elektoratem PiS?
                Ich elektoratem jest, a jakże, ich mama i tata i za flaszkie na nich zagłosują, - he, he, he, he, .....

Pozdrawiam.
                      • estella50 Re: Matka leżala pijana ... synek glodny 24.10.19, 22:14
                        m.y.q.2 napisała:

> Nie nasze, ale ich szkoda! Co one winne, że przyszły na świat, który tak napraw
                        > dę ich nie chce?
                        >
                        Jesteśmy zgodne (zgodni?). Żal bardzo tych niechcianych dzieci.
                        Może by tak opieka społeczna zafundowała choćby spirale tym alkoholiczkom? Rozumiem oczywiście, że nie dziś, nie pod tymi rządami, ale w jakiejś perspektywie?
                          • dociek Re: Matka leżala pijana ... synek glodny 26.10.19, 08:27
                            Andrzej Gerlach FB

Byłem dzisiaj w przychodni medycznej z jednym z moich synów na bilansie zdrowia do szkoły średniej i przysłuchiwałem się przy okazji oczekiwania na lekarza, rozmowom obecnym w poczekalni młodym matkom. Szczególnie jednej...
                            Pani, rocznik 1989, a więc obecnie trzydziestolatka, bez żadnych oporów z powodu obecności w poczekalni przypadkowych osób, także mnie, instruowała inną młodą matkę, prawdopodobnie swoją koleżankę, jak można skutecznie wykorzystywać wszystkie programy socjalne proponowane obecnie przez nasze państwo dla samotnych matek posiadających liczne potomstwo i nie pracując nigdy, żyć zupełnie nieźle...
                            Pani urodziła właśnie siódme dziecko. Uroczy synek wyglądał na kilkutygodniowego niemowlaka i towarzyszył matce w przychodni.
                            Ale w domu pozostało jeszcze sześcioro jego starszego, przyrodniego rodzeństwa. Dlaczego przyrodniego? Bo każde z dzieci ma innego ojca, ale wszystkie noszą nazwisko panieńskie matki. O przepraszam, muszę być precyzyjny, dwoje z tych dzieci ma tego samego ojca. Ale nazwisko panieńskie mamusi.
                            Jestem samotnym ojcem dwóch synów, ale z niemal otwartymi ustami słuchałem niezwykle szczerych wypowiedzi pani, która w swojej szczerości zrobiła szybką wyliczankę, jakie pieniądze otrzymuje z opieki społecznej, z programu 500+, 300+ i tak dalej. Do tego wsparcie w szkole, darmowe posiłki, darmowe przedszkole, darmowe mieszkanie. Okazuje się, że jako samotna matka tak licznej rodziny, otrzymała już trzecie darmowe mieszkanie, każde coraz większe. Miasto opłaca jej media, prąd i gaz. A właśnie nie wszystko. Bidulka się skarżyła, że za telewizję kablową i telefon komórkowy musi płacić sama. Tak się przejąłem, że mało nie zacząłem wówczas szlochać nad jej losem.
                            Dzieci ma z różnymi partnerami, wszyscy płacą jej zasądzone przez sąd alimenty, a ci bogaci i żonaci płacą jej jeszcze więcej, bo ich żony nie wiedzą o pozamałżeńskich wybrykach swoich mężów. Jeszcze jeden dowód, że dyskrecja i zdrada małżeńska dużo kosztuje...
                            Zapewne większość z Państwa zadaje sobie teraz pytanie, ile "wyciąga" zatem taka kobieta z budżetu naszego miasta i państwa. Z jej szczerych wyznań wynika, że w sumie ma przeszło osiem tysięcy złotych miesięcznie. To około 100.000 złotych rocznie!!! Bez jednego dnia pracy!!!
                            Jestem samotnym ojcem, chyba dobrze wykształconym, posiadam tytuł naukowy i wydawało mi się, że znam się na życiu. Do dzisiaj...
                            Moja koleżanka, lekarka, która leczy moje dzieci, po ciężkich sześcioletnich studiach medycznych, z drugim stopniem specjalizacji zawodowej i trzydziestoletnim stażem w zawodzie, nie zarabia takich pieniędzy w tej przychodni. O pielęgniarkach pracujących z nią w tym samym miejscu, po pięcioletnich studiach magisterskich z pielęgniarstwa i ich zarobkach nawet nie wspominam. Aby nikomu nie podnosić ciśnienia.
                            Te wszystkie kobiety codziennie przychodzą do pracy, niektóre z nich pracują więcej lat niż ta matka siedmiorga dzieci żyje na tym świecie, płacą co miesiąc obowiązkowe składki do ZUS-u i wszystkie wymagane prawem podatki temu państwu. Widzicie Państwo różnicę?
                            Wytworzyliśmy w państwie PIS specjalną kastę społeczną. Kastę, która rozmnaża się i żyje, jak pasożyt na organizmie tego państwa. Jak długo jeszcze? A jak będą żyły kiedyś ich dzieci? Co gorsze, wytworzyliśmy w nich poczucie, że im się to na zawsze należy i że to oni stanowią tą najbardziej godnościową część społeczeństwa.
                            Kiedy w naszej klasie politycznej obudzi się w tej palącej kwestii społecznej jakakolwiek refleksja? Czy to, że pewni politycy kupili sobie w ten sposób żelazny elektorat na długie lata, jest wystarczającym argumentem w tej kwestii?
                            Rozumiem jak ważną sprawą w naszym kraju jest obecnie demografia. Sam wychowuje dzieci, i jestem ostatnią osobą, która krytykowałaby wielodzietność w rodzinie, ale chyba nie o taką wielodzietność nam jako narodowi chodziło i nie za taką cenę społeczną i ekonomiczną.
                            A może jestem w błędzie? Może się mylę?

--
                            Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
                          • dociek Re: Matka leżala pijana ... synek glodny 26.10.19, 10:23
                            Michal Osiecimski FB

Wracając do wczorajszego "Czarno na białym", w którym pokazano elektorat PiS z Podlasia. Powiecie może, że brak mi empatii, że nie staram się zrozumieć doli ciężko pracujących ludzi itd itp. Trudno, mówcie, co chcecie - nie potrafię wykrzesać w sobie grama sympatii dla tych bezzębnych prostaczków na furmankach i babin okutanych w chusty, dla których najważniejsze jest, żeby żyć jak pan bóg przykazał, chodzić do kościółka, słuchać plebana i tego, co mówią w telewizji.

W 90% są ciemni i głupi na własne życzenie. Kto chciał się z tego ciemniactwa i zacofania wyrwać - zrobił to, Wystarczyło trochę myślowego wysiłku. Kto chciał z człowieka prostego zmienić się w prostaka, nie musiał niczego robić - wystarczyło trwać. I oni trwają w tej swojej bezmyślnej tępocie. I niech nikt im nie dorabia gęby nic niemogącego prostaczka. To są gnuśni lenie, którzy chcą mieć wszystko podane, bo im, ludowi bożemu, to się przecież należy. To na tej tępej gnuśności żerują psychopaci w rodzaju Kaczyńskiego, Kuchcińskiego i Kurskiego, wykorzystując fakt, że bezmyślny tępak ma taki sam głos, jak homo sapiens.

--
                            Im bliżej, tym gorzej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka