Dodaj do ulubionych

Niespokojnie w Koninie

17.11.19, 21:47
W Koninie niespokojnie po śmierci 21-latka postrzelonego przez policjanta. Agresywny tłum obrzucił kamieniami i butelkami policjantów broniących budynku komendy. Policjanci strzelali w powietrze. Są ranni i zatrzymani.

poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25419334,zamieszki-przed-komenda-w-koninie-w-strone-policji-leca-butelki.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy
– Policjant był zmuszony użyć broni – twierdził w czwartek, krótko po zdarzeniu, rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Podawał, że przy 21-latku policjanci znaleźli nożyczki i woreczek z białym proszkiem. – To prawdopodobnie narkotyki – mówił Borowiak.

Znajomi Adama zaprzeczają, by był dilerem. Twierdzą też, że nigdy nie był agresywny. Nie wierzą, by mógł zaatakować policjanta.

Trochę to naciągane - nie wiem, broń palna przeciwko nozyczkom? Jekie te nozyczki były ze policjant sie ich wystraszył? A woreczek z białym proszkiem , bądźmy powazni....

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • m.y.q.2 Re: Niespokojnie w Koninie 17.11.19, 23:09
      Ano, tak się zastanawiam, czy to zgodne z jakimkolwiek prawem, lub sprawiedliwością.
      Policjant walił jak w - za przeproszeniem - kaczy kuper, nie oddawszy strzału ostrzegawczego w powietrze! Horror!
      Myślałam dotychczas naiwnie, że od ferowania wyroków są sądy, że człowiek jest niewinny, dopóki nie udowodni mu się winy sądownie. Poza tym, kara śmierci została w Polsce zniesiona 30 lat temu.
      Trynkiewicz, co w moim mieście zabił czterech chłopców w 1988 roku żyje, ale policjant w Koninie uznał, że może sam osądzić i zastrzelić człowieka, tylko dlatego, że uciekał!
      Cholera by tę dobrą zmianę wzięła!

--
      Ci, co mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie,
      St. Jerzy Lec
      • iryska2604 Re: Niespokojnie w Koninie 18.11.19, 10:15
        Rzecznik w TV mówił ,ze w razie zagrożenia życia policjant nie musi oddawać strzału ostrzegajacego. Tylko co do tego zagrożenia zycia mam wątpliwości ,bo przecież do policji biorą sprawnych ludzi, szkolą ich (chyba) i byle nożyczki nie powinny być im straszne. Może krawieckie - z tych wiekszych??? Po prostu by l słaby psychicznie ,lub tak sie przejął rolą że strzelił. Teraz go chcą wybronić bo wiadomo co go moze czekać. Ten zastrzelony to nie był chłop jak dąb,na zdjęciach dosc mizernir wygląda.A biały proszek.... Teraz każdy powód sie liczy.

--
        mieć w górze niebo a w sobie spokój...
        • m.y.q.2 Re: Niespokojnie w Koninie 18.11.19, 12:24
          Wiesz Irysko, w dzieciństwie mieszkałam naprzeciwko milicji, napatrzyłam się i nasłuchałam różności. Kilkakrotnie obserwowałam sceny ucieczki delikwentów prowadzonych na posterunek przez milicjantów, jeden nawet był skuty. Jednak nigdy nie padły żadne strzały, nawet ostrzegawcze. Po prostu milicjanci ich gonili. Nie wierzę, że ten zastrzelony chłopiec zaatakował policjanta i chłopina w obronie życia musiał strzelić. Jestem ciekawa, co powiedzą eksperci po sekcji zwłok. Ale czy wolno będzie prawdziwą prawdę opublikować? Wątpię.

--
          — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów.
          TerryPratchett
          • estella50 Re: Niespokojnie w Koninie 18.11.19, 12:43
            Tak podejrzewam, że dzisiejsi policjanci są jak dzisiejsi ochroniarze i kierowcy rządowi. Jedni i drudzy z łapanki. Jedni i drudzy bez podstawowych umiejętności, predyspozycji i kwalifikacji. Jedni i drudzy są praktycznie bez szkoleń i szlifowania umiejętności.
            Ten zastrzelony chłopak był zapewne dilerem i dlatego uciekał przed legitymowaniem. A policjantowi nikt w głowie nie zakodował, że nie strzela się do uciekającego, choćby nawet dilera. Bo zawsze może skończyć się tak, jak się skończyło.
            A teraz pijana tłuszcza wykorzystuje okazję do rozróby.
            Policyjne władze usilnie pracują na coraz gorszą opinię policji. Mordują za pomocą paralizatora, gwałcą zatrzymane kobiety, używają przemocy i wyszydzają zatrzymanych. O łapówkach na drodze już nie wspomnę.
            • m.y.q.2 Re: Niespokojnie w Koninie 18.11.19, 13:26
              Po prostu policja jest zbrojnym ramieniem partii rządzącej i ta partia przyznała im uprawnienia do decydowaniu o czyimś życiu lub śmierci.

--
              Bardzo mi się podoba traktowanie czytania ksią­żek jako braterskiego i siostrzanego obowiązku mo­ralnego wobec bliźnich.
              Olga Tokarczuk. Bieguni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka