Dodaj do ulubionych

Prąd z zamrażarki kopnie podwójnie

22.11.19, 17:43
Od kilku dni padają pytania: Ile wzrosną ceny energii elektrycznej w 2020 r.? Ile zapłaci przeciętny Kowalski? A rząd uspokaja i przekonuje, że nie zapłacimy więcej.

Po exposé Mateusza Morawieckiego, w którym premier przekonywał, że służba zdrowia ma się świetnie, a rząd PiS walczy skutecznie z nadużyciami podatkowymi (oczywiście dzięki Marianowi Banasiowi), opowieści o braku podwyżek cen energii to największe kłamstwo ostatnich dni. Można sobie włożyć je między bajki albo gdzie kto chce.

Ale na pewno nie można im wierzyć.
W kraju, w którym energetyka oparta jest na brudnym paliwie - węglu, nie ma możliwości, aby uniknąć wzrostu cen energii. Opłaty za emisję CO2 będą rosnąć i tego trendu nie cofniemy. Zauważył to przemysł energochłonny, który pakuje manatki (w sobotę nastąpi np. wygaszenie wielkiego pieca ArcelorMittal w Krakowie), a ten, który jeszcze dycha, kupuje na zapas prawa do emisji CO2. Drożeć też będzie węgiel i produkcja energii z niego. Naiwny jest ten, kto sądzi też, że importowany węgiel będzie utrzymywał stałą cenę.

Dlaczego rząd nie chce tego przyznać? Bo to byłoby jawne przyznanie się do tego, że kierunek polityki energetycznej państwa jest błędny. To byłoby przyznanie racji Unii Europejskiej. To oznaczałoby konieczność zmiany naszej polityki, a w konsekwencji daty ogłoszenia odejścia od węgla.

Poza tym najpierw były wybory do europarlamentu, potem do parlamentu, teraz przed nami wybory prezydenckie.
Do tego czasu rząd będzie próbował zamrażać ceny energii, czyli mówiąc wprost: odkładać podwyżki na później. Będzie robić dokładnie to, co robi z polskimi rodzinami, które wciąż wierzą, że 500+ to szansa na lepsze życie. A że żywność, benzyna, ubrania i koszty utrzymania domu drożeją w niespotykanym dotąd tempie, pochłaniając 500+? Może nikt nie zauważy.

Z cenami energii będzie podobnie: zamrozimy je, ale rosnące koszty produkcji energii pokryjemy innymi opłatami.

Ceny za to będą się w tej zamrażarce piętrzyć, mnożyć, buzować, aż w końcu Kowalski dostanie rachunek, w którym zobaczy nie kilkunasto-, lecz kilkudziesięcioprocentowy wzrost opłat za prąd. Wtedy może się obudzi. Ale będzie już po wyborach prezydenckich.

wyborcza.pl/7,155290,25434338,prad-z-zamrazarki-kopnie-podwojnie.html
Wtedy suweren sie obudzi i zacznie pomstować na ONYCH którzy doprowadzili do podwyżek. Zawsze są jacyś ONI. Tylko czy im przyjdzie do głowy kim są? Przeciez na Tuska i PO nie będzie mozna już zwalić, wiec... Ciekawa jestem.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Prąd z zamrażarki kopnie podwójnie 22.11.19, 18:11
      Akurat dostałam ulotkę z ENEI (u niej płacę za prąd) pt. "Moc korzyści na zimę", a w niej:

"Zmień swoja umowę na prąd i zyskaj:
      - gwarancję stałej ceny energii nawet do 36 miesięcy,
      - kod rabatowy o wartości 150 zł do wykorzystania w strefie zakupów Enei,
      - zestaw zimowych upominków"

Z jednej strony to bardzo korzystne skoro ceny prądu pójdą w górę. Ale czy nie ma tutaj i drugiej strony? Coś za dużo obiecują, żeby haczyka nie było.
      Chciałam bliżej się temu przyjrzeć w przyszłym tygodniu. Ale skoro temat wypłynął, to pytam już teraz: co o tym myślicie?
      enea.pl/promocja
      • m.y.q.2 Re: Prąd z zamrażarki kopnie podwójnie 22.11.19, 19:12
        Mnie życie nauczyło nie wierzyć pięknym obietnicom, pięknym reklamom i korzystnym promocjom.
        Nieraz czytałam skargi tych, co im zaufali, w związku z czym musieli płacić obu firmom, bo PGE jest właścicielem trakcji przesyłowej energii elektrycznej. Ostrożnie z decyzją, Irysko!

--
        Wierzę tylko w zdementowane wiadomości.
        Winston Churchill
          • m.y.q.2 Re: Prąd z zamrażarki kopnie podwójnie 22.11.19, 21:39
            Po zmianie wyglądu forum, loginy osób zamieszczających posty są dla mnie prawie niewidoczne. Idiotyzm - sygnaturki pokazują się tak samo dużą czcionką jak posty, Wasze nicki
            są ze trzy razy mniejsze. Przepraszam za pomyłkę.

--
            Ci, co mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie,
            St. Jerzy Lec
                • zajbel Re: Prąd z zamrażarki kopnie podwójnie 23.11.19, 11:50
                  Ja za prąd płacę miesięcznie poprzez Orange i bardzo sobie to chwalę. Wszak emeryturę też mam comiesięczną więc jest taka forma płatności korzystna. Oczywiście dostarczyciela energii nie zmieniłam tylko formę płatności. A co do podwyżek cen energii to gdyby nawet uwolnili ceny dzisiaj to już podwyżki byłyby ok 30-40% a jak jeszcze potrzymają to faktycznie mogą się podwoić.
            • jaga_22 Re: Prąd z zamrażarki kopnie podwójnie 23.11.19, 11:52
              m.y.q.2 napisała:

> Po zmianie wyglądu forum, loginy osób zamieszczających posty są dla mnie prawie
              > niewidoczne. Idiotyzm - sygnaturki pokazują się tak samo dużą czcionką jak pos
              > ty, Wasze nicki
              > są ze trzy razy mniejsze. Przepraszam za pomyłkę.
              >

W Widoku na górnym pasku masz opcję powiększania liter.
                    • estella50 Re: Prąd z zamrażarki kopnie podwójnie 23.11.19, 16:37
                      m.y.k.2 masz taki sam układ jaki i ja mam na laptopie. Wejdż w Pulpit, a tam we wszystkie elementy panelu sterowania, a następnie w czcionki. Nie wiem tylko, czy można powiększać wybiórczo, tylko nick. Można też jeszcze spróbować w ustawieniach forum. Pytanie, czy tylko na naszym forum masz taki problem, czy na innych też?
                        • iryska2604 Re: Prąd z zamrażarki kopnie podwójnie 23.11.19, 17:17
                          No i dlatego nie lubię pisac na smartfonie, wolę poczciwy laptop. I juz teraz zaczynam sie stresować bo wkrótce Windows 7 nie będzie miało zadnego wsparcia .Jak była pora to nie chciałam przechodzic na 10 i teraz mam problem. Bo i laptop sie starzeje - przeglądałam już na tych powystawowych, moze tam cos w przystępnej cenie kupię. Choć biedy nie ma bo syn ma też laptopa, ja mam jeszcze tableta sporego. Ale tak się przyzwyczaiłam do mojego lapka...

--
                            • pia.ed Windows10 24.11.19, 18:16
                              Kupilam ostatnio 3 letni komputer stacjonarny, jest jak nowy, i ma Windows10. Kiedys juz sie z tym spotkalam, bo go sobie zalozylam, ale wydal mi sie dziwny i wrocilam do WIN 7 Teraz jednak nie widze w tym zadnego problemu... choc jeszcze nie wszystko zdazylam zainstalowc.

W tej chwili pisze ze starego, WIN7. Na nim od bardzo dlugiego czasu brakuje mi tego,
                              co powinno byc nad paskiem adresowym!
                              Chodzi o pasek z napisem Widok... Tego paska mi brakuje, a przypominam sobie, ze kiedys
                              tez mi zniknal i ktos dal mi prosta rade jak go odzyskac, ale niestety zapomnialam sad
                              • iryska2604 Re: Windows10 24.11.19, 20:36
                                A gdzie ty chcesz mieć ten pasek? Jak przykładowo otwieram forum to paska z tym nie ma ,ale otwierając inne foldery jak obrazy, panel sterowania, muzyczne - to tam jest . wYTŁUMACZ MI PROSZĘ DO CZEGO ON CI JEST POTRZEBNY bo np. przy czytaniu prasy na nic ci sie nie przyda. Ustawienia pasków masz - jak sobie klikniesz prawą myszą w jakims miejscu na dolnym pasku. Tam masz wszystkie paski narzędzi i inne.

--
                                • pia.ed Re: Windows10 27.11.19, 04:24
                                  Potrzebny mi jest pasek, o ktorym napisala Jaga:

U góry po lewej 1.Plik 2 Edycja. 3 Widok 4. Historia,Zakładki,Narzędzia.

Przypomnialo mi sie, kiedy przeczytalam Twoja instrukcje,... chodzilo o "klikniecie w wolne miejsce",
                                  tylko ze zaden pasek jak dotad mi sie nie pokazal!

• m.y.q.2 Re: Windows10 27.11.19, 12:26
                                    Pia, może ten link Ci pomoże.
                                    notariat.pl/program-notaris/faq/133-faq-12-jak-wlaczyc-widok-zakladek-w-programie-ms-word
                                    --
                                    W krąg panoszą się bezkarnie,
                                    odkreślone grubą krechą
                                    śmieci posttotalitarne
                                    i zanoszą się od śmiechu!
                                    • m.y.q.2 Re: Windows10 27.11.19, 13:08
                                      Jest jeszcze pomoc programu Word, kliknij Asystenta (jeżeli jest zainstalowany), jeżeli nie, to zakładkę Pomoc. Wpisz "jak odzyskać zakładkę Widok" i zastosuj się do porady. Gdybym miała komputer, to bym Ci wytłumaczyła, ale mój jest zepsuty, piszę w telefonie, a bez okna Worda przed oczami trudno tłumaczyć. Powodzenia.

--
                                      Ślepej wierze źle z oczu patrzy.
                                      St. Jerzy Lec
                                    • pia.ed Re: Windows10 27.11.19, 17:04
                                      Dziekuje serdecznie... jeszcze nie probowalam, ale na pewno pomoze!

PS. Gdzies mi mignelo, ze mieszkasz w okolicach LODZI, w miescie ktorym mam daleka rodzine,
                                      jedyna ze strony mojego ojca. Czy moge napisac do Ciebie kilka slow, na poczte gGzety?
                                      To nic klopotliwego dla Ciebie wink Za chwile napisze i wysle ...Odpowiesz mi juz z tej poczty.
                                      Pozdrawiam
                                      Pia

m.y.q.2 napisała:

> Pia, może ten link Ci pomoże.

> notariat.pl/program-notaris/faq/133-faq-12-jak-wlaczyc-widok-zakladek-w-programie-ms-word
                                      • iryska2604 Re: Windows10 27.11.19, 17:23
                                        Pia , a w ogóle masz jakieś paski? Przecież ci pisałam - kliknij prawym przyciskiem myszy na dole ekranu ,przecież musisz tam mieć pasek na którym jest data, godzina i jeszcze parę znaczków. A ten pasek o którym piszesz pojawi sie sam po otwarciu np. PANELU STEROWANIA, FOLDERU ZE ZDJĘCIAMI czy jakiegokolwiek. Tego sie nie ustawia, on sie sam pojawia abyś mogła np. coś w pliku zmienić. Rozejrzyj sie uwaznie.

--
                                        • m.y.q.2 Re: Windows10 27.11.19, 18:07
                                          Mam wrażenie, że Pia pisze o ekranie Worda, Ty zaś, Irysko, o ekranie Windows. wink

--
                                          Ci, co mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie,
                                          St. Jerzy Lec
                                          • pia.ed Re: Windows10 01.12.19, 00:12
                                            NIE pisalam o ekranie Worda, bo nawet nie wiem co to jest... W zwiazku z tym musze jeszcze raz przestudiowac rade podana przez Iryske.

m.y.q.2 napisała:

> Mam wrażenie, że Pia pisze o ekranie Worda, Ty zaś, Irysko, o ekranie Windows.

• pia.ed Re: Windows10 01.12.19, 00:21
                                          iryska2604 napisała:

> Pia ... kliknij prawym przyciskiem myszy na dole ekranu ,przecież musisz tam mieć pasek,
                                          na którym jest data, godzina i jeszcze parę znaczków...

No i klikalam w niewlasciwy pasek... sad dopiero data i godzina uswiadomila mi gdzie mam klikac...
                                          • m.y.q.2 Re: Windows10 01.12.19, 14:08
                                            Word to edytor tekstu, jeden ze składników Microsoft Office. Przecież forum chyba otwiera się w jakimś edytorze tekstu, bo jak inaczej pisać? Gdziekolwiek piszesz, to treść pojawia się w oknie, tak już jest w Windows.
                                            Jaga parę dni temu wkleiła zrzut ekranu, widać, jak na dłoni, że forum otwarte jest w oknie programu. Górę okna stanowią zakładki:
                                            Plik, Edycja, Widok, Narzędzia itd. Na końcu jest Pomoc. Jeżeli brak zakładki Widok, kliknij Pomoc, wpisz pytanie, jak odzyskać zakładkę Widok, tę pomoc uzyskasz.

--
                                            do niedokończonych lektur
                                            do niedokończonych pytań
                                            wracać zawsze jest warto
                                            i czytać.
                                            • iryska2604 Re: Windows10 01.12.19, 15:50
                                              Co wyście się tego widoku tak uczepiły? Taaka na dobrą sprawę jest on przydatny wtedy jak sie otwiera foldery czy pliki z którymi trzeba popracować, cos zmienic. Czytając prasę i przeglądając internet -chcąc np, zwiekszyć czcionkę czy cokolwiek - mozna sie posłuzyć mozliwosciami przeglądarki. Nie chce mi się teraz przesyłać swoich ale przykładowo na gazetowych stronach nie mam wcale tego paska z widokiem bo on mi tu wcale nie jest przydatny.Trochę tylko trzeba nie bac sie posprawdzać jakie ustawienia i możliwości dają przeglądarki .

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka