Dodaj do ulubionych

Klaudia Jachira pisze

15.11.19, 20:01
Klaudia Jachira - #JachirawSejmie
·
Wczoraj podczas przerwy w posiedzeniu Sejmu wyszłam tam, skąd sama się wzięłam, czyli do protestujących pod Sejmem. Na murku okalającym teren Parlamentu od początku obrad stali Obywatele RP z transparentem: "Konstytucję, na którą ślubujecie, połamano na naszych grzbietach". Dobrze pamiętam ten murek z pierwszych manifestacji w 2015, wtedy jeszcze nikomu do głowy nie przyszło, by ten murek ogradzać... Teraz jest inaczej: protestujący stali z jednej strony otoczeni przez policję, a z drugiej przez Straż Marszałkowską. Nie robili nikomu nic złego, nie wszczynali burd i awantur - po prostu stali z hasłem, do którego mieli pełne prawo. W końcu to oni nadstawiali karku przez te cztery lata. W pewnym momencie, straż i policja postanowiła ich jednak stamtąd usunąć. Pierwszy raz widziałam coś takiego: te służby traktowały ich jak worki ziemniaków, szokujące! Za przykładem Joanny Scheuring-Wielgus starałam się im pomóc. I nagle poczułam się jak w berku-czarodzieju. Wystarczyło, że ja, posłanka chwyciłam za rękę któreś z protestujących, by straż musiała odpuścić!
- Za co ich tak szarpiecie? Za to, że stoją przed Sejmem i bronią konstytucji? Przecież to są wasi rodacy, mówimy w tym samym języku, jak tak można?! - Mówiłam, gdy siłą chcieli zabrać Pawła Kasprzaka, cały czas nie puszczając jego ręki. Były emocje, poleciały mi łzy... odpuścili... Ale i tak zszokowała mnie bezwzględność tych służb.
Może gdyby posłów opozycji było tam więcej, udałoby nam sie ten transparent wnieść do środka? Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja....
Jednak po raz pierwszy mogłam zobaczyć, jak wielką siłę ma immunitet poselski. Dzięki niemu mogę bronić bezbronnych! Drodzy Rodacy, jestem Wam ogromnie wdzięczna za tą niezwykłą moc, jaką mi daliście!
Obserwuj wątek
  • suender Re: Klaudia Jachira pisze 15.11.19, 22:38
   estella50 15.11.19, 20:01:

   > Klaudia Jachira pisze

   - Klaudię J. Lubię za jej Prezes-lalkę.
   Natomiast dziwię się, że złapała bakcyla a'konfesyjnego, - bo taka wczesnej nie była.
   Jestem jednak przekonany, że się z tej choroby wyliże.

   - A tu macie o hipokrytce pisiorskiej, tj. o J. Lichockiej:
   kontrrewolucja.net/kosciol/skandal-w-wielkopolskich-parafiach-proboszczowie-dziekuja-jawnej-aborcjonistce-z-pis?fbclid=IwAR0_BR2n005JAtnV8LERno3UtzsOvGYmsr_9BGnz3R1B9PrVhCvGsjkVNek
   Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka