Dodaj do ulubionych

Nasze świętowanie

11.11.19, 17:01
Filmy z marszu są dalekie od radosnego świętowania. Nie widać też związku między okrzykami "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" a różańcem na plakacie, którym reklamowano marsz.

"Są rodziny z dziećmi. I ja nie wiem, jak Ci rodzice im tłumacząc, kogo mają krzywdzić tym sierpem i młotem" - komentuje Patryk Strzałkowski.

Doszło do przepychanek między narodowcami a kontrmanifestantami. Jak podaje dziennikarz "Gazety Wyborczej", jedna z osób, która próbowała się przedrzeć do Obywateli RP ma nosi kamizelkę w barwach gangu "Bad Company". "Jego członkiem jest min Olgierd L., były gangster i neonazista z Gdańska, a sympatykami min rasisci z zespolu Obłęd i fiński neonazista, zawodnik MMA Niko Puhakka" - pisze Harłukowicz.

Nasz dziennikarz relacjonuje, ze policja rozwiązała zgromadzenie Obywateli RP. Uczestników manifestacji ostrzega, że mogą zostać usunięci.

Zacytowałam parę doniesień z prasy. Takie jest to nasze świetowanie - pełne chamstwa i nienawisci. A gdzie radosc z odzyskania niepodległosci? Polacy to maja w nosie? Aby moje było na wierzchu a moja prawda "
--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: Nasze świętowanie 11.11.19, 18:01
   'Bóg, naród, nacjonalizm', 'Tu jest Polska, nie Izrael', 'USA imperium zła', 'Biała siła', 'Nie islamska, nie laicka, tylko Polska katolicka' - m.in. takie hasła można było usłyszeć na X Marszu Niepodległości. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z tegorocznego marszu skrajnej prawicy.

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114884,25399851,nie-islamska-nie-laicka-tylko-polska-katolicka-tak-wygladal.html#s=BoxMMt2

   Szkoda słów...

   --
   mieć w górze niebo a w sobie spokój...
   • m.y.q.2 Re: Nasze świętowanie 11.11.19, 18:52
    Odpowiem słowami St. Jerzego Leca:
    Ci, co mają ideę wciąż w gębie,
    mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie.

    --
    Ci, co mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie,
    St. Jerzy Lec
    • iryska2604 Re: Nasze świętowanie 11.11.19, 21:25
     "Marsz narodowców we Wrocławiu został rozwiązany. Agresywny tłum zaatakował policjantów, funkcjonariusze odpowiedzieli gazem" – relacjonował na Twitterze Piotr Drabik, dziennikarz Radia Zet. Jedna osoba została ranna – najprawdopodobniej szklaną butelką trafiono w jej głowę.

     natemat.pl/290229,marsz-niepodleglosci-we-wroclawiu-zostal-rozwiazany-zaatakowano-policje
     --
     mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka