Dodaj do ulubionych

I co dalej z Banasiem?

26.10.19, 18:30
Sypie się ostatnia linia obrony Mariana Banasia- narracja PiS o'nieustraszonym pogromcy mafii VAT-owskiej'. Okazuje się , że jeden z współpracowników Mariana Banasia w czasach, gdy ten kierował ministerstwem finansów, miał po godzinach wyłudzać podatek VAT. Wysocy rangą urzędnicy okradli państwo na pięć milionów złotych. Sprawę ujawniła Rzeczpospolita. W PiS trwa próba sił, co zrobić z prezesem NIK-u. Jego 'determinację' testował szef klubu PiS. Ryszard Terlecki spotkał się z Marianem Banasiem w poniedziałek. Szczegółów nie chciał zdradzić. Justyna Dobrosz-Oracz dowiedziała się jak się tłumaczył.

wyborcza.pl/10,82983,25348686,pis-zakladnikiem-banasia-w-partii-trwa-proba-sil.html#S.strefa_ogladania-K.C-B.2-L.1.videogruby

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • estella50 Re: I co dalej z Banasiem? 26.10.19, 18:49
   Banaś robił przekręty, kiedy jego ministrem (finansów) był Morawiecki i teraz, kiedy premierem jest tenże Morawiecki.
   Z rozrzewnieniem myślę o ośmiorniczkach, o zegarku Nowaka... Byle wulgaryzm wysadzał z siodła w prywatnej podsłuchanej rozmowie.

   Kiedy Banaś nie wyraził woli ustąpienia i po urlopie wrócił na stanowisko szefa NIK, to nagle okazało się, że jego bliscy współpracownicy siedzą za przekręty watowskie! A że siedzieli przynajmniej od miesięcy (o czym opinia publiczna nic nie wiedziała - ciekawe dlaczego?), to ujawnienie akurat teraz tego faktu musi zastanawiać. Podejrzewam, że Terlecki dał Banasiowi ultimatum: ustępujesz albo ujawniamy złodziejstwo twoich podwładnych. Nie ustąpił i ujawniono.
   Tak sobie myślę, że Banaś teraz zajmuje się w NIK generalnymi porządkami: pali, kasuje i wyrzuca co może. Woli być nieudolnym szefem NIK na bezrobociu, niż nieudolnym szefem NIK w areszcie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka