Dodaj do ulubionych

Czy to nie jest cyrk???

29.11.19, 16:54
Myślę, że pan prezes NIK Marian Banaś dzisiaj poda się do dymisji. Jeżeli tak się nie stanie, to mamy również, można powiedzieć, plan B - powiedział w piątek Mateusz Morawiecki. Wiadomo, że przynajmniej na razie "tak się nie stanie", bo Najwyższa Izba Kontroli już wydała oświadczenie, w którym dementuje nieoficjalne doniesienia o dymisji Banasia.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25462436,marian-banas-na-razie-nie-chce-ustapic-nieoficjalnie-plan.html#s=BoxMMt1
Według ustaleń portalu, raport CBA dotyczący Banasia jest objęty klauzulą "zastrzeżone", co oznacza, że opinia publiczna nieprędko pozna jego treść. Jak twierdzą rozmówcy portalu, dokument jest "porażający" i chodzi nie tylko o wątpliwości dotyczące Banasia oraz jego żony. Kontrolerzy mieli dopatrzeć się nieprawidłowości, dotyczących działania Krajowej Administracji Skarbowej, którą utworzył i kierował Marian Banaś.

A czy plan B wypali? Musiałaby im pomóc opozycja . Ciekawe...


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • estella50 Re: Czy to nie jest cyrk??? 29.11.19, 17:10
   Raport CBA dotyczący Banasia jest zastrzeżony. Tak samo zastrzeżone są nazwiska sędziów popierających kolegów do KRS. Wszystko tajne przez poufne, bo suweren nie może się dowiedzieć, do jakich przekrętów doprowadza prezes ze swoimi akolitami. Byle władzę mieć!
  • dociek Re: Czy to nie jest cyrk??? 29.11.19, 19:49
   Jakby się podał do dymisji, straciłby immunitet i trafiłby w łapy Kamińskiego i Ziobry. A jeżeli nie, to ma szansę na zorganizowanie Festiwalu Dokumentalnych Filmów Erotycznych z notablami PiS, pt. " Na godziny dla rodziny".

   --
   Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
    • dociek Re: Czy to nie jest cyrk??? 30.11.19, 09:13
     – Liczę, że pan prezes NIK Marian Banaś poda się do dymisji. Jeśli nie, to mamy "plan B" – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

     --
     Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
     Jeżeli mam wybierać, wybieram piwo i sex. Ale jakoś ten sex nie chce mnie również wybrać. Pozostaje piwo.
    • dociek Re: Czy to nie jest cyrk??? 30.11.19, 10:00
     I do Banasia nie doskoczą. Bo sami są jemu podobni, bezczelni i zakłamani.
     Tekst linku

     "Schreiber komentuje: szef NIK ma asa w rękawie, o którym politycy PiS mówią w rozmowach nieoficjalnych. - Jeśli Marian Banaś poda się do dymisji to partia Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć problem z powołaniem jego następcy. Szef NIK powoływany jest za zgodą Senatu. A tam straciliśmy większość - mówi polityk PiS.

     W Senacie poprzedniej kadencji PiS miało decydujący głos. Pod koniec sierpnia kandydatura Marian Banasia przeszła gładko z dużym zapasem głosów. Po ostatnich wyborach układ sił się zmienił. PiS ma 48 mandatów, reszta to senatorzy KO, PSL , SLD i czwórka senatorów niezależnych, z których jedynie Lidia Staroń, mogłaby sprzyjać PiS.

     Wieczorne spotkanie szefów PiS z Marianem Banasiem mogło być tylko inscenizacją dla ludu. Miało pokazać, że prezes Jarosław Kaczyński stanowczo zareagował na zarzuty wobec urzędnika. - Jeśli Banaś nie złoży dymisji, to całe zło spadnie tylko nie na niego, bo partia się już odcięła .
     "

     --
     Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
      • estella50 Re: Czy to nie jest cyrk??? 30.11.19, 16:00
       To znaczy, że nie zależy im specjalnie na dymisji Banasia, ponieważ na jego miejsce nie będą mogli "z winy"opanowanego przez opozycję Senatu mianować swojego następcy. Myślę jednak, że to drugorzędna sprawa.
       Wg mnie nie chcą dymisji Banasia ze strachu o upublicznienie wiedzy, którą on posiada. Jemu jest wygodnie z różnych względów (także z powodu swojego bezpieczeństwa) trwać na posadzie, a im wygodniej tylko na niby czekać na jego dymisję.
       Jednak pierwszorzędną jest sprawa, dlaczego w ogóle Banasia obdarzano różnymi ważnymi stanowiskami państwowymi? Dlaczego służby pod wodzą Mariusza Kamińskiego (tego skazanego na 3 lata odsiadki i bezprawnie "ułaskawionego" przez Dudę) wiedziały i nie powiedziały (?) premierowi, prezesowi i wszystkim świętym o jego bardzo brudnych interesach?
       No i czy i ile jeszcze mamy takich banasiów mamy na newralgicznych stanowiskach w państwie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka