Dodaj do ulubionych

Ludzie !!! To sie w głowie nie mieści

26.10.19, 15:53
Rodzice nie szczepią dzieci, kwestionuje się zmiany klimatyczne, a liczba egzorcystów gwałtownie rośnie. I on się cieszy

Więcej: weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25333982,rodzice-nie-szczepia-dzieci-kwestionuje-sie-zmiany.html

Wraz z rządami PiS i odwetem na dominujących przez ćwierć wieku elitach przychodzi dziwny odwrót od racjonalizmu. Tysiące rodziców nie szczepią dzieci, jeszcze większe grono rodaków kwestionuje ocieplenie klimatu wraz z jego konsekwencjami. Lawinowo rośnie liczba egzorcystów - w końcówce lat 90. było ich w Polsce czterech, teraz jest prawie dwustu.

Ugandyjski charyzmatyk John Bashobora, który rzekomo leczy chorych i wskrzesza umarłych, co roku gromadzi na polskich stadionach dziesiątki tysięcy wiernych. W internecie furorę robią strony piszące o szkodliwym wpływie, jaki wywiera na dzieci lektura przygód "Harry'ego Pottera", oraz o tym, że japońska maskotka Hello Kitty to dzieło szatana (hell - piekło).

Radio Maryja zaprasza na antenę jezuitę demonologa Aleksandra Posackiego, który mówi o czarnej magii, zgubnym wpływie niechrześcijańskich amuletów, zniewoleniach demonicznych, które są efektem dominującego w świecie permisywizmu moralnego i o złych duchach mogących przestawiać meble w mieszkaniu.

Gdzie my żyjemy???

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
      • dociek Re: Ludzie !!! To sie w głowie nie mieści 27.10.19, 07:09
        Od dawna widziałem, że podobno katoliccy czarownicy w sutannach to miłośnicy i specjaliści demonologii oraz czarnej magii tudzież jedyni prorocy głoszący dobrą nowinę.

No bo skąd by się wzięła ta "dobra zmiana"? Buraki pastewne by ją wymyśliły?

Ale ja "z innej strony głowy", bo się też nie mieści. I tak właśnie dzieje się z wyznawcami tychże, co powyżej. Bo, że mocno wierzący, to wiadomo, choć nie czarny, ten słynny.

metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25349344,artur-zawisza-rano-potracil-rowerzystke-wieczorem-znow-za-kierownica.html?fbclid=IwAR32EyuQBm59XIvTsWzuXUK6dva-U9DgLe5etQSraK5CZ5U6Kc9t2Lrq3sk

"Artur Zawisza rano potrącił rowerzystkę, wieczorem znów za kierownicą bez prawa jazdy. Auto odholowane.

Były poseł Artur Zawisza w piątek wieczorem ponownie prowadził bez prawa jazdy - podaje RMF FM. Mężczyzna tego samego dnia rano potrącił rowerzystkę, jadąc autem mimo braku uprawnień. Były polityk stracił je w 2016 r. po tym, jak prowadził samochód pod wpływem alkoholu.
        "

--
        To chyba robota ruskich!
      • dociek Re: Ludzie !!! To sie w głowie nie mieści 27.10.19, 07:20
        Nawiedzony, ciemny motłoch w akcji.
        Czyli jak czarnoksiężnicy opanowali puste łby tłuszczy. To się w głowie nie mieści!

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pedofil-przed-s%c4%85dem-ludzie-go-broni%c4%85-od-s%c4%85dzenia-jest-b%c3%b3g-nie-s%c4%99dzia/ar-AAJl1L9?ocid=sf

"Pedofil przed sądem, ludzie go bronią: od sądzenia jest Bóg, nie sędzia
        Szokujące zachowanie w sądzie w Zgorzelcu. W piątek ruszył tam proces pedofila. Na miejsce przybył tłum ludzi. Krzyczeli, że sąd ma go zostawić - ewentualną karę przestępcy wymierzy Bóg.
        Kto powinien sądzić dorosłego mężczyznę, który popełnił przestępstwo i molestował seksualnie dzieci? Zdaniem mieszkańców Ruszowa, sąd i prokuratura nie mają do tego prawa. Kto ma? Wyłącznie Pan Bóg.
        To nie sąd i prokuratura są od sądzenia księdza, tylko Bóg - krzyczeli zebrani tłumnie przed salą rozpraw.
        W piątek 25 października w Zgorzelcu ruszył proces Piotra M. Dlaczego, choć ciążą na nim poważne zarzuty, społeczność wzięła mężczyznę w obronę? Zdaje się, że jedynym wyjaśnieniem jest jego profesja. To ksiądz.

W maju 2019 roku ksiądz Piotr M. - proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie - został zatrzymany przez policję i zamknięty w areszcie. Chwilę wcześniej mama dziewczynki, którą przygotowywał do sakramentu komunii świętej, powiadomiła prokuraturę o jego nadużyciach.
        M. miał molestować seksualnie małe dzieci. Sąd w Zgorzelcu rozpatruje sprawę dwóch wykorzystanych przez niego dziewczynek. Ale to nie koniec - duchowny oskarżany jest też o molestowanie dzieci w latach osiemdziesiątych, w parafii na Nowym Dworze we Wrocławiu - podaje "Głos Wielkopolski".

Duchowny nie przyznaje się do winy.
        "

--
        Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
        • m.y.q.2 Re: Ludzie !!! To sie w głowie nie mieści 27.10.19, 11:03
          Przecież dostęp do oświaty i nauki jest dla wszystkich darmowy! Wytłumaczcie mi proszę, jak to możliwe, żeby ludzie byli tak kompletnie zaimpregnowani na myślenie racjonalne? Czego trzeba, żeby społeczeństwo odwróciło się od tej czarnej mafii? Czy ludzie kompletnie stracili instynkt samozachowawczy?

--
          — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów.
          TerryPratchett
          • estella50 Re: Ludzie !!! To sie w głowie nie mieści 27.10.19, 12:22
            Jedną z przyczyn jest system edukacyjny, a właściwie filozofia nauczania, a nie uczenia się. Edukacja odtwórcza, a nie trwórcza. Nastawienie na pamięciowe, a nie rozumne opanowanie materiału. Treści programowe zwrócone w przeszłość, a nie przyszłość. Brak indywidualizacji i brak zadań wymagających współpracy innych.
            Poraziła mnie informacja, że zadaniem uczniów zaczynających naukę historii jest pamięciowe opanowanie życiorysów jakich znamienitych osób. Bez tła, bez osadzenia w epoce itp.
            • m.y.q.2 Re: Ludzie !!! To sie w głowie nie mieści 27.10.19, 12:52
              Rozumiem, że system nauczania jest zły, ale przecież czytać uczą, a jak się umie czytać, to można wiedzę zdobywać czytając książki. Przecież nawet ludzie kończący byle jakie szkoły w małych miejscowościach, zostawali i zostają uczonymi, wynalazcami, pisarzami, jednym słowem światłymi członkami społeczności. Tyle, że nie wystarczał im idiotyczny szkolny program, sięgali po więcej. Po to są biblioteki, aby umożliwić ludziom poszerzanie wiedzy szkolnej. Teraz nawet nie trzeba do tej biblioteki iść, można z jej zasobów korzystać wirtualnie!

--
              do niedokończonych lektur
              do niedokończonych pytań
              wracać zawsze jest warto
              i czytać.
              • estella50 Re: Ludzie !!! To sie w głowie nie mieści 27.10.19, 13:20
                Masz rację, ale nie całą! Wez pod uwagę, że szkoła nie zaszczepia przyjemności z czytania. Spójrz na zestaw obowiązujących lektur. Bogoojczyżniane, sięgające do przeszłości, pełne wzniosłych idei, pisane dawnym językiem. Ale bez nawiązania do współczesnego życia, problemów, jakie ma dzisiejsza młodzież i inni nasi współobywatele. O budżecie państwa mówi się powierzchownie w szkołach średnich (jeśli uczeń dotrwa do tego etapu).
                Tak już jest, wszędzie tak jest, że dla części obywateli ciekawość jest drogą do piekła, a nie do wiedzy. Po prostu bardziej interesuje ich co na obiad, a nie o czym w sejmie mówią. To dla nich i za nich tzw elity, działacze partyjni i samorządowi mają obowiązek myśleć i tak działać, żeby ich los poprawić (i nie tylko ich oczywiście).
                Czy to, że będziemy krytykować tych bezmyślnych za ich niewiedzę, lenistwo umysłowe, brak horyzontów itd - czy to spowoduje jakąś zmianę w ich nastawieniu do rzeczywistości? Zaczną czytać i myśleć? Na pewno nie! Czują się poniżeni, obrażeni, niedocenieni. I jeszcze bardziej zasklepiają się w swoim widzeniu świata.
                Może więc lepiej pogodzić się z faktami i zacząć szanować i doceniać ich często ciężką pracę na kasie, w hurtowni, na gospodarce? Nie wymiawiać, że nie błyszczą inteligencją, ale chwalić za wychowanie gromadki dzieci, wybudowanie domu.

Słusznie ktoś niedawno powiedział, że wielu z tych szarych obywateli z powodów godnościowych właśnie głosuje na PiS! Bo tam ich szanują, rękę podają. Myślę, że warto nad tym pomyśleć.
                • m.y.q.2 Re: Ludzie !!! To sie w głowie nie mieści 27.10.19, 14:02
                  Lektury i w moich szkolnych latach były dobierane idiotycznie, a ja jakoś nie zidiociałam, tylko czytałam i czytałam. Czytanie poszerza horyzonty i wcale nie trzeba mieć skończonych trzech fakultetów i pracować na uczelni, żeby nie być ciemniakiem. A zresztą, jak często widać, bycie profesorem nie znaczy, że się nie jest ciemniakiem. Nazwisk nie trzeba wymieniać, prawda?Moja nauczycielka z podstawówki podkreślała, że najbardziej szkodliwy dla człowieka jest sposób myślenia typu "Jakim mnie Panie Boże stworzyłeś, takim mnie Panie Boże masz".
                  Nawet w biblii taka przypowieść o zakopanym talencie istnieje. Każdy człowiek, niezależnie od tego, czy jest uczonym, rolnikiem, bezrobotnym czy kasjerem lub sprzątaczem, ma obowiązek się rozwijać duchowo, bo każdy dostał talent, jak w tej przypowieści, a najgorszym sposobem potraktowania owego talentu, jest zakopanie go w ziemi. Za takie postępowanie został ten, co talentu nie pomnożył, ukarany. Ta kara to ciemnota, ciasnota umysłowa i dobrowolne oddanie się w niewolę tym, co ich głupotę przekują, przeciwko nim samym, na swoją korzyść.

--
                  Wierzę tylko w zdementowane wiadomości.
                  Winston Churchill
                  • estella50 Re: Ludzie !!! To sie w głowie nie mieści 27.10.19, 14:14
                    No tak, ale oni niespecjalnie mają taką świadomość samych siebie. Za to PiS ma władzę i bezwzględnie rządzi nie tylko nimi (co im nie przeszkadza, a nawet cieszy), ale także nami! I będziemy dalej tak trwać z naszych wyżyn traktując poniżająco tych mniej kumatych? Czy może jednak spróbujemy ich zrozumieć i jakoś docenić? Nawet z wyrachowania, ale dla szczytnego celu: pokonać PiS!
                    • iryska2604 Re: Ludzie !!! To sie w głowie nie mieści 27.10.19, 16:16
                      Wydaje mi sie że miłość do książek się wynosi z domu. Jak rodzic czyta dziecku i jeśli dziecko jest ciekawe co tam dalej na tych kartkach jest- to coś z tego się rodzi. Teraz podtyka sie dziecku komórkę i jest świety spokój. Chwalę matkę moich wnuczek - ogranicza młodszej komputer i komórkę,nie pozwala siedzieć cały dzień z nosem w ekranie.Ja sie nauczyłam czytać własnie w domu,potem miałam wspaniałą poloniostkę i tak mi zostało na całe życie.I nad jedną lekturą autentycznie usnęłam ,nad "Nieboską komedią" Krasińskiego.

--
                      mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka