Dodaj do ulubionych

Ja też zaczynam od nowa

13.11.19, 12:24
Niedługo mija rok od śmierci mojego męża. Poradziłam z tym sobie i było w porządku aż do połowy września tego roku kiedy to spotkałam dawnego znajomego i moje uporządkowane życie diabli wzięli. Po wielu nieprzespanych nocach i przedumanych godzinach zgodziłam się z moim znajomym iż zbyt mało już życia przed nami aby je zmarnować. I w ten sposób postanowiliśmy zacząć od nowa z tym że daliśmy sobie czas do Nowego Roku aby temat dojrzał do realizacji.
Obserwuj wątek
  • aga-kosa Re: Ja też zaczynam od nowa 13.11.19, 13:01
   Masz moje błogosławieństwo wink Człowiek jest zwierzęciem stadnym. Myślę, że ważne jest aby ktoś był obok. Niech tylko oddycha, niech tylko patrzy...
   Wśród seniorów w Pniewach było kilka takich par, którym partner/partnerka odeszli, a ci się z sobą przyjaźnili. Mogli sobie razem wychodzić na różne imprezy, wspierali się w trudnych chwilach, wspólnie zaśmiewali się ze swoich wspomnień. Miło było patrzeć na ludzi, którym było ze sobą dobrze.
   Nie musisz brać ślubu, nie musisz się wiązać na stałe. To ma być przyjaźń dwojga dojrzałych ludzi.
   Zobacz, może i Tobie się uda. smile aga
  • estella50 Re: Ja też zaczynam od nowa 13.11.19, 13:20
   Bardzo poważna decyzja przed wami. Tym trudniejsza, że przez życie już przebyte wszystkie przyzwyczajenia, zachowania, smaki, sprawy, doświadczenia są już w was, są nawykami automatycznie wykonywanymi. To są drobne, codzienne sprawy, ale i przekonania na przykład.
   Wszystko zależy od tego, jak dobrze znasz tego znajomego, na ile aprobujesz jego codzienne życie i nawyki.
   Kiedyś podjęłam taką właśnie decyzję i skończyło się fiaskiem. Wszystko przez zwykłą codzienność. Co się robi po obiedzie, życie towarzyskie i rodzinne, wspólne zainteresowania. Ranne wstawanie, niedzielny obiad, telewizja.
   Moje doświadczenie podpowiada, że właśnie tą codzienność powinnaś wziąć pod uwagę. Trzymam kciuki za powodzenie, bo rzeczywiście szkoda marnować życie smile
    • alfredka1 Re: Ja też zaczynam od nowa 13.11.19, 16:11
     Trudno i smutno nie mieć obok siebie bliskiej osoby ...
     krewni dzieci czy dobrzy znajomi nie zstąpią na osoby, która będzie obok Was.
     Obok - to wspólne poglądy, zapatrywania polityczne/spoleczne, stosunek do ... pieniędzy /chęć posiadania!/ ,
     a nawet sentymenty do rodzajów muzyki , literatury i ... potraw /to ważne !/
     oj.. dużo jeszcze ma łączyć zwłaszcza jeżeli zamieszkacie pod jednym dachem.
     Życzę wszystkiego dobrego smile

     • iryska2604 Re: Ja też zaczynam od nowa 13.11.19, 16:42
      Marysiu, masz moje błogosławieństwo. Wiem jak trudno być singlem - mój maż zmarł 17. 01 w tym roku i uczę sie byc sama. Jest trochę cięzko. Zyczę ci powodzenia.

      --
      mieć w górze niebo a w sobie spokój...
      • zajbel Re: Ja też zaczynam od nowa 13.11.19, 22:56
       Dziękuję za miłe słowa i rady, wszystkie mi sie przydadzą. Co do znajomości to i tak wszystko wyjdzie "w praniu" bo nigdy nie da się aż tak poznać kogoś aby wszystko o nim wiedzieć. Jestem optymistka i we wszystkich widzę dobre strony . Dopuki Go nie spotkałam to samotne życie mi tak nie doskwierało. Mam zajeć od metra i ciut ciut, sołtysowanie, stowarzyszenie, prowadzenie zajęć z robotek ręcznych. Dopiero jak zaczęliśmy się spotykać zobaczyłam czym jest samotnośc, no i teraz wiem że wolę jednak obecnośc drugiej osoby niż bycie niezależną. A ponieważ u mnie wszystko musi się odleżeć więc ten czas jest po to abym mogła powiedzieć iż decyzję podjęłam po namyśle a nie pod wpływem pierwszego zauroczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka