Dodaj do ulubionych

Przymusowe umieszczenie w domu opieki?

08.11.19, 00:12
Niezbyt rozumiem o co chodzi... malarka Bozena Wahl ma pracownikow do sprzatania obejscia
i pewnie do opieki nad psami. Pokoj w ktorym maluje jest zadbany. Umyslowo nie mozna jej nic zarzucic...

wiadomosci.onet.pl/kraj/bozena-wahl-mieszka-z-50-psami-czy-sad-przymusowo-umiesci-slawna-malarke-w-domu/lt398n3

Kiedyś sławna artystka, dziś opuszczona przez wszystkich 87-letnia kobieta, która żyje w zrujnowanym domu w otoczeniu kilkudziesięciu psów. Sąd rozpatruje wniosek o przymusowe umieszczenie artystki w domu opieki społecznej. Tymczasem ona sama próbuje stanąć na nogi i szuka nowych domów dla swoich podopiecznych.
Obserwuj wątek
    • dociek Re: Przymusowe umieszczenie w domu opieki? 08.11.19, 06:38
      Wiek 87 lat, to jeszcze nie problem, jeżeli jest się sprawnym fizycznie i umysłowo. Nieubłaganie postępująca choroba Alzheimera i utrudnienia w poruszaniu się szybko zmierzają w stronę całkowitej bezsilności, zagubienia i w związku z tym, do konieczności nieustannej opieki, także pielęgniarskiej. Na dodatek, opieka nad tym stadem psów wymaga również sprawności od ich opiekuna. To wszystko kosztuje i to sporo. Jeżeli nie ma rodziny, która stanie na rzęsach by zapewnić opiekę w tej sytuacji, cóż pozostaje?
      Mam pod opieką 95-letnią matkę z choroba Alzheimera i po złamaniu kości udowej. Nie ma żadnych psów ale i tak muszą się nią opiekować 3-4 osoby na zmianę.

--
      Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
      • m.y.q.2 Re: Przymusowe umieszczenie w domu opieki? 08.11.19, 12:37
        Przecież, aby zostać pensjonariuszem domu opieki, trzeba w obecności pracownika opieki społecznej wyrazić zgodę na piśmie, w kilku miejscach umieszczając swój podpis. Chyba, że ktoś jest ubezwłasnowolniony.

--
        Lawina bieg od tego zmienia,
        Po jakich toczy się kamieniach.
        Cz. Miłosz
      • pia.ed Re: Przymusowe umieszczenie w domu opieki? 08.11.19, 12:59

Gdyby to byl to tekst, to bym z pewnoscia inaczej zrozumiala cala sytuacjie ale sluchajac wywiadu pewnie cos przeoczylam... Wydaje mi sie, ze obecna sytuacja finansowa malarki jest nadal dobra, bo ma jeszcze obrazy do sprzedania i dalej maluje, wiec poki jest jeszcze w miare swiadoma, to zostawilabym ja w domu... Przeniesienie jej w tej chwili do domu opieki, wbrew jej woli, moze spowodowac szok i przedwczesna smierc bo jak wiadomo: "Starych drzew sie nie przesadza".
        Nie mysl czasem, ze jestem przeciwna roznej formie opieki nad starszymi... W Szwecji niemal kazdy wlasnie w domach opieki konczy swoje zycie... Jednak jest rosnaca tendencja, aby starszy czlowiek jak najdluzej przebywal w dobrze znanym sobie otoczeniu i dlatego miasto zapewnia tym ludziom opieke w ich wlasnym domu. Czesto sa to samotni ludzie z choroba Alzheimera...
        Obiecuje jeszcze raz posluchac wywiadu i prawdopodobnie zmienie zdanie wink
        • iryska2604 Re: Przymusowe umieszczenie w domu opieki? 08.11.19, 13:30
          Niechby sie zajęli tymi psami bo one ją prędzej wykończą.Wiem co mówię,sama mam 4 i wiem ile to zachodu, pracy i wydatków. Zastanawiam sie co bedzie jak ja zachoruję - a w tej materii własciwie człowiek jest bezsilny.

--
          mieć w górze niebo a w sobie spokój...
          • pia.ed Re: Przymusowe umieszczenie w domu opieki? 09.11.19, 15:38
            Napisalam wczoraj odpowiedz, ale zapomnialam jej wyslac... Kiedy zobaczylam sfore psow, to od razy o Tobie pomyslalam big_grin Nie wysluchalam wywiadu po raz drugi, ale sprawa psow sie rozwiaze, bo malarka juz szuka dla nich domow... a teraz kiedy sprawa zrobila sie glosna, to na pewno jej pomoga umiescic psy. Dalej nie wiem czym zajmuja sie pracownicy pokazani w reportazu, ale musza to byc ludzie pomagajacy jej z psami, bo drobna szczupla osobka nie dalaby rady gotowac i karmic psow. Psami powinno zajac sie takze jakies towarzystwo ochrony zwierzat i ulzyc tej kobiecie. Nie pamietam jak jest z domem, chyba przekazala go na jakis fond, z prawem dozywocia, wiec moze choc troche sie teraz tym domem zajma!
            • smutas13 Re: Przymusowe umieszczenie w domu opieki? 10.11.19, 08:26
              Smutna sprawa. Sfora psów wymaga mnóstwa pracy i kosztów. Pani Bożena podupada za zdrowiu.
              Nie może porozumieć się z ludźmi, którzy chcieliby jej pomóc. Chory człowiek bywa uparty i czasem nie pozwala sobie pomóc. Władze miasta usiłują coś robić, ale to są trudne, zawiłe sprawy...
              Żal, że chora, pięknie malująca kobieta, zmaga się z takimi problemami.

(Znam tamte strony. Wiem, w którym miejscu znajduje się posiadłość p. Bożeny. Jakiś czas przechodziłam tamtędy do szkoły podstawowej)

--
              Naród może mieć jedną duszę, jedno serce, jedna pierś, którą nadstawia, ale biada, gdy ma tylko jeden mózg.

Stanisław Jerzy Lec
              • aga-kosa Re: Przymusowe umieszczenie w domu opieki? 10.11.19, 10:14
                Pamiętacie historię Violetty Villas. Na jej posesję podrzucano psy. Dopiero jak była chora i w biedzie zrobił się szum.
                Była moja sąsiadka opiekowała się kotami. Kiedy poprosiła o bezpłatną sterylizację - nikt nie brał pod uwagę tego, że jej kociaki podrzucano, że zbierała z ulicy. Powiedzieli jej, że: jeśli ma te koty w domu, to one nie są już bezdomne (!) i powinna płacić. sad aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka