Dodaj do ulubionych

"Wyborcza" ujawnia treść zeznań w sprawie Srebrnej

24.11.19, 21:29
Przed prokuratorem Kaczyński przedstawił się jako ofiara austriackiego biznesmena. Pomijał niewygodne dla siebie fakty. Był przesłuchiwany bez pouczenia o odpowiedzialności za fałszywe zeznania.

wyborcza.pl/7,75398,25443402,co-jaroslaw-kaczynski-mowil-o-aferze-srebrnej-przesluchanie.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy
„Jarosław Kaczyński nie miał wiedzy, że prowadzone rozmowy są nagrywane, wręcz nie wyobrażał sobie tego, bowiem nie jest to normalny obyczaj, żeby nagrywać tego typu rozmowy”. „[Jarosław Kaczyński] zaprzeczył, aby zlecał wykonanie Geraldowi Birgfellenrowi jakichkolwiek prac. Mógł rozmawiać z nim w kategoriach ogólnych, mając na względzie, że realizacja przedsięwzięcia była dla spółki bardzo ważna”. „Birgfellner mógł pozostawać w mylnym i nieznajdującym w niczym potwierdzenia przeświadczeniu, że to Jarosław Kaczyński decyduje w sprawach spółki Srebrna” – tak czytamy w relacji z przesłuchania prezesa PiS, które odbyło się 27 czerwca 2019 r.
Jeśli ktoś chce przeczytać całość proszę dać znać


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • estella50 Re: "Wyborcza" ujawnia treść zeznań w sprawie Sre 30.11.19, 09:38
   Taka układanka się tworzy w nawiązaniu do Srebrnej i do rezygnacji pana Krupińskiego (zwanego "złotym dzieckiem PiS") z funkcji prezesa PeKaO ze skutkiem natychmiastowym.

   Według "Gazety Wyborczej" Krupiński miał jeździć do siedziby Prawa i Sprawiedliwości i rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim oraz biznesmenem Geraldem Birgfellnerem o "atrakcyjnym" kredycie na budowę wieżowców. "Chodzi o kredyt dla Srebrnej (spółki powiązanej z politykami PiS - red.) na budowę biurowca i dla spółek Birgfellnera na przygotowanie inwestycji" - pisała "GW".

   Siedzibę banku od siedziby partii dzieli zaledwie kilka minut drogi - jedną ulicą. Do spotkania Kaczyńskiego, Krupińskiego i Birgfellnera miało dojść 21 marca ubiegłego roku.

   Birgfellner - jak pisała "GW" - z Krupińskim widział się wcześniej, 4 października i 14 grudnia 2017 roku, a prócz tego wielokrotnie spotykał się z innymi przedstawicielami banku Pekao SA.

   "W efekcie Pekao zgadza się na udzielenie pożyczki pomostowej w sumie na 15,5 milionów euro dwóm spółkom Birgfellnera: Nuneatonowi, spółce komandytowej, i Nuneatonowi, spółce z o.o. (ta ostatnia ma być potem przekształcona w Srebrną 2). Termin spłaty: 28 lutego 2020 roku" - podał dziennik.


   www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tasmy-kaczynskiego-wyborcza-o-spotkaniach-i-pelnomocnictwach-prezesa-pis,905045.html

   Ciekawa jestem waszych skojarzeń w związku z tymi faktami; dlaczego zrezygnował i dlaczego ze skutkiem natychmiastowym?

   • ewa9717 Re: "Wyborcza" ujawnia treść zeznań w spr 01.12.19, 16:45
    Może po prostu woli nie odpowiadać za zatopienie NBP? glapa za dużo wydał na tlenione pixi/dixi, wille w Toskanii i co tam jeszcze NBP zawsze przynoszące zyski jest sporo pod kreską, a teraz jeszcze ląduje tam złoto z Anglii. A i syn banasia w zarządzie...

    --
    www.nienawisc.pl/kalendarium-braci-k-czyli-bezkarnosc-mariana/
    • estella50 Re: "Wyborcza" ujawnia treść zeznań w spr 01.12.19, 17:50
     Też myślę, że ucieka z tonącego okrętu. Kto wie, jakie jeszcze przelewy/przekręty się działy z udziałem Banasia. Było nie było ministra finansów. No i z udziałem Glapińskiego - prezesa NBP. Wszystko to, co do nas dociera, to tylko dalekie echo, a i tak daje do myślenia. A teraz i Glapiński i Banaś nie zamierzają tanio skóry sprzedać i siedzą dalej na stołkach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka