Dodaj do ulubionych

Przeciez to tylko happening

26.11.19, 19:12
Drodzy Obywatele, rozwieśmy teraz portrety Ziobry, Kaczyńskiego, Morawieckiego i Dudy na szubienicach na rynkach i ryneczkach polskich miast i miasteczek. W każdej gminie. W razie gdyby prokuratura Ziobry miała zastrzeżenia, powołujmy się na ten zabawny i nieszkodliwy katowicki happening

Przyjmujemy do aprobującej wiadomości komunikat Prokuratury Okręgowej w Katowicach o tym, że neofaszyści, którzy powiesili na szubienicach portrety opozycyjnych parlamentarzystów, nie popełnili przestępstwa. Ze zrozumieniem przyjmujemy obszerne i erudycyjne uzasadnienie umorzenia dwuletniego śledztwa.

Szczególnie przekonujące i dobitne są następujące tezy prokuratury:

„Nie doszło do przestępstwa, w szczególności stosowania gróźb bezprawnych z powodu przynależności politycznej".

wyborcza.pl/7,75968,25450687,szubienice-w-kazdej-gminie-jako-nasz-wyraz-niezadowolenia-i.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.glowka
No i wyobraźmy sobie teraz taki happening z wizerunkami obecnie wielkich. Jaka by była reakcja? Słyszałam jak Ziobro mętnie tłumaczył ze w jakims marszu były wizerunki itd. ale to chyba nie to samo? Czyli co, nam wolno bo my mozemy i co nam zrobicie?
--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
     • dociek Re: Przeciez to tylko happening 02.12.19, 06:47
      Była wręcz ustawowa akcja niszczenia i demontażu pomników związanych z poległymi w II wojnie żołnierzami Armii Czerwonej, jest i reakcja. Czy to takie zaskakujące? Prawo fizyki i polityki.

      Tekst linku

      "Rosyjska prokuratura chce usunięcia tablicy, która upamiętnia zamordowanych w czasie II wojny światowej polskich oficerów. Jej zdaniem, zawieszenie tablicy w latach 90. na byłej siedzibie NKWD w Twerze było nielegalne.

      Prokuratura ocenia, że w archiwach nie ma dokumentów potwierdzających, że właśnie w tym budynku w Twerze rozstrzeliwano polskich jeńców wojennych.
      ."

      --
      Jeżeli winnych nie ma, znaczy, oni są u władzy.
       • estella50 Re: Przeciez to tylko happening 02.12.19, 19:47
        W moim miasteczku, przy głównej ulicy, ciągle jeszcze stoi obelisk z gwiazdą czerwoną przy kwaterach poległych w II WW i tu pochowanych krasnoarmiejców. W podmiejskim lesie, gdzie po I WW zlokalizowano obóz jeniecki, też jest obelisk, tym razem z symbolami różnych religii wyznawanych przez zamkniętych tu i zmarłych m.in. bolszewików, Rumunów, Niemców itd. Oba miejsca pamięci zadbane.
        Uważam, że śmierć podczas wojny uwalnia od rozliczania ewentualnych win zwykłych żołnierzy, wysłanych do okopów rozkazem, a nie własną wolą. Kara śmierci już na nich padła. Niech spoczywają tam, gdzie ich pochowano. Niech pomnik postawiony nad ich grobem świadczy o bezsensie i tragizmie wojen rozpętywanych przez władców z salonów skazujących na śmierć tych ze zwykłych domów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka