Dodaj do ulubionych

Polska po katolsku

01.11.19, 06:13
Nie rozumiem, dlaczego takich ludzi się nie leczy tylko promuje?
W krainie przygłupów największy świr rządzi?www.facebook.com/tolpa.leszek/videos/2419361641639662/


"W marcu 2019 prof. Łon, przeciwnik wejścia Polski do strefy euro, sugerował, aby to złoty stał się walutą oficjalną Unii Europejskiej (zamiast euro, które zostałoby zlikwidowane);
W kwietniu 2019 uzupełnił, że przeciwko przyjmowaniu przez Polskę euro przemawia przepowiednia fatimska;
W lipcu 2019 proponował, aby na banknocie 800 zł znalazła się Maria Konopnicka – ponieważ wychowała ośmioro dzieci;
W sierpniu 2019 radził, że aby uchronić Polskę przed kryzysem gospodarczym, drogowskazem dla polskiej polityki pieniężnej powinna być „heroiczność cnót św. Moniki”, której modlitwa za syna – św. Augustyna – przyniosła „znakomite efekty”;
We wrześniu 2019 ekonomista apelował o „wypędzenie z polskich uczelni, szczególnie ekonomicznych, ducha kosmopolityzmu”, który „obrzydza” przywiązanie do wartości narodowych i patriotycznych.


(jego zdaniem) podczas inauguracji roku akademickiego na każdej uczelni publicznej obok hymnu państwowego powinna być także odśpiewana »Rota« Marii Konopnickiej. Rektor uczelni wyznaczany przez premiera powinien z tej oto racji dobrze rozumieć potrzebę zapraszania na uroczystości inauguracji roku akademickiego osób, które w ramach wykładu inauguracyjnego wskazywałyby studentom na różne aspekty postaw patriotycznych w poszczególnych obszarach życia społecznego, gospodarczego oraz kulturalnego”."
--
Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
Obserwuj wątek
   • dociek Re: Polska po katolsku - eksces drugi 01.11.19, 09:41
    Wezwanie policji do wyplutego wafla. Nowotwór w hybrydzie obrządku religijnego z obowiązkiem służbowym, gdy obywatelskie prawo laickiego państwa zostało zainfekowane przez religijne nakazy i zakazy.


    www.se.pl/belchatow/policja-interweniowala-w-trakcie-mszy-czy-w-belchatowskim-kosciele-doszlo-do-profanacji-aa-PzHF-sVR9-9Gu6.html?fbclid=IwAR3Bl8Vui9gRNMm20yE3FZ6pr0dGQV0oiDo4FjWUV1FyH4t6YoMTb019f5k


    "Policja interweniowała w trakcie mszy! Czy w bełchatowskim kościele doszło do profanacji?
    28 października w kościele pw. NMP Matki Kościoła na osiedlu Dolnośląskim interweniowała policja. Mundurowych wezwali duchowni, którzy zgłaszali, że w świątyni mogło dojść do aktu profanacji. Ksiądz zauważył bowiem, że podczas mszy świętej chłopak po przyjęciu komunii, wypluł ją i schował do kieszeni. 13-latek, próbował trzykrotnie uciec z kościoła.

    Do zdarzenia doszło na wieczornej mszy świętej. Nabożeństwo przebiegało bez zakłóceń do momentu komunii świętej. Kiedy księża udzielali jej wiernym, jednemu z duchownych rzucił się w oczy obrazek 13-latka, które najpierw hostię przyjął, po czym wypluł ją w dłoń i schował do kieszeni. Reakcja duchownych był natychmiastowa.

    - Staraliśmy się wyjaśnić tę sytuację, ale było to trudne. Zapytaliśmy, kiedy 13-latek przystępował do spowiedzi, kiedy powiedział, że nie pamięta, zapytaliśmy po co przyjmował hostię? - relacjonuje jeden z księży.

    Zdaniem duchownych w sytuacji braku jasnych odpowiedzi na zadane pytania, istniała realna groźba znieważenia hostii. Księża zdecydowali się wezwać policję. Ta, sprawę potwierdza, ale komentować jej nie chce. Z relacji duchownego wynika, że małolat wyjaśniał mundurowym swoje zachowanie.

    - 13-latek przy policji tłumaczył, że bolał go ząb i dlatego wypluł Pana Jezusa i schował do kieszeni - mówi ksiądz.

    Duchowni nie mają wątpliwości, że takie tłumaczenie to bzdury, bo 13-latek trzykrotnie rzucił się do ucieczki z kościoła, szarpał się i podawał kłamliwe dane osobowe. Ostatecznie hostia została przez chłopaka spożyta, a ponieważ księżom udało się szybko zainterweniować, to jak podkreśla nasz rozmówca, do profanacji jako takiej nie doszło, ale:

    - Mogłoby dojść, gdyby nie było natychmiastowej reakcji. Mamy specyficzny czas, jesteśmy tuż przed Wszystkimi Świętymi. 31 października jest halloween i często dochodzi do tego, że grupy osób są wynajmowane, by kraść hostię i dochodzi do profanacji na czarnych mszach świętych. Teraz ostrożność trzeba wzmożyć - mówi duchowny i przy okazji prosi wiernych o czujność i zwrócenie uwagi na ten problem.
    "

    --
    Im bliżej, tym gorzej.
  • suender Re: Polska po katolsku 01.11.19, 07:27
   dociek 01.11.19, 06:13

   > W krainie przygłupów największy świr rządzi?

   Nie ma się co dziwić, bo Bolandia jest krainą nieudaczników. Zamiast zrobić szkoły i uczelnie zupełnie prywatne a ludziom dawać z budżetu tylko ew. bony edukacyjne to komuniści i socjaliści wymyślili państwowe szkolnictwo, by ludzie nie mieli wyboru!
   No to teraz mają, nawiedzeni i półgłowi politycy bezkarnie ingerują w programy nauczania.
   Jedni chcą ateistycznych programów inni tylko konfesyjnych, czyli od komuny prawie nic się nie zmieniło, ot przepraszam coś się zmieniło: Zeświroiwany Prezes w j. angielskim pnie się w górę: www.facebook.com/tolpa.leszek/videos/2419361641639662/

   Pozdrawiam.
     • estella50 Re: Polska po katolsku 01.11.19, 19:31
      Alfredko, nie denerwuj się.
      Polska policja, kraju demokratycznego, zostaje wezwana, bo nastąpiło jakieś zachwianie w realizacji obrządku któregoś z kościołów?! Rozumiałabym, gdyby to była religia państwowa, sankcjonowana konstytucyjnie. Jak na razie przecież tak nie jest. I uważam, że nigdy u nas nie będzie. Za dużo w naszym narodzie jest potrzeby wolności! I ten, kto stawia na katolicką kartę i na dzielenie w ten sposób naszego narodu, ten mocno się przejedzie!
      • m.y.q.2 Re: Polska po katolsku 01.11.19, 20:00
       Trzeba nauczyć dzieci życia w tym zniewolonym kraju. Jeżeli się nie chce opłatka połknąć, można go zatrzymać w ustach do chwili, kiedy nikt nie patrzy i dopiero wtedy dyskretnie usunąć, np. do chusteczki. Niestety, takie czasy, że jak się nie chce zrujnować sobie i rodzinie życia, należy udawać, w myśl zasady, że jeśli wszedłeś między wrony...
       To się nazywa mimikra.
       Dorosły sobie poradzi, gorzej z dziećmi, które nie rozumieją, że takie demonstracje wychodzą im na złe, już tam czarni nieźle temu dziecku dokuczą, oni mają długie ręce!

       --
       — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów.
       TerryPratchett
       • dociek Re: Polska po katolsku 02.11.19, 16:42
        Obawiam się, że w ewidentnie katolskim klimacie stosownych organów państwa cała ta sprawa zostanie wyciszona, a księża i policja nie poniosą żadnych konsekwencji nielegalnego ataku i gnębienia dzieciaka.


        mobile.natemat.pl/289361,belchatow-zawiadomienie-ws-ksiezy-i-policjantow-chlopiec-wyplul-hostie?fbclid=IwAR0hQEK2ytSytmOv1cNRXKWtLF1PVBCl_l9zxkFmMmrUBJhMZfQ6rSFaHqk


        "Interwencja duchownych była błyskawiczna - chłopca uwięziono w świątyni i pytano, po co przyjmował komunię, skoro zaraz potem ją wypluł, a także kiedy był u spowiedzi. Następnie księża wezwali policję. Z relacji kapłanów wynika, że nastolatek trzykrotnie próbował uciec z kościoła, ale został przez nich powstrzymany.

        Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia nie uwolnili dziecka, ale również zaczęli przesłuchiwać chłopca. Robili to bez obecności psychologa, rodziców, łamiąc w ten sposób prawo. (…) Zwyrodnialcom, którzy pastwili się nad dzieckiem nie przeszkadzało to, że chłopiec się popłakał i tłumaczył, że bolał go ząb i dlatego nie chciał jeść kawałka opłatka.

        Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.
        "

        --
        Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
        • m.y.q.2 Re: Polska po katolsku 02.11.19, 16:50
         Jeden z komentarzy pod artykułem o tym zdarzeniu:
         „W takich przypadkach księża nie wahają się wzywać policji, ale gdy wiedzą, że ich kolega po fachu ma skłonności pedofilskie, to już nie widzą potrzeby alarmowania o tym organów ścigania” –
         W punkt!

         --
         — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów.
         TerryPratchett
         • suender Re: Polska po katolsku 02.11.19, 17:27
          m.y.q.2 02.11.19, 16:50

          > nie wahają się wzywać policji, ale gdy wiedzą, że ich kolega po fachu ma skłonności
          > pedofilskie, to już nie widzą potrzeby alarmowania o tym organów ścigania”

          Pedofilia jest zła ale ugodzenie w Najwyższego jest super hiper złe i to do potęgi dziesiątej w swej obrzydliwości!
          Między tymi dwoma nieprawościami nie ma absolutnie symetryzmu.
          Skoro tak, to nie powinnaś tak pisać. Cbdo.


          Daruję Ci bardzo rozłożyste wielkie drzewo sprzed mojego okna i w jakże pięknym jesiennym przystrojeniu.
          • iryska2604 Re: Polska po katolsku 02.11.19, 17:35
           A chyba wystarczyłaby tylko rozmowa z rodzicami - madra rozmowa,która uświadomiłaby im czym jest wiara i po co sie przystępuje do komunii. I jeśli samemu jest sie małej wiary to nie wysyła sie dziecka które właściwie nie jest świadome co zrobiło. A ty suender jak zwykle - pedofilia jest zła ale ugodzenie w najwyższego jest gorsze. A dlaczego? Może właśnie nastolatek chciał zobaczyć co sie stanie? Kto mu jest to w stanie wytłumaczyć?

           --
           mieć w górze niebo a w sobie spokój...
           • m.y.q.2 Re: Polska po katolsku 02.11.19, 17:42
            To wyplucie opłatka, który jest symbolem unownym jest uderzeniem w Najwyższego? Ciekawam, skąd masz takie wiadomości? Może po prostu masz linię gorącą z niebem i Najwyższy ci się zwierza?

            --
            Lawina bieg od tego zmienia,
            Po jakich toczy się kamieniach.
            Cz. Miłosz
            • iryska2604 Re: Polska po katolsku 02.11.19, 18:07
             Bycie księdzem to podobno powołanie do niesienia pomocy bliźnim i nauczania Słowa Bożego. Ale wspomnianej dobroduszności nie doświadczyła bezdomna kobieta w Świdnicy, która weszła do katedry św. Stanisława i Wacława i chciała, żeby duchowni jej pomogli. Jak podaje portal Świdnica.naszemiasto.pl, księża zamiast jej pomóc, wezwali... straż miejską.

             natemat.pl/289377,ksiadz-wezwal-do-katedry-straz-miejska-do-bezdomnej-nie-chciala-wyjsc
             No i jak porównamy postawy duchownych - to dojdziemy do przekonania ze rak ich zżera od środka.


             --
             mieć w górze niebo a w sobie spokój...
             • dociek Re: Polska po katolsku 03.11.19, 10:36
              Maria Radzka FB Dla ścisłości, poświęcenie kawałka chodnika!! Po zakończeniu robót przewidziane jest również święcenie? A nie lepiej by było, gdyby kapelan poświęcił kostkę brukową w hurtowni??smilesmile

              I na tym polega cwany biznes kapłaństwa. Kasa za kompletne nic.              https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/74620997_2668036979992609_956853339851587584_n.png?_nc_cat=1&_nc_oc=AQlBCt2kkAYoz4KaCPw7fTUNTiMKjxAlUNcA1vy5Q2HrI2AoClZ_fpaa8oNDVLA3d38&_nc_ht=scontent.fwaw5-1.fna&oh=7406600d323918de6aa6b9f35f82f055&oe=5E4F8C8E
              --
              Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
               • iryska2604 Re: Polska po katolsku 03.11.19, 12:34
                Zeby ten chodnik był jakiś z sensem a on taki jakiś nie skończony. Popatrzcie na tego kapłana - on trzy razy taki jak każdy z jego wiernych.

                --
                mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                • iryska2604 Re: Polska po katolsku 03.11.19, 12:38
                 6 miesięcy od premiery Tylko Nie Mów Nikomu.. NIKT, dosłownie NIKT z Kościoła nie zgłosił chęci kontaktu / pomocy / zadośćuczynienia ŻADNEJ Z OFIAR, które opowiedziały w filmie swoją historię. Nie znalazł się nawet jeden duchowny... A teraz ścigają dziecko wypluwające opłatek... Polski Kościół AD 2019... Gdzie my k.... żyjemy?

                 wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25372946,sekielski-po-incydencie-z-hostia-ofiarom-nie-pomogli-a-teraz.html#s=BoxOpImg1

                 --
                 mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                • m.y.q.2 Re: Polska po katolsku 03.11.19, 12:48
                 Irysko, myśl ekonomicznie!
                 Chodnik ma mieć np 100 metrów, po co dobrodziej ma siły tracić (ta tusza!) na jednorazowy zarobek? Podzieli się chodniczek na 10 odcinków po 10 metrów i lu tą wodą!
                 Za metr, co łaska - 300złotych!
                 Za każdorazowy dojazd - 300 złotych
                 Za możliwość sfotografowania się z wielebnym - 500 złociszy od osoby.
                 Woda święcona z kranu - 10 zł.
                 Zużycie kropidła - 10 zł
                 A jeszcze koszty własne...
                 Proste? Proste!


                 --
                 Wierzę tylko w zdementowane wiadomości.
                 Winston Churchill
            • suender Re: Polska po katolsku 03.11.19, 13:03
             m.y.q.2 02.11.19, 17:42

             > To wyplucie opłatka, który jest symbolem unownym ......

             Jeżeli "umownym" to nie powinno nastręczać trudności podanie, kto się na taki symbol umawiał?

             Pozdrawiam.
             • m.y.q.2 Re: Polska po katolsku 03.11.19, 13:14
              Tomasz Sekielski:
              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25372946,sekielski-po-incydencie-z-hostia-ofiarom-nie-pomogli-a-teraz.html#s=BoxOpImg2
              Może i ktoś się umawiał, ale nikt z nas - ochrzczonych w niemowlęcym wieku i wciągniętych na siłę do tej wspólnoty, na pewno nie!
              A swoją drogą, jeżeli profanacją jest wyjęcie opłatka z ust, to czy nie profanacją super - hiper jest jego wydalenie w końcowym procesie trawienia?

              --
              Ci, co mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie,
              St. Jerzy Lec
              • dociek Re: Polska po katolsku - eksces trzeci 03.11.19, 13:29
               Kosiniak-Kamysz proponowany na prezydenta. Ależ to kolejny nawiedzony! A kiedy nawiedzony jest u władzy, to znaczy, że wszystkim w Polsce trzęsie kler. A od świata czarnych i katoli jeden krok do brunatnych, bo to są kolesie w idei, tym bardziej, że weszli do spółki.


               https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/74266347_2662305353899105_2189675667254149120_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQnbwF7rSbdW9Ndur9rlAzG3Ojke25tzC0g6MaROYYiJ982qf76MJzXD7FTAHUyGPXQ&_nc_ht=scontent.fwaw5-1.fna&oh=de76b6150bdd71cf87ed235c682bc4dd&oe=5E1ACF44


               --
               To chyba robota ruskich!
                • iryska2604 Re: Polska po katolsku - eksces trzeci 03.11.19, 15:12
                 1W sprawie abp Głodzia, tak jak wcześniej w sprawie pedofilii w kościele, większość oczekuje, i słusznie, reakcji Episkopatu. Ja jednak zastanawiam się: gdzie są wierni? Kim są polscy katolicy, stanowiący, według deklaracji samego kościoła 90 procent Polaków, co to za ludzie, że milczą? Czy nie czas, żebyśmy zaczęli nie tylko od hierarchów, ale i od nich wymagać jasnych i zdecydowanych reakcji na patologiczne sytuacje?

                 Ciągle słyszę, że „kościół to wierni”. Tym zdaniem, jak wytrychem, w różnych sytuacjach, obrońcy kościoła posługują się od lat.

                 Ksiądz więził i gwałcił dziewczynkę i nie poniósł żadnej kary, poza przeniesieniem do innej parafii? Bez przesady, przecież kościół to nie jakiś pojedynczy ksiądz, kościół to wierni.

                 Proboszcz nie wezwał lekarza do rodzącej partnerki, która zmarła, a jego "ukarano" przeniesieniem na Ukrainę? Oj tam, czarne owce zdarzają się wszędzie, prawdziwy kościół to wierni.

                 Abp Wesołowski gwałcił i uwodził dzieci na Dominikanie? To samo robił ksiądz Jankowski w Polsce?

                 Nie sądźmy wszystkich za grzechy zwyrodnialców…. Musicie zrozumieć: kościół to nie księża, to wierni!

                 Biskupi agitują politycznie i kupczą głosami wiernych, uczestnicząc w kampanii wyborczej? Może i tak, ale wiernym się to nie podoba, a kościół to oni!
                 Skoro więc kościół to nie tylko hierarchowie, ale i wierni, to logika wskazuje, że i od nich, nie tylko od Episkopatu, mamy prawo oczekiwać jasnego i zdecydowanego stanowiska we wszystkich sprawach, które poruszają i zajmują opinię publiczną.

                 To zresztą normalne i tego się zawsze wymaga od wszystkich środowisk, grup i instytucji, więc dlaczego nie od katolików?

                 Gdy jakiś gej w czasie happeningu założy dla żartu sutannę, żąda się od całego środowiska, żeby się "odcięło" i przeprosiło, gdy ktoś w niesmaczny sposób wypowie się o księżach, kościół krytykuje nie tylko człowieka, który to zrobił, ale też grupę z której pochodzi, na przykład środowisko akademickie, dziennikarskie lub polityczne, żądając, żeby potępiło tę wypowiedź.


                 Ta sama zasada powinna więc obowiązywać wiernych.

                 Dlaczego katoliccy wierni nie buntują się i nie robią demonstracji pod kurią, gdy wychodzą na jaw kolejne zbrodnie pedofilii? Dlaczego nie piszą listów otwartych i nie żądają zmian we własnej instytucji? Dlaczego nie domagają się stanowczo dymisji arcybiskupów?

                 Dlaczego nie mówią głośno, że nie podoba im się polityczne zaangażowanie kościoła, przepych, rozpasanie i bezczelność biskupów, ich arogancja i wtrącanie się w każdy aspekt życia?

                 Gdzie są wierni, gdy to wszystko się dzieje? Gdzie są wtedy polscy katolicy?

                 Bardzo bym chciała, żeby GUS lub inny ośrodek przeprowadził badania i odpowiedział na pytanie: kim oni właściwie są, ci polscy katolicy, ta mityczna, milcząca masa, stanowiąca rzekomo trzon i najważniejszą część katolickiego kościoła, w jakim są wieku, gdzie mieszkają, w jakiej części są mężczyznami, a w jakiej kobietami, jak są wykształceni, w jaki sposób żyją, czym się interesują, jak spędzają czas wolny, jak wychowują dzieci, jakie wyznają wartości, co sądzą o wybrykach swojej instytucji i dlaczego na litość boską w świetle tego, co się wyprawia, ciągle siedzą cicho?
                 natemat.pl/289365,eliza-michalik-o-sprawie-abp-glodzia-gdzie-sa-wierni                 --
                 mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka